ویکی هری پاتر

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

جینورا ویزلی

اشتراک‌گذاری

جینورا مولی پاتر

Ginevra Molly Potter

جینورا ویزلی - هری پاتر

تولد

۱۱ آگوست ۱۹۸۱
بریتانیا

وضعیت خونی

ملیت

انگلیسی

عنوان‌ها

چیسر
سیکر

نژاد

انسان

جنسیت

مونث

خانواده

آرتور ویزلی (پدر)
مالی ویزلی (مادر)
بیل ویزلی (برادر بزرگتر)
کارلی ویزلی (برادر بزرگتر)
پرسی ویزلی (برادر بزرگتر)
فرد ویزلی (برادر بزرگتر)
جورج ویزلی (برادر بزرگتر)
رون ویزلی (برادر بزرگتر)
هری پاتر (همسر)
جیمز پاتر دوم (پسر)
آلبوس پاتر (پسر)
لیلی پاتر (دختر)

رابطه عاشقانه

دین توماس
مایکل کانر
هری پاتر (همسر)

چوب جادو

ناشناخته

پاترونوس

اسب

پیشه

چیسر تیم هالی‌هد هارپیز (قبلا)
خبرنگار ارشد کوییدیچ در دیلی پرافت (قبلا)
سردبیر ورزشی دیلی پرافت

گروه

گریفیندور

وفاداری

خانواده پاتر
خانواده ویزلی
خانواده پریوت
ارتش دامبلدور
محفل ققنوس
مدرسه هاگوارتز
هالی‌هد هارپیز
دیلی پرافت

جینورا مولی جینی پاتر (Ginevra Molly "Ginny" Potter) با نام خانوادگی پدری ویزلی یک جادوگر اصیل انگلیسی و متولد ۱۱ آگوست ۱۹۸۱ بود. او کوچکترین فرزند از میان هفت فرزند آرتور و مالی ویزلی و اولین زنی است که برای چندین نسل در خاندان ویزلی متولد شده است. او و برادران بزرگترش در خانه‌ای واقع در حومه دهکده اوتری اس‌تی کچپول از شهرستان دوون انگلستان زندگی می‌کردند.

جینی از سال ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۹ در مدرسه جادوگری هاگوارتز تحصیل کرد و در گروه گریفیندور قرار گرفت. او در طول سال اول حضورش به هری پاتر علاقمند شد و تحت تاثیر خاطره شانزده سالگی تام ریدل قرار گرفت. این خاطره که در یک دفترچه خاطرات حفظ شده بود، جینی را مجبور کرد تا دوباره تالار اسرار را باز کند و جان بسیاری از شاگردان از جمله خودش را به خطر بیندازد. به دنبال این فاجعه، جینی به زنی با اعتماد به نفس بالا تبدیل شد و به عضوی مهم از ارتش دامبلدور تبدیل شد، سازمانی که در سال چهارم تحصیل او توسط هری پاتر هدایت می‌شد. او بعدا در نبرد دپارتمان اسرار (۱۹۹۶)، نبرد برج ستاره‌شناسی (۱۹۹۷) و نبرد هاگوارتز (۱۹۹۸) شرکت کرد. همچنین جنی یک بازیکن ماهر کوییدیچ بود و در مقاطع مختلف به عنوان بازیکن سیکر و چیسر برای تیم کوییدیچ گریفندور بازی می‌کرد.

پس از جنگ دوم جادوگران، جینی به یک بازیکن حرفه‌ای کوییدیچ تبدیل شد و به تیم هالی‌هد هارپیز پیوست. وی پس از بازنشستگی از هارپیز، به عنوان یک خبرنگار ارشد کوییدیچ در روزنامه دیلی پرافت مشغول به کار شد. جینی سرانجام با هری پاتر ازدواج کرد و این دو صاحب سه فرزند شدند. نام‌های فرزندان آن‌ها جیمز سیریوس (هم‌نام با پدر و پدرخوانده هری)، آلبوس سیوروس (هم‌نام با آلبوس دامبلدور و سوروس اسنیپ) و لیلی لونا پاتر (هم‌نام با مادر هری و لونا لاوگود) بود. در سال ۲۰۲۰، جینی سردبیر ورزشی روزنامه دیلی پرافت شد.

صفحات دیگر