ویکی Gears of War

ائتلاف دولت‌های سازمان‌یافته (COG)

اشتراک‌گذاری

ائتلاف دولت‌های سازمان‌یافته

Coalition of Ordered Governments

ائتلاف دولت‌های سازمان‌یافته (COG) Gears of War

نوع دولت

 • جمهوری پارلمانی فدرال سوسیالیستی (قبلا)
 • حکومت اقتدارگرای واحد

قانون اساسی

Octus Canon

رئیس دولت

 • Chairman (قبلا)
 • وزیر اول

بخش قانون‌گذار

 • مجلس حاکمیت (قبلا)

بخش قضایی

 • قانون استحکام (غیرنظامی)
 • قانون اقدامات اضطراری نظامی (نظامی)

پایتخت

 • افیرا
 • جاسینتو
 • پورت فارال
 • نیو جاسینتو
 • نیو افیرا

زمان رسمی

تایران

زمان تاسیس

 • پیش از جنگ‌های پندولوم

تاریخ انحلال

۱۵ AE

تاریخ ترمیم

بعد از جنگ لوکاست

ائتلاف دولت‌های سازمان‌یافته (Coalition of Ordered Governments) که به اختصار Coalition یا COG نامیده می‌شود، یک اجماع سیاسی-اجتماعی فراملیتی بود که پس از عصر خاموشی بر سیاره سرا تسلط داشت. بنیان‌گذران COG این ائتلاف را یک اتحاد نظامی غیرمترکز تلقی می‌کردند که از اعضای انحصاری خود برای تولید سوخت تازه کشف شده‌ی Imulsion محافظت می‌کرد. Coalition به تدریج به یک دولت جهانی خودکامه و اقتدارگرا تبدیل شد و صدها ملت را زیر پرچم خود داشت. این ملت‌ها به یک قانون اساسی به نام Octus Canon پایبند بودند که بر اصول اقتدارگرایی، صنعت‌گرایی، نظامی‌گرایی و تولدگرایی تاکید می‌کرد.

چند دهه بعد از تشکیل رسمی ائتلاف، بهره‌برداری بی‌رویه Imulsion باعث فروپاشی اقتصاد جهانی و کمبود منابع شد. به دنبال شروع هرج و مرج جهانی، یک اتحاد از کشورهای فقیر در Imulsion به نام اتحاد جمهوری‌های مستقل (UIR) سعی کرد کنترل جهانی Imulsion را از Coalition تصاحب کند، اتفاقی که منجر به ایجاد جنگی ۳۹ ساله تحت عنوان جنگ‌های پندولوم شد. این جنگ ادامه داشت تا این که Coalition با کمک فیزیکدانی به نام آدام فنیک موفق شد از تکنولوژی یک سلاح فوق‌العاده بر اساس ماهواره به نام Hammer of Dawn را پیاده‌سازی کند و به وسیله‌ی آن به UIR حمله کند به این ترتیب رهبر این اتحاد را تسلیم کند. با پایان یافتن جنگ‌های پندولوم سرانجام سیاره سرا بعد از یک دهه صلح را به خود دید و Coalition نیز به یک ابرقدرت غالب تبدیل شد.

با این حال شش هفته بعد از جنگ‌های پندولوم، لوکاست‌ها از قلمروی زیرزمینی خود بیرون آمدند و در روزی معروف به روز ظهور (Emergence Day) تقریبا یک چهارم جمعیت انسان‌ها را قتل عام کردند. با تهدید انقراض شدن انسان‌ها، ائتلاف تصمیم گرفت باری دیگر از سلاح Hammer of Dawn علیه لوکاست‌ها استفاده کند. با این اوصاف حملات همه‌جانبه این سلاح نیز قادر به شکست دادن لوکاست‌ها نشد. دشمن به دنبال این حملات یک هجوم اساسی را به فلات جاسینتو انجام داد و Coalition مجبور شد یک جنگ تدافعی را به مدت چهارده سال انجام دهد. COG در این سال‌ها به خاطر مشکلات و موانع مختلفی از جمله شیوع لمبنت‌ها، ناپدید شدن ناگهانی رئیس ائتلاف یعنی چیرمن پرسکات و پراکندگی نیروهای نظامی تا مرز انحلال رسمی پیش رفت. با این حال Coalition با وجود شکست آشکار به واسطه توسعه سلاح اقدام متقابل Imulsion موفق به پیروزی در جنگ دوم آزورا شد و آینده‌ی انسان‌های بازمانده را حفظ کرد.

بعد از نتیجه‌ی جنگ لوکاست، انسان‌های بازمانده شروع به بازپس‌گیری سیاره سرا کردند، ائتلاف را بازیابی کردند و تمدن‌های تخریب شده را دوباره ساختند. اگرچه حالا این ائتلاف با نام New COG شناخته می‌شود اما بسیاری تشکیلات و اصول سازمان قبلی همچنان پایدار است. شهر جدید ساخته شده‌ی New Ephyra به عنوان مرکز فرماندهی ائتلاف جدید مورد استفاده قرار گرفت. رهبران دولت‌ها بر حفظ اتحاد و نظم تاکید داشتند و همین موضوع باعث درگیری‌های با گروه‌های مستقل مثل اوتسایدرها بود. اوتسایدرها سال‌ها به قلمروهای ائتلاف حملاتی را انجام می‌دادند و زمانی که تعدادی از مهاجران ائتلاف به شکل ناگهانی ناپدید شدند این درگیری شدت پیدا کرد. وقتی نیروهای نظامی Coalition توسط یک دشمن جدید به نام اسوارم مورد حمله قرار گرفت منشا اصلی آدم‌ربایی‌ها نیز مشخص شد.