بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

مسابقات ترایویزارد

اشتراک‌گذاری

مسابقات ترایویزارد

Triwizard Tournament

مسابقات ترایویزارد - هری پاتر

تاریخ

حدود ۱۲۹۴
۱۴۹۴ یا ۱۵۹۴
۱۷۹۲
۱۹۹۴-۱۹۹۵

مکان

آکادمی جادوی بیوکسبتونز
موسسه دورمسترنگ
مدرسه جادوگری هاگوارتز

شرکت‌کنندگان

هری پاتر
سدریک دیگوری
ویکتور کرام
فلور دیلاکور

مسابقات ترایویزارد (Triwizard Tournament) یک مسابقه جادویی بود که بین سه مدرسه بزرگ جادوگری اروپا یعنی مدرسه جادوگری هاگوارتز، موسسه دارمسترنگ و آکادمی جادوی بوباتنز برگزار می‌شد و از هر مدرسه یک نماینده در مسابقات حضور داشت. قهرمانان منتخب در سه بخش به رقابت می‌پرداختند که این بخش‌ها برای آزمایش توانایی جادویی، هوش و شجاعت آن‌ها طراحی شده بود. قهرمان مسابقه، جام ترایویزارد و یک جایزه نقدی را دریافت می‌کند. اولین دوره از این مسابقات حدودا در اواخر قرن سیزدهم برگزار شد.

مسابقات ترایویزارد به خطرناک بودنش مشهور است چرا که بسیاری از قهرمانان در حین رقابت کشته شده‌اند و به دلیل زیاد بودن میزان کشته‌ها، از سال ۱۷۹۲ این مسابقات متوقف شد.

در سال ۱۹۹۴ این مسابقات با محدودیت‌هایی به منظور جلوگیری از مرگ احتمالی دوباره احیا شد. یکی از این محدودیت‌ها این بود که همه متقاضیان باید بیش از ۱۷ سال سن داشته باشند، در غیر این صورت آن‌ها مجاز به شرکت کردن نیستند. مسابقات ترایویزارد سال ۱۹۹۴ به طور استثنا به جای سه قهرمان، دارای چهار قهرمان رقیب بود. همچنین مسابقات این سال با فاجعه‌ای همراه بود که طی آن یکی از قهرمانان یعنی سدریک دیگوری جان خود را از دست داد و لرد ولدمورت دوباره متولد شد. پس از مرگ سدریک دیگر هیچ مسابقاتی برگزار نشد.

صفحات دیگر