ویکی عالیجناب در سایه

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

دلتا

اشتراک‌گذاری

دلتا

Delta

دلتا - عالیجناب در سایه

نام مستعار

گلوله دلتا
دلتای سلاح انتحاری
سارا (قبلا)

جنسیت

مونث

سن

۱۳ (جلد ۱)
۱۵

بستگان

پدر بی‌نام
مادری بی‌نام (متوفی)
برگ چهار (برادر بزرگتر؛ متوفی)
چند صد خواهر و برادر

پیشه

جایگاه چهارم از هفت سایه

وابسته به

اولین نمایش

جلد ۱ (لایت ناول)
چپتر ۲ (مانگا)
قسمت ۱ (انیمه)

صداپیشه

فیروز آی

دلتا (Delta) که قبلا با نام سارا شناخته می‌شد، چهارمین عضو باغ سایه و یکی از «هفت سایه» اصلی است. او به عنوان گرگی از جانورتبارها به عنوان نیروی اصلی رزمی سازمان مذکور عمل می‌کند، اما فاقد هر گونه استعداد قابل توجه دیگری است.

شخصیت

دلتا همانند شخصیت هر انسان‌جانور به عنوان یک قلدر بی مغز توصیف شده است و فردی تحریک‌پذیر و نابالغ شبیه به کودکان است. او همچنین به خودش با ضمیر سوم-شخص اشاره می‌کند. دلتا عمیقا ارباب خود را دوست دارد و حتی در هر موقعیتی که با او ملاقات می‌کند، او را در آغوش می‌گیرد. او و گاما از زمان کودکی با هم رقابت داشتند، اما به یکدیگر اهمیت می‌دهند.

دلتا به عنوان عضوی از باغ سایه عاشق مبارزه است. او نسبت به دشمنان بی‌رحم و سادیست است و هیچ یک از آن‌ها را زنده نمی‌گذارد. این موضوع او را خطرناک می‌کند، زیرا او در بیرحمی از حد خود عبور می‌کند و حتی ارباب و همتایانش را عصبی می‌کند. این ویژگی جانورتبارها است که از قوی‌ترین فرم حیات پیروی می‌کند. از این رو دلتا حتی از کشتن برادرش، زبرا که او را ضعیف می‌دانست، ابایی نداشت. با این حال او به تمام آداب و رسوم جانورتبارها اعتقاد ندارد، زیرا عمیقا از گله‌ی خود برای تبعید کردن او متنفر است.

دلتا زمانی یک دختر شیرین بود که از مادر بیمارش مراقبت می‌کرد. متأسفانه او چیزی جز آزار از پدر، خواهر و برادرش ندید و پس از مرگ مادرش، شخصیت او به طور اساسی به یک جانور وحشی تشنه به خون تبدیل شد.

دلتا دارای حس بویایی بسیار قوی است و می‌تواند بوی دیگر جانورتبارها را به راحتی تشخیص دهد و اغلب به عنوان ردیاب از آن بهره می‌برد. اگرچه او اغلب با سایه‌های دیگر دعوا می‌کند، اما هرگز دستی علیه آن‌ها خشونت به خرج نمی‌دهد، زیرا آن‌ها را به عنوان خانواده جدید خود پذیرفته است،اگرچه گاهی اوقات با ناامیدی سعی می‌کند آن‌ها را گاز بگیرد. او همچنین زتا را یک گربه می‌داند و رقابت شدیدی با او دارد که ناشی از دزدی مداوم زتا از غذای او و تمسخر اوست. او عادت دارد در اطراف کسانی که عمیقا به آنها اهمیت می‌دهد مانند یک سگ رفتار کند و به شدت به دنبال جلب توجه است.

دلتا بسیار تشنه به خون است که همراه با طبیعتش به عنوان یک جانور، او را مستعد واکنش‌های تکانشی می‌کند. او تقریبا همیشه از کشتن به عنوان راه حلی برای هر مشکلی استفاده می‌کند یا صرفا به دلیل بی‌حوصلگی به آن متوسل می‌شود. او به نلسون حمله کرد تا او را بکشد، با وجود اینکه سایه‌های همکارش به او گفته بودند که حتما تمام اطلاعات را از او بگیرد. دلتا کشتن دیگران را با شکار مقایسه می‌کند، زیرا قبل از پیوستن به باغ سایه با گله‌ی خود به شکار می‌رفت. او عمیقا عاشق «شکار» است.

قدرت ها و توانایی ها

دلتا سومین عضو قوی باغ سایه است که پس از آلفا و سایه قرار دارد. به لحاظ بدنی، سید او را به عنوان قوی‌ترین فرد در میان «هفت سایه» معرفی کرده است، کسی که با کنترل خود پتانسیل پیشی گرفتن از آلفا را دارد. سید همچنین اعتراف کرده است که مهارت‌های ردیابی او حتی از مهارت‌های خودش نیز فراتر می‌تواند برود. با این حال، او در هر زمینه دیگری کاملا کمبود دارد و بنابراین عمدتا برای مأموریت‌های جستجو و انهدام فراخوانده می‌شود.

قدرت‌های فیزیکی

 • حس قوی
 • مبارز تن به تن
 • شمشیرزنی

جادو

 • بهبود فیزیکی: به نظر نمی‌رسد که دلتا به جز تقویت کردن خود از طریق کنترل مانا، هیچ جادوی دیگری داشته باشد. با این حال او همین طلسم را به سطوح عجیبی رسانده است، به طوری که به قدرتی مافوق‌بشری می‌تواند دست یابد که فقط سایه از آن فراتر است. او همچنین می‌تواند زره اسلایم سفارشی خود را از طریق مانا دستکاری کند. لازم به ذکر است که مقدار مانایی که دلتا در اختیار دارد بسیار بالاست و با وجود عدم اطلاع از نحوه استفاده صحیح از آن، به نظر می‌رسد که هرگز تمام نمی‌شود.

تجهیزات

 • زره بدنی اسلایم: زره بدنی اسلایم او از پوشش کمتری برخوردار است که به منظور کنترل جادویش است.
 • اسلحه‌های اسلایم: دلتا نیز مانند سایر اعضای باغ سایه از شمشیری ساخته شده از اسلایم استفاده می‌کند. در انیمه، سلاح‌های او مانند سایر اعضای هفت سایه شخصی‌سازی شده است.

تکنیک‌ها

 • شوریدگی: دلتا به دلیل عدم کنترل خود مستعد شوریدگی است، به خصوص در هنگام مبارزه با دشمنان قوی و متعدد. در این حالت، او حتی تندتر از حالت معمول می‌شود و کاملا غریزی حرکت می‌کند. همچنین در این وضعیت او کاملا غیرپاسخگو می‌شود و تا زمانی که حریفش نمرده است متوقف نمی‌شود، به طوری که آلفا برای رهایی از آن مجبور شد تا به ارعاب متوسل شود.
 • ضربه شدید دم: در انیمه، دلتا از دم خود برای حمله به استفاده می‌کند. نیروی ایجاد شده از این ضربه‌ها به قدری قوی است که می‌تواند همانند یک تیغه اجسام جامد را برش دهد.
 • غرش: دلتا می‌تواند از جادوی خود برای تقویت ریه‌هایش استفاده کند و غرشی فوق‌العاده قدرتمند را مثل یک اژدها ایجاد کند. نشان داده است که او می‌تواند به شدت به شنوایی حریف آسیب برساند، پرتابه‌ها را دفع کند و منطقه اطراف را تخریب کند.
 • تخته آهنی: دلتا با دستکاری زره اسلایم خود می‌تواند یک شمشیر اسلایم بزرگ را شکل دهد که از آن برای کشتن چندین دشمن به طور همزمان استفاده می‌کند.

ضعف

 • هوش کم: با وجود تمام قدرت‌های جنگی اما ضعف دلتا در عدم هوشمندی آشکار است. او به دلیل ساده‌اندیشی و ناتوانی‌اش در کنترل خونخواهی، کاملا ناتوان از هرگونه تفکر پیچیده است. عدم توانایی‌های غیررزمی در او باعث شده است تا او از دستیابی به پتانسیل کامل خود منع شود و قادر به تسلط بر هیچ تکنیک جنگی پیشرفته یا دفاعی نباشد.
صفحات دیگر