ویکی هری پاتر

بلاتریکس لسترنج

اشتراک‌گذاری

بلاتریکس لسترنج

Bellatrix Lestrange

بلاتریکس لسترنج - هری پاتر

تولد

۱۹۹۵
بریتانیا

مرگ

۲ می ۱۹۹۸ (۴۶-۴۷ سالگی)
قلعه هاگوارتز، هایلندز، اسکاتلند، بریتانیا

وضعیت خونی

ملیت

بریتانیایی

عنوان

بانو (مادام)

نژاد

انسان

جنسیت

مونث

خانواده

سیگنوس بلک سوم (پدر)
درولا بلک (مادر)
آندرومدا تونکس (خواهر)
نارسیسا مالفوی (خواهر)
دلفینی(دختر)
رادولفوس لسترینج (همسر)
سیریوس بلک (پسر عمه)

رابطه عاشقانه

رادولفوس لسترنج (همسر)
لرد ولدمورت

چوب جادو

گردو، قلب اژدها

پاترونوس

هیچ

گروه

اسلیترین

وفاداری

خانواده بلک
خانواده لسترینج
خانواده مالفوی
مدرسه هاگوارتز (قبلا)
لرد ولدمورت

بلاتریکس لسترنج (Bellatrix Lestrange - تولد با نام خانوادگی بلک) یک جادوگر انگلیسی متولد سال ۱۹۵۱ بود. او دختر بزرگ سیگنوس و درولا بلک، دختر دایی رگیلس و سیریوس بلک و خواهر بزرگ آندرومدا تونکس و نارسیسا مالفوی است. بلاتریکس عضوی از خانواده بلک، یک خانواده جادوگر قدیمی و یکی از بیست و هشت خانواده اصیل بود. بلاتریکس تحصیلات خود را در مدرسه جادوگری هاگوارتز و در اوایل دهه شصت (۱۹۶۲ یا ۱۹۶۳) آغاز کرد و به گروه اسلیترین پیوست.

او پس از فارغ التحصیلی از هاگوارتز به یک مرگ خوار تبدیل شد. او متعصبانه به لرد ولدمورت وفادار بود و از خطرناک‌ترین و سادیست‌ترین پیروان او بود. همه‌ی خواهران خانواده بلک با جادوگران خون-خالص ازدواج کردند، به جز آندرومدا که با تد تونکس ازدواج کرد و توسط خانواده‌اش ترد شد. پس از سقوط ولدمورت از قدرت، بلاتریکس به همراه رودولفوس لسترنج، راباستان لسترنج و بارتی کراوچ اقدام به اسیر کردن و شکنجه کردن فرانک و آلیس لانگ‌باتم کردند تا اطلاعاتی درباره موقعیت ولدمورت به دست بیاورند، که سرانجام شکنجه‌ها این دو اروور را به جنون کشاند. این چهار مرگ خوار به حبس ابد محكوم شدند و به آزكابان فرستاده شدند. ولدمورت سرانجام در سال ۱۹۹۵ به قدرت بازگشت و در سال ۱۹۹۶ بلاتریکس، رودولفوس و راباستان به همراه هفت مرگ خوار دیگر از آزكابان فرار كردند.

بلاتریکس در چندین نبرد از جنگ دوم جادوگران شرکت کرد، و این هدف خاص را دنبال می‌کرد که تمام بستگان اعضای ققنوس را به قتل برساند. او با موفقیت دو پسر عمه‌ی خود یعنی سیریوس بلک و خواهرزاده‌اش نیمفدورا تونکس را به قتل رساند. او همچنین الف سابق خانواده مالفوی یعنی دابی را که از متحدان سرسخت هری پاتر بود کشت. در طول نبرد نهایی، بلاتریکس به آخرین مرگ خوار ایستادگی می‌کرد. او سرانجام پس اقدامی برای به قتل رساندن جینی ویزلی، در یک دوئل توسط مالی ویزلی کشته شد.

بلاتریکس قبل از مرگش به طور مخفیانه دختری نامشروع به نام دلفینی را از ارباب محبوب خود یعنی لرد ولدمورت به دنیا آورد. دلفینی مدتی پس از نبرد دپارتمان اسرار (۱۹۹۶) و قبل از مرگ بلاتریکس در نبرد هاگوارتز (۱۹۹۸) متولد شد.