ویکی هری پاتر

لوسیوس مالفوی

اشتراک‌گذاری

لوسیوس مالفوی

Lucius Malfoy

لوسیوس مالفوی - هری پاتر

تولد

بین ۹ سپتامبر ۱۹۵۳ و ۸ سپتامبر ۱۹۵۴
بریتانیا

وضعیت خونی

ملیت

بریتانیایی

نژاد

انسان

جنسیت

مذکر

خانواده

ابراکساس مالفوی (پدر)
نارسیسا مالفوی (همسر)
دراکو مالفوی (پسر)
آستوریا مالفوی (عروس)
اسکورپیوس مالفوی (نوه)

چوبدستی

نارون و قلب اژدها (قبلا)
چوبدستی دوم لوسیوس

پاترونوس

هیچ

پیشه

فرماندار مدرسه هاگوارتز
مقام رسمی وزارت جادو

گروه مدرسه

اسلیترین

وفاداری

خانواده مالفوی
خانواده بلک
وزارت جادو (قبلا)
مدرسه هاگوارتز (قبلا)
لرد ولدمورت (قبلا)
- مرگ خواران (قبلا)

لوسیوس مالفوی (Lucius Malfoy) یک جادوگر اصیل انگلیسی و متولد ۱۹۵۴ /۱۹۵۳ بود. او پسر ابراکساس مالفوی، همسر نارسیسا بلک، پدر دراکو مالفوی و پدربزرگ اسکورپیوس مالفوی است. لوسیوس در مدرسه هاگوارتز تحصیل کرد و در آن جا به پریفکت گروه اسلیترین تبدیل شد. او در بزرگسالی یک جادوگر اشرافی و پدرسالار خانواده مالفوی بود که تعصب شدیدی به برتری جادوگران خون-خالص داشت. او بعدها به مرگ خواران پیوست که دیدگاهی مشترک با او در مورد خون خالص داشتند و در جنگ جادوگری اول شرکت کرد.

پس از اولین شکست لرد ولدمورت، لوسیوس با ادعای این موضوع که تحت نفرین ایپریوس قرار گرفته است، از زندانی شدن گریخت. او در ۱۹۹۲ باعث خرابکاری در حرفه آرتور ویزلی شد و این کار را به واسطه دفترچه قدیمی تام ریدل و وادار کردن دختر آرتور در باز کردن تالار اسرار انجام داد. همچنین او در سال ۱۹۹۴ در تحقیر کردن یک خانواده ماگل پس از جام جهانی کوییدیچ مشارکت داشت.

با بازگشت ولدمورت، لوسیوس باری دیگر به عنوان یک مرگ خوار در خدمت او قرار گرفت و در دستیابی به «پیشگویی» به ولدمورت کمک کرد. این پیشگویی طی نبردی نابود شد و لوسیوس و همرزمانش در سال ۱۹۹۶ به زندان آزکابان فرستاده شدند. اگرچه ولدمورت آن‌ها را در سال ۱۹۹۷ از زندان بیرون آورد، اما این ارباب تاریکی از ناکامی‌های لوسیوس ناراضی بود و با مالفوی‌ها بدرفتاری بسیاری داشت. سرانجام لوسیوس و خانواده‌اش علیه استبداد ولدمورت قیام کردند و قبل از پایان نبرد هاگوارتز از او جدا شدند و همه‌ی اعضای این خانواده از جنگ جادوگری دوم جان سالم به در بردند.

از آنجا که او و خانواده‌اش از مرگ خواران جدا شده بودند، پس از شکست نهایی ولدمورت مورد بخشش قرار گرفتند. بعد از ازدواج دراکو با آستوریا گرینگراس، او و نارسیسا صاحب یک نوه به نام اسکورپیوس مالفوی شدند.