هری پاتر

لونا لاوگود

اشتراک‌گذاری

لونا اسکمندر

Luna Lovegood

لونا لاوگود - هری پاتر

تولد

۱۳ فوریه ۱۹۸۱
بریتانیا

وضعیت خونی

ملیت

انگلیسی

نژاد

انسان

جنسیت

مونث

خانواده

زنوفیلیوس لاوگود (پدر)
پاندورا لاوگود (مادر)
رولف اسکمندر (همسر)
لوکان (پسر)
لیساندر (پسر)
نیوت اسکمندر (پدرخوانده همسر)
آنتونی گلدستین (احتمالی)

پاترونوس

خرگوش

چوب جادو

دو چوبدستی ناشناخته

پیشه

جانورشناس جادویی

گروه

ریونکلاو

وفاداری

خانواده لاوگود
خانواده اسکمندر
محفل ققنوس
ارتش دامبلدور
مدرسه هاگوارتز
کوییبلر

لونا اسکمندر (Luna Lovegood) متولد شده با نام خانوادگی لاوگود در ۱۳ فوریه ۱۹۸۱، یک جادوگر انگلیسی و تنها فرزند و دختر زنوفیلیوس و پاندورا لاوگود بود. مادر او وقتی لونا ۹ ساله بود به طور تصادفی در حین آزمایش روی جادوها درگذشت و لونا توسط پدرش که سردبیر مجله کوییبلر بود، در خانه‌ای در نزدیکی روستای اوتری اس‌تی کچپول در شهرستان دوون بزرگ شد.

لونا از سال ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۹ در مدرسه جادوگری هاگوارتز تحصیل کرد و در گروه ریونکلاو قرار گرفت. او در سال چهارم تحصیلش به ارتش دامبلدور پیوست و یکی از اعضای مهم آن شد، سازمانی که هری پاتر تدریس و هدایت آن را بر عهده داشت. لونا در نبرد دپارتمان اسرار (۱۹۹۶) و نبرد برج ستاره‌شناسی (۱۹۹۷) شرکت داشت و زمانی که هاگوارتز تحت مدیریت سوروس اسنیپ سقوط کرد و در اختیار لرد ولدمورت قرار گرفت، لونا در رهبری کردن ارتش بازسازی شده دامبلدور کمک کرد.

لونا به دلیل مخالفت‌های سیاسی که پدرش داشت، توسط مرگ خوران ربوده شد و به منظور باج‌گیری ماه‌ها در سیاه‌چال‌های کاخ مالفوی زندانی شد. در بهار سال ۱۹۹۸ او به همراه چند زندانی دیگر توسط دابی آزاد شدند و او تا زمان شروع نبرد نهایی از جنگ دوم جادوگران در شل کاتج باقی ماند.

پس از پایان این جنگ، لونا به یک جانورشناس جادویی تبدیل شد و به کشف و دسته‌بندی بسیاری از گونه‌های جادویی جدید پرداخت. او سرانجام با رولف اسکمندر، نوه‌ی جادوگر مشهور، نیوت اسکمندر ازدواج کرد و صاحب پسرانی دوقلوی به نام لورکان و لیساندر شد. دوستان او یعنی هری و جینی پاتر نیز به احترام او نام سومین فرزند خود را لیلی لونا پاتر گذاشتند.