ویکی فریرن

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

دنکن

اشتراک‌گذاری

دنکن

Denken

دنکن - فریرن

ژاپنی

デンケン

روماجی

دنکن

جنسیت

مذکر

گونه

انسان

کلاس

جادوگر

درجه

درجه دو (قبلا)
درجه یک (چپتر ۶۰)

وابسته به

جادوگران امپراتوری (قبلا)
عضو سیزدهم گروه (آزمون جادوگری درجه یک)

اولین نمایش

چپتر ۳۷ (مانگا)

دنکن (Denken) یک جادوگر سلطنتی و یک جادوگر درجه یک است. او که در منطقه وایز به دنیا آمد، هر دو والدین خود را بر اثر حملات شیطان‌ها از دست داد و توسط گلوک، ارباب فئودال وایز بزرگ شد. او وقتی جوان بود، تبدیل به شاگرد ماخت شد، کسی که به عنوان جادوگر شخصی خانواده گلوک خدمت می‌کرد. دنکن به دلیل وضعیت ضعیف همسرش، به یک جادوگر در ارتش امپراتوری تبدیل شد و به امید نجات جان او تلاش کرد تا قدرت و نفوذ خود را بالا ببرد، اما متأسفانه او قبل از اینکه بتواند به این مرحله برسد همسرش را از دست داد. پس از مرگ همسرش و تشکیل شدن ال دورادو، دنکن بازگشت به زادگاهش را به تعویق انداخت تا اینکه توسط ال دورادو بلعیده شد. از آنجایی که فقط یک جادوگر درجه یک امکان ورود به ال دورادو را داشت، بنابراین او همزمان با فریرن و فرن در آزمون جادوگری درجه یک شرکت کرد. او مسن‌ترین شرکت‌کننده در این آزمون بود که در آن قبول شد.

شخصیت

دنکن به عنوان یک جادوگر امپراتوری سیاستمداری حیله‌گر و بی‌رحم بود که در مبارزه برای قدرت در پایتخت سلطنت می‌کرد. اما در حقیقت او کاملا فردی با شخصیت بود که سعی می‌کرد با دیگران ارتباط برقرار کند، حتی اگر افراد دیگر تمایلی نداشتند. او همچنین یک جادوگر نادر است که به هماهنگی و همکاری اهمیت می‌دهد تا اینکه به تنهایی عمل کند، و مایل است که برای حفظ متحدان خود قوانین خود را بشکند. برخلاف بسیاری از جادوگران، او به هیچ وجه در رسیدن به قله‌های بالاتر قدرت تأکید نمی‌کند. او معتقد است که ارزش جادو در جستجوی خود جادو نتیجه است، نظری که فریرن نیز با آن موافق است.

دنکن همچنین یک رهبر شایسته است. او فردی دقیق و متفکر است که اغلب آرامش خود را حفظ می‌کند و موقعیت را تحلیل می‌کند. در مرحله اول آزمون، او اولین کسی بود که استراتژی فریرن را مشخص کرد و رفتار تیمش را برای موفقیتی نسبی ​​هماهنگ کرد. او همچنین موفق شد تیمی را برای مرحله دوم آزمون گرد هم آورد و در آنجا از نبود روحیه همکاری در بین شرکت‌کنندگان ابراز ناراحتی کرد.

لرن که دوست دیرینه‌ی او است، دنکن را مردی با استعداد و پرشور توصیف کرده است که تا زمان اخراج شدن از ارتش امپراتوری، در برابر او ایستادگی کرد. اگرچه رفتار فعلی او ممکن است نشانی از آن نداشته باشد، اما سری خاطرنشان کرده است که دنکن همچنان شور و نشاط خود را در مصاحبه با او حفظ کرده است و به اندازه کافی او را تحت تأثیر قرار داده است که به او اجازه دهد از مرحله نهایی آزمون بگذرد. دنکن نشان داده است که برای رسیدن به آنچه که می‌خواهد، دست به مبارزه می‌زند. همچنین شاهکارهایی از او دیده شده است که فراتر از توانایی‌های او هستند، مثل تفکر در مورد نحوه مبارزه با سری، یا تلاش برای شکست دادن ماخت که قدرتمندترین حکیم نابودی بوده است.

توانایی‌ها

دنکن یک جادوگر قدرتمند است که به رتبه‌ی جادوگر درجه یک دست یافته است، جایگاهی که کمتر از پنجاه نفر تا به حال به آن دست یافته‌اند.

  • میستیلزا (Mystil'zla): او همچنین به عنوان «جادوی معکوس نفرین» شناخته می‌شود، طلسمی هر نفرین را به کسی که آن را اجرا کرده منعکس می‌کند. با این حال، این افسون از مقدار عظیمی از مانا استفاده می‌کند و می‌توان مانای مورد نیاز برای آن را با یک جادوی دفاعی همه‌جانبه قابل مقایسه است. همچنین برای یادگیری آن به صد سال تمرین نیاز است و از طریق ابزارهای معمولی برای انسان غیرممکن است. دنکن بعد از این که تبدیل به یک جادوگر درجه یک شد، این طلسم را از طریق جادوی انتقال طلسم سری دریافت کرد.

دانستنی‌ها

  • دنکن در آلمانی به معنای «فکر کردن» یا «باور کردن» است.
صفحات دیگر