بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

الیزابت

اشتراک‌گذاری

الیزابت

Elisabeth

الیزابت - عالیجناب در سایه

نام مستعار

ملکه خون

جنسیت

مونث

سن

+۱۰۰۰

پیشه

فرمانروا (شهر بی‌قانون، قبلا)

اولین نمایش

جلد ۳ (لایت ناول)
چپتر ۳۰ (مانگا)
قسمت ۲۲ (انیمه)

صداپیشه

سائوری هایامی

الیزابت (Elisabeth) که همچنین به عنوان ملکه خون شناخته می‌شود یک خون‌آشام است و قبلا یکی از سه پادشاه شهر بی‌قانون بود، جایی که به ظاهر حاکم برج کریمسون بود. با این حال در واقع او فردی بود که توسط زیردستش کریمسون استفاده می‌شد. او بعدا پس از نجات توسط سایه، از سمت خود کناره‌گیری کرد.

شخصیت

برخلاف دیگر اجداد خون‌آشام که از توانایی‌های خود برای بقا یا شر استفاده کرده بودند، الیزابت خیرخواه‌ترین فرد در میان گونه‌ی خود اوست. او زنی مهربان است که معتقد بود خون‌آشام‌ها می‌توانند با نژادهای دیگر همزیستی کنند و آرمان شهری را متصور بود که همه در آن برابر باشند.

الیزابت حتی خودش را قربانی کرد تا مطمئن شود هیچ‌کس از قدرت او صدمه نمی‌بیند، و حتی سعی می‌کند با اشتیاق خود برای تغذیه مبارزه کند، اما طبیعت او به عنوان یک خون‌آشام انجام این کار را برایش سخت می‌کند. الیزابت از گرفتن بیش از حد جان انسان‌ها امتناع می‌ورزد و تنها حداقل چیزی  که برای زنده ماندن نیاز داشت را شکار می‌کرد.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

الیزابت قدرتمندترین خون‌آشام است به طوری که تنها در سه روز چهار کشور را نابود کرد. او همچنین با اختلاف بسیار، قوی‌ترین سه پادشاه شهر بی‌قانون است که به راحتی بر دو نفر دیگر غلبه می‌کند. او حتی موفق شد به سایه ضربه بزند.

فیزیولوژی خون آشام

الیزابت مانند هر خون‌آشامی دارای قدرت، سرعت، چابکی و حواس بسیار بالاتر از یک انسان معمولی است. این به او امکان می‌دهد که به راحتی بدون هیچ مشکلی چندین شوالیه جادویی عالی‌رتبه را در هم بشکند. قدرت بدنی او به اندازه کافی بالا است که بتواند یک حمله شمشیر از یکی از «هفت سایه» را با دستان خالی متوقف کند بدون اینکه آسیبی ببیند.

قدرت خون‌آشام: الیزابت به‌عنوان یک خون‌آشام پیشرو، قدرت بسیار خوبی هم در زمینه‌ی تهاجمی و هم در تدافعی دارد. او حتی اگر خون انسان را ننوشد بیشتر قدرت‌ها و توانایی‌های خون‌آشامی خود را حفظ می‌کند.

حواس خون‌آشام: الیزابت مانند هر خون‌آشامی حواس بسیار فوق العاده‌ای دارد و در تمام حواس پنجگانه به ویژه بویایی، بینایی، شنوایی و چشایی حساس است. از آنجایی که او یک پیشرو است، این حواس به شدت افزایش یافته است و هزار برابر بیشتر از حواس خون‌آشام‌ها است.

تشنگی خون: مانند هر خون‌آشام او میل شدیدی برای خون انسان دارد، اما او فقط در مواقع ضروری و زمانی که نیاز به زنده ماندن داشته باشد می‌نوشد. الیزابت برخلاف دیگر خون‌آشام‌ها و اجدادش از شکار کردن برای لذت استفاده نمی‌کند، اما از آنجا که یک پیشرو است اگر به درستی تغذیه نشود، اشتهای او برای خون انسان می‌تواند هزار برابر بیشتر از خون‌آشام‌های معمولی است.

مقاومت غیرانسانی: الیزابت در برابر حملات فیزیکی در سطوح شدید مقاوم است. این توانایی به او اجازه می‌دهد تا حملاتی را که می‌تواند باعث آسیب‌های مختلف شود تحمل کند یا بدون آسیب بماند. با تأثیرات ماه سرخ، او تقریبا در برابر حملات فیزیکی مستقیم و سلاح‌های معمولی مانند تپانچه‌ها تقریبا آسیب‌ناپذیر است.

پرواز خون‌آشام: مانند هر خون آشامی او دارای توانایی پرواز و شناور شدن در آسمان است. این به او اجازه می‌دهد تا به سرعت‌های بسیار بالایی برسد. هنگامی که او تحت تأثیر ماه سرخ باشد، توانایی‌های پرواز او مافوق صوت می‌شود و می‌تواند با اژدهایان جادویی جهان دیگر رقابت کند.

  • فلش سریع هوایی
  • سرعت خون‌آشامی فوق‌العاده
الیزابت
مبارزه در سرعت نور در برابر سایه

بیولوژی خون آشام

الیزابت دارای بیولوژی خون‌آشامی بسیار قدرتمند، خاص، و پیشرو است. همانند هم‌نوعان خود، او حتی اگر بدنش از بین برود، تا زمانی که قلبش دست نخورده باقی مانده باشد و آسیب جدی ندیده باشد، می‌تواند در شرایط خاصی احیا شود.

  • بازسازی خون‌آشامی: الیزابت قوی‌ترین توانایی بازسازی را در میان خون‌آشام‌ها دارد. تا زمانی که قلب او دست‌نخورده باقی بماند، می‌تواند سایر اعضای بدنش را بازسازی کند.
  • نفرین خون: الیزابت می‌تواند نفرینی شبیه به «تصرف شیطانی» را بر قربانیان خود تحمیل کند و خون خود را به دشمنانش تزریق کند که باعث پوسیدگی سریع بدن آن‌ها می‌شود. گاهی اوقات او می‌تواند از این توانایی برای تبدیل افراد به خون‌آشام استفاده کند.
  • قلب خون‌آشام: قلب او این توانایی را دارد که تا ابد سالم بماند، مگر اینکه که آسیبی جدی به مرکز آن وارد شود. اگر قلب او مقدار مشخصی خون حتی مقداری اندک را از بدن قربانی دریافت کند می‌تواند دوباره بتپد و از این رو می‌تواند دوباره الیزابت را احیا کند.

قدرت ماه سرخ

در شب‌های ماه سرخ، قدرت‌ها و توانایی‌های تمام خون‌آشام‌ها قوی‌تر می‌شود و تحت تأثیر آن قرار می‌گیرند. الیزابت نیز تحت تأثیر چنان قدرتی قرار می‌گیرد که باید مراقب آن باشد. او در مقطعی تحت خیانت یکی از زیردستانش وادار به نوشیدن خون انسان در یکی از این شب‌ها شد و کنترل خود را از دست داد، به طوری که به تنهایی ۴ کشور را ویران کرد و در کمتر از ۳ روز آن‌ها را ویرانه کرد.

دستکاری خون

توانایی اصلی تهاجمی و تا حدی تدافعی او کنترل آزادانه خونش و آغشته کردن آن به جادو است که برای التیام خود و همچنین محافظت از خود استفاده است. الیزابت عمدتا از این توانایی به شکلی تهاجمی استفاده می‌کند، زیرا به او این امکان را می‌دهد تا با شمشیرش به طور مرگباری حمله کند.

درک قابل پیگیری

الیزابت علاوه بر مهارت‌های رزمی، از مهارت‌های ردیابی و تشخیص جادویی بسیار خوبی برخوردار است و می‌تواند هویت افرادی را که از مسیرش عبور می‌کنند را شناسایی کند، حتی اگر آن‌ها هویت خود را از نظر چهره پنهان کرده باشند و یا جادوی خود را مخفی کرده باشند. این توانایی او تحت ماه سرخ تقویت می‌شود و می‌تواند شناسایی ۱۰۰ درصدی داشته باشد.

جادو

الیزابت قدرت جادویی زیادی دارد به طوری که همه از او واهمه دارند. هنگامی که او تحت تأثیر ماه سرخ قرار می‌گیرد، جادوی او به شدت رشد می‌کند. به گفته بتا، سطح قدرت جادویی او بالاتر از آلفا است و می‌تواند به رشد خود ادامه دهد.

تکنیک‌ها

باران مرگبار خون: در بازی الیزابت این توانایی را دارد که یک حمله قدرتمند جادویی خونین را انجام دهد که باعث انفجاری قوی می‌شود. قدرت آن نیروی کافی برای نابودی کل یک برج بزرگ را دارد.

کلون‌سازی خون‌آشام خون: الیزابت می‌تواند با استفاده از خونش کلون‌های قدرتمندی را از خودش بسازد که به او اجازه می‌دهد ضربات خود به حریفانش را میزان قابل توجهی بالا ببرد و چند برابر کند.

شکل مه: این یک توانایی خون‌آشامی است که به فرد اجازه می‌دهد بدن خود را به شکل مه تبدیل کند. الیزابت حتی می‌تواند بخش‌هایی از بدنش را به مه تبدیل کند که به او اجازه می‌دهد از حملات دشمنانش دوری کند.

الیزابت
فرم مه

شاخک‌های خونی: او می‌تواند خون خود را به شکل شاخک‌هایی در آورد و به طور همزمان به چندین دشمن حمله کند. او همچنین می‌تواند از این توانایی برای افزایش ظرفیت تغذیه‌ی خود استفاده کند و از آن برای تخلیه خون هدف استفاده کند.

تیرهای خونین: او می‌تواند جادو را به شکل گویی از خون متراکم تبدیل کند و سپس آن را در هوا رها کند تا منفجر شود. انفجار این گوی تیرهای خونی را روی افراد اطراف او می‌پاشد که فراتر از آسیب زدن حتی می‌تواند یک «نفرین خون‌آشام» را بر آن‌ها تحمیل کند.

  • باران مرگبار خونین: زمانی که الیزابت ذهن خود را به این موضوع معطوف کند، می‌تواند ابر مرگباری از خون را آزاد کند که قادر به ایجاد باران مرگباری از خون با سرعت بالا است که شعاع آن می‌تواند بیش از چندین ساختمان به طور همزمان باشد.
الیزابت
باران مرگبار خونین

ضعف

با وجود اینکه الیزابت یک خون‌آشام پیشرو است اما همچنان نقاط ضعف معمول خون‌آشام‌ها را دارد. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید پوست او را می‌سوزاند و اگر نوشیدن خون انسان را متوقف کند، ضعیف می‌شود. مرگ او در گرو حفظ قلبش است و از بین رفتن قلب او می‌تواند منجر به مرگ او شود. با این حال، بر خلاف خون‌آشام‌های معمولی، صرف چاقو زدن بدن او را به خاکستر تبدیل نمی‌کند و تا زمانی که اندام او دست نخورده باقی بماند، می‌توان او را دوباره احیا کرد.

همچنین می‌توان از دستکاری و بازسازی خون الیزابت علیه خودش استفاده کرد. در طول مبارزه او با کلر، کسی که بدنش توسط ارورا تسخیر شده بود، کلر موفق به کنترل خون الیزابت شد و حملاتش را به سمت خودش هدایت کرد.

صفحات دیگر