بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

دمنتور

اشتراک‌گذاری

دمنتور

Dementor

دمنتور - هری پاتر

مرتبط به

لثیفولد (احتمالی)

بومی به

آزکابان (قبلا)

میانگین قد

۱۲ فوت

مرگ و میر

فناپذیر

خصوصیات

تخلیه کردن انسان از افکار، خاطرات و احساسات شاد
بوسه دمنتور
شناور از سطح زمین
تغییر منفی جو با مه
اجبار قربانیان به زنده کردن بدترین خاطرات

وابسته به

وزارت سحر و جادوی بریتانیا (قبلا)
آزکابان (قبلا)

طبقه‌بندی وزارت جادو

شبح معنوی غیر-انسان

دمنتور (Dementor) یک موجود تاریک شبح‌مانند شناور بود که به عنوان یکی از مخوف‌ترین موجودات تاریک در دنیای جادوگران شناخته می‌شد. دمنتورها به معنای واقعی کلمه از شادی انسان تغذیه می‌کردند و در نتیجه احساس افسردگی و ناامیدی را در هر فردی که در نزدیک‌شان ترزیق می‌کردند. آن‌ها همچنین می‌توانستند روح فردی را مصرف کنند و قربانیان خود را در یک حالت نباتی دائمی رها کنند. از این رو آن‌ها اغلب به عنوان «شیطان مکنده-روح» نامیده می‌شدند و افرادی که روح‌شان مکیده می‌شد را به یک «پوسته خالی» تبدیل می‌کردند.

دمنتورها ارتباط نزدیکی با آزکابان داشتند، زیرا در گذشته توسط وزارت سحر و جادو بریتانیا به عنوان نگهبانان این زندان استخدام می‌شدند و به طور دائمی در هیچ مکان دیگری ساکن نبودند.

دمنتورهای آزکابان تا اواسط سال ۱۹۹۶ تحت استخدام وزارت نام برده بودند. پس از پایان جنگ دوم جادوگران در سال ۱۹۹۸، وزارتخانه مجددا تشکیل شد و کینگزلی شاکلبولت به عنوان وزیر جادوی منصوب شده اطمینان حاصل کرد که آن‌ها دیگر توسط دولت استفاده نشوند، که احتمالا به دلیل تغییر وفاداری و حمایت آن‌ها از ولدمورت و همین طور اصلاحات اخلاقی در وزارتخانه و جامعه جادوگران بود. معلوم نیست پس از آن چه اتفاقی برای دمنتورها افتاده است.

اقدامات دفاعی خاصی برای مقابله با دمنتورها وجود داشت که طلسم پاترونوس برجسته‌ترین آن بود. دمنتورها هیچ وفاداری واقعی نداشتند مگر به کسی که بتواند بیشترین افراد را برای آن‌ها فراهم کند تا از آن‌ها از آن تغذیه کنند. ظاهرا نمی‌توان آن‌ها را از بین برد، هرچند که شرایط تکثیر آن‌ها را می‌توان محدود کرد که شامل از بین بردن یأس و انحطاط می‌شد.

صفحات دیگر