ویکی عالیجناب در سایه

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

موردرد

اشتراک‌گذاری

موردرد

Mordred

موردرد - عالیجناب در سایه

نام مستعار

شوالیه‌ای فراتر از مردان
طلسم مافوق

نژاد

انسان

جنسیت

مذکر

پیشه

جایگاه نهم شوالیه‌های میزگردها

وابسته به

اولین نمایش

جلد ۴ (لایت ناول)
چپتر ۴۵ (مانگا)
قسمت ۲۰ (انیمه)

صداپیشه

تاکهیتو کویاسو

موردرد (Mordred) نهمین شوالیه میزگردها و رهبر فرقه دیابلوس بود که در پادشاهی اوریانا فعالیت می‌کرد. وقتی خطای زیردست او منجر به افشای فعالیت‌های این فرقه شد، او برای پوشش قضیه سعی کرد که پادشاهی نام برده را نابود کند، اما طرح او توسط سایه خنثی شد و او کشته شد.

شخصیت

موردرد فردی کاریزماتیک و مغرور است که عقده‌ی برتری و سلطه‌گری خشونت‌آمیز دارد و فاقد هر گونه وجدان و همدلی است.

او همچنین زیردستانی که باعث شکست او یا فرقه شده‌اند را تحمل نمی‌کند و مایل است تا زیردستان بی‌فایده‌ی خود را بکشد. او در مقطعی کتسوهاتو را به دلیل شکست‌هایش در تصرف پادشاهی اوریانا کشت. طبیعت سرد او به طور گسترده مورد ترس اطرافیان او است.

موردرد مانند بسیاری از اعضای بلندپایه فرقه، یک روان‌پریش بود که کاملا از شکست‌ناپذیری خود مطمئن بود. با این حال، وقتی او را به گوشه‌ای رانده شد، دچار یک شکست شرورانه شد و سعی کرد آن را انکار کند. او با خوردن گوشت راگناروک تلاشی ناامیدانه کرد تا از این موقعیت خارج شود.

به طور کلی سایه او را اینکه توصیف کرده است: «یک مزاحم که پارس می‌کند و نیش نمی‌زند». همین طور او اشاره کرده است که تنها چیزی که موردرد از راگناروک جذب کرد حماقت آن بود. طبق گفته‌های بتا و اپسیلون، او هنگام استفاده از سلاح‌ها و زره‌های ساخته‌ی الف‌ها یک ترسو بوده است.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

موردرد به عنوان نهمین شوالیه میزگردها، قوی‌ترین فرد فرقه و همچنین یکی از رهبران اجرایی فرقه دیابلوس در نظر گرفته می‌شد. با این حال، او هیچ شانسی در مقابل اپسیلون و بتا نداشت، دو عضو سازمان باغ سایه که او را مجبور به احضار راگناروک کردند. با وجود تمام اقداماتش، او همچنان قادر نشد تا با سایه مقابله کند، حتی پس از خوردن گوشت راگناروک که قدرت گرفت.

در رمان تحت وب، او توانست اپسیلون را در نبردی تن به تن به شدت مجروح کند و ۶۶۴ و ۶۶۵ را تا حد مرگ ضرب و شتم کرد. استقامت موردرد آنقدر قوی است که می‌تواند از حمله اتمی سایه نیز جان سالم به در ببرد، حتی در صورتی که دست راستش قطع شده بود.

سلاح و تجهیزات

  • تیغه نامرئی: این شمشیر جادویی یک تیغه‌ی افسانه‌ای الف است که موردرد با کمک آن قادر بود برای مدت کوتاهی در برابر اپسیلون و بتا مقاومت کند و بجنگد، اما سرانجام مغلوب توانایی‌ها و قدرت‌های آن‌ها شد.
صفحات دیگر