بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

خون‌آشام

اشتراک‌گذاری
خون‌آشام

خون‌آشام‌ها (Vampires) یکی از نژادهای مجموعه The Eminence in Shadow است که دارای حیات تقریبا ابدی هستند. اگرچه آن‌ها می توانند تولید مثل کنند، اما معمولا از آن خودداری می‌کنند. گوشت آن‌ها میزبان انرژی جادویی و سرزندگی بسیار زیاد است که هرگز پوسیده نمی‌شود.

اکثر خون‌آشام‌ها منقرض شده‌اند و تنها الیزابت و قبیله‌اش به عنوان  بازماندگان شهر بی‌قانون باقی مانده‌اند. پس از حادثه ماه سرخ، الیزابت و مری دو تا از آخرین خون‌آشام‌های باقی مانده هستند.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

مهارت و چالاکی: قدرت اصلی خون‌آشام‌ها در توان مافوق بشری آن‌ها نهفته است، که با افزایش سن و مصرف مقادیر زیاد خون تقویت می‌شود. علاوه بر این، آن‌ها افزایش شدیدی را در حواس پنجگانه طبیعی خود تجربه می‌کنند که این تقویت در بینایی، شنوایی و بویایی قابل توجه است.

دید در شب: خون‌آشام‌ها دید در شب فوق‌العاده‌ای را به ارث می‌بردند و به آن‌ها این توانایی را می‌دهد که در تاریک‌ترین شب‌ها طعمه خود را تشخیص دهند.

بازسازی خون‌آشامی: خون‌آشام‌ها دارای ظرفیت بازسازی طبیعی هستند و می‌توانند زخم‌های معمولی خود شامل بریدگی‌های جزئی تا پارگی‌های عمیق را التیام بخشند. از این رو آن‌ها در برابر بیماری‌های طبیعی غیرقابل نفوذ هستند. قوی‌ترین آن‌ها یعنی خون‌آشام‌های درجه یک، توانایی بازسازی عمیق‌تری از خود نشان داده‌اند که می‌توانند زخم‌های شدیدی مانند قطع عضو یا حتی بریدن سر را ترمیم کنند.

نفرین خون‌آشام: آن‌ها این توانایی را دارند که انسان‌ها را به غول‌ها یا در عوض به خون‌آشام‌های دیگر تبدیل کنند.

جاودانگی: آن‌ها عملا جاودانه هستند و تا زمانی که به اندازه کافی تغذیه شوند، جوانی و سرزندگی جسمانی خود را حفظ می‌کنند.

فرم مه قرمز: این قابلیت خارق‌العاده مختص به خون‌آشام‌های رده بالا است که به آن‌ها امکان می‌دهد تا شکل بدنی خود را به مه تبدیل کنند.

قدرت ماه سرخ: خون‌آشام‌ها در چند شبی که رویداد ماه سرخ صورت می‌گیرد، به شدت تقویت می‌شوند.

ضعف

  • آسیب‌پذیری نهایی آن‌ها در سوراخ کردن قلب‌شان است. علیرغم قدرت احیا کننده‌ی فوق‌العاده اما وقتی قلب آن‌ها از بین برود، آن‌ها توانایی خود در التیام دادن را از دست می‌دهند.
  • سرزندگی و قوای آن‌ها در گروی مصرف منظم خون است. خون‌آشام‌هایی که برای مدت‌های طولانی از مصرف خون خودداری می‌کنند تضعیف می‌شوند و به سختی از انسان‌های معمولی قابل تشخیص هستند. این یک جنبه ذاتی باعث می‌شود تا آن‌ها با انسان‌ها همزیستی داشته باشند و آن‌ها را از بین نبرند.
  • نور خورشید برای خون‌آشام‌ها کشنده است و پس از قرار گرفتن در معرض آن خاکستر می‌شوند.
  • یکی دیگر از نقاط ضعف خون‌آشام‌ها این است که آن‌ها در برابر آتش و دماهای شدید آسیب‌پذیر هستند.
صفحات دیگر