ویکی عالیجناب در سایه

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

زتا

اشتراک‌گذاری

زتا

Zeta

زتا - عالیجناب در سایه

نام مستعار

زتای با استعداد
لیلیم (نام تولد)
زتان (نام پوششی)

جنسیت

مونث

سن

۱۵ (جلد ۱)
۱۷

بستگان

لیلی (جد)
پدری بی‌نام (متوفی)
مادر بی‌نام (متوفی)
برادر کوچکتر بی‌نام (متوفی)

پیشه

جایگاه ششم هفت سایه
رئیس بخش شناسایی و جاسوسی

وابسته به

اولین نمایش

جلد ۵ (لایت ناول)
چپتر ۵۵ (مانگا)
قسمت ۱ (انیمه)

صداپیشه

آیاکا آسای

زتا (Zeta) که قبلا با نام لیلیم شناخته می‌شد، ششمین عضوی است که به باغ سایه پیوسته است و یکی از هفت سایه اصلی و همچنین از نوادگان قهرمان لیلی است. او به عنوان رئیس اکتشاف و جاسوسی یک گروه فرعی مخفی را با هدف نهایی جاودانه کردن سایه تأسیس کرد.

شخصیت

زتا با نام لیلیم در یکی از معتبرترین قبایل انسان‌جانور، یعنی قبیله پلنگ طلایی به دنیا آمد. حتی پادشاه انسان‌جانورها نیز به اعضای این قبیله احترام می‌گذاشت. او یکی از نوادگان مستقیم «قهرمان انسان‌جانور» یعنی لیلی است، کسی که شیطان دیابلوس را شکست داد و باعث شد نسل خونی و خانواده او حتی در میان قبایل پلنگ طلایی بسیار مورد احترام باشد. بسیاری از زیستگاه‌های دیگر از قبیله پلنگ طلایی پیروی می‌کردند و او دختر بزرگ رئیسی بود که از قدیم بر این قبیله حکومت می‌کرد.

زتا علیرغم اینکه یک انسان‌جاور است و این نژاد به وحشی بودن مشهور است، اما او فردی باهوش و معقول است. با اینکه که او هنوز مستعد وارد شدن به درگیری است، اما شدت آن به اندازه دلتا نیست. او همچنین نشان داده است که فردی تنها است و معمولا مأموریت‌هایش را به تنهایی انجام می‌دهد و فقط در صورت اقتضای شرایط در یک تیم همکاری می‌کند.

در مقایسه با بقیه هفت سایه، نفرتی که زتا نسبت به فرقه دیابلوس دارد آنقدر زیاد و شدیدتر است که او مصمم است که هر کاری که لازم است برای نابودی این فرقه انجام دهد. از این رو او بسیار افراطی است و در اقدامات خود حاضر است هر کسی را قربانی کند تا به ماموریت خود دست یابد که این می‌تواند باعث تلفات گسترده‌ای شود.

زتا واقعا می‌خواهد که باغ سایه با خدای جدید سایه بر جهان حکومت کند (غافل از اینکه احساسات واقعی سایه چیست) تا اطمینان پیدا کند که بشریت دیگر اشتباهات مشابه را مرتکب نخواهد کرد. از آنجا که زتا شاهد بود که بشریت به خاطر نقش ناخواسته آن‌ها در به قدرت رساندن این فرقه چقدر ناامید شده است، از این رو او با ایجاد شدن آسیب‌های جانبی مشکلی ندارد.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

زتا چهارمین عضو قوی باغ سایه است که تنها بعد از دلتا، آلفا و سایه قرار گرفته است. سید از او به عنوان با استعدادترین فرد در میان «هفت سایه» یاد می‌کند و او را «کسی که در هر کاری خوب است» توصیف کرده است، و اینکه اگر نقاط ضعف خود را برطرف کند، می‌تواند از آلفا پیشی بگیرد. او همچنین پس از بتا و اپسیلون، سومین نفر برتر در کنترل قدرت جادویی خود در میان «هفت سایه» است.

  • قدرت فیزیکی
  • خرد بالا
  • مهارت ذاتی در سلاح
  • شمشیرزنی
  • خبره در مخفی‌کاری
  • مهارت رصد کردن: زتا تا حد زیادی به عنوان یک ناظر خاموش عمل می‌کند. او می‌تواند عادات و رفتارهای اطرافیان خود را با مشاهده واکنش یا رفتارشان بررسی کند.
  • هاله‌ی نبرد: با توجه به استعداد زتا، او می‌تواند هاله‌ای قدرتمند را از خود تراوش کند که حتی بدون لمس کردن فرد را به زانو درمی‌آورد.
زتا
زتا در حال استفاده از سلاح‌های تیغه‌ای خود

جادو

زتا در استفاده از جادو بسیار ماهر است. در طول مبارزه خود با دلتا در لایت ناول، او قادر بود چندین شمشیر سیاه از تاریکی و مه سیاه را تولید کند، تکنیکی که به گفته‌ی سید با ملکه خون برابری می‌کند.

تجهیزات استاندارد

  • زره بدنی اسلایم: مانند سایر اعضای باغ سایه، زتا نیز از زره بدنی ساخته شده از اسلام استفاده می‌کند که توسط اربابش سایه ساخته شده است. این زره بسیار کارآمد است و رسانایی جادویی ۹۹% دارد.
  • سلاح‌های اسلایم: سلاح‌های او در بازی ویدیویی نمایش داده شده است که شامل دو تیغه ماه-شکل است.

تکنیک های خاص

فرم مه سرخ

زتا مانند آلفا توانایی استفاده از «مه سرخ» خون‌آشام‌ها را دارد که به او اجازه می‌دهد مخفی شود، حرکت کند و از حملات مرگباری که به سمت او پرتاب می‌شوند کنار رود. در عین حال این به او امکان می‌دهد تا حملات و اشیای جادویی یا غیر جادویی که دیدن یا تشخیص‌شان بسیار دشوار است را شناسایی و مکان‌یابی کند.

با این حال، بر خلاف توانایی‌های آلفا او به طور کامل به این تکنیک خاص تسلط ندارد.

سریع فلش ظریف

زتا می‌تواند با استفاده از جادوی خود به سرعت در برابر دشمنانش حرکت کند. این توانایی را اربابش سایه به او آموخته است. بر خلاف شریک و رقیب خود، دلتا که بیشتر اوقات در شکار طعمه به شکل وحشیانه حرکت می‌کند، زتا دوست دارد زیرکانه و ساکت بماند تا دشمنانش را غافلگیر کند.

خنجرهای مرگبار

زتا دارای توانایی پرتاب خنجرهای اسلایم با سرعت زیاد است. به دلیل قدرت جادویی تزریق شده به این خنجرها این توانایی با عنوان «خنجرهای مرگبار» شناخته می‌شود.

نگاه جادویی تاریک

زتا از طریق یک نگاه شوم همراه با قدرت جادویی‌اش می‌تواند هر دشمنی را که می‌خواهد بکشد که ناشی از یک بار پیش از حد جادویی مرگبار است و می‌تواند در عرض چند ثانیه هدف را منفجر کند و هیچ استخوان یا عضوی از آن باقی نگذارد.

ضعف

تنها نقطه ضعف زتا تمایلات بی‌ثبات و وسواسی اوست. او مستعد بی‌حوصلگی سریع است که همین باعث می‌شود تا مهارتی را به خوبی فرا نگیرد و قادر به تأمل در اعمال خود نباشد.

صفحات دیگر