ویکی هری پاتر

استور مودی

اشتراک‌گذاری

استور مودی

Alastor Moody

استور مودی - هری پاتر

تاریخ تولد

بیش از ۱۹۵۹

مرگ

۲۷ جولای ۱۹۹۷ (حداقل ۳۷ سالگی)
انگلستان، بریتانیا

وضعیت خونی

نام مستعار

چشم باباقوری (Mad-Eye)

نژاد

انسان

جنسیت

مذکر

پیشه

اورر (بازنشسته)

گروه مدرسه

نامشخص

الستور مودی (Alastor Moody) یک جادوگر اصیل بود که به عنوان مشهورترین اورر تمام دوران‌ها شناخته می‌شد. او در جنگ‌های جادوگری اول و دوم عضوی محوری از محفل ققنوس بود. مودی به عنوان یک مبارز ماهر در برابر هنرهای تاریک شهرت داشت و در طی جنگ اول یک چشم، پا و بخشی از بینی خود را از دست داد. او به عنوان یک اورر در زندانی کردن بسیاری از ساکنان آزکابان نقش داشته است. همین موضوع باعث شده بود تا او دشمنان زیادی داشته باشد و مودی در اواخر زندگی‌اش در مورد امنیت خودش دچار احتیاط بیش از حد و پارانویا شده بود.

در سال ۱۹۹۴ او درخواست آلبوس دامبلدور برای تبدیل شدن به استاد جدید دفاع در برابر هنرهای تاریک در مدرسه هاگوارتز را پذیرفت؛ با این حال او درست قبل از تصدی این سمت توسط بارتی کراوچ، که بعدا خودش را به مودی مبدل کرد، ربوده شد. این طرحی برای ربودن هری پاتر به دستور لرد ولدمورت بود.

مودی پس از نجات یافتن از دست بارتی کراوچ، به محفل دوم ققنوس پیوست و در تعدادی از نبردهای جنگ جادوگری دوم، از جمله نبرد دپارتمان اسرار در سال ۱۹۹۶ و نبرد هفت پاتر در ۱۹۹۷ شرکت کرد، که در هنگام نبرد دوم جان خود را از دست داد.

چشم جادویی او بعدا توسط دولورس آمبریج به منظور جاسوسی کردن از زیردستانش در کمیسیون ثبت نام ماگل مورد استفاده قرار گرفت. سپس این چشم توسط هری پاتر در زمان نفوذش به وزارت جادو در سال ۱۹۹۷ بازیابی شد و بعدا در جنگلی نزدیک به محل نگهداری ۴۲۲مین جام جهانی کوییدیتچ به خاک سپرده شد.

صفحات دیگر