بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

آیریس میدگار

اشتراک‌گذاری

آیریس میدگار

Iris Midgar

آیریس میدگار - عالیجناب در سایه

نژاد

انسان

جنسیت

مونث

سن

۲۰

بستگان

کلاوس میدگار (پدر)
الکسیا میدگار (خواهر کوچکتر)
فریا (جد)

پیشه

شاهزاده اول پادشاهی میدگار
رهبر محفل کریمسون
رئیس شورای دانشجویی آکادمی میدگار (سابق)

وابسته به

محفل شوالیه (قبلا)
آکادمی سلطنتی طلسم میدگار (قبلا)

اولین نمایش

جلد ۱ (لایت ناول)
چپتر ۴ (مانگا)
قسمت ۱ (انیمه)

صداپیشه

یوکو هیکاسا

آیریس میدگار (Iris Midgar) اولین شاهزاده پادشاهی میدگار و رهبر محفل کریمسون است. پس از اینکه خواهرش توسط فرقه دیابلوس ربوده شد و متعاقبا توسط باغ سایه نجات یافت، او شروع به تحقیق در مورد هر دو سازمان کرد. متأسفانه با پیشرفت داستان، او به آرامی به یک آنتاگونیست تبدیل شد که به دلایل شخصی وسواس زیادی برای شکست دادن سایه داشت.

شخصیت

آیریس یک شمشیرزن شجاع، کوشا و مغرور است که با جدیت تلاش می‌کند تا وظیفه خود در محافظت از پادشاهی را انجام دهد. او به عنوان یک جنگجو و شاهزاده‌ی نمونه نه تنها توسط مردمش بلکه در جهان مورد احترام است. از آنجایی که آیریس جوان است، توانایی‌ها و دستاوردهایش احترام زیادی به همراه دارند و مردم او را به عنوان افتخار یا نماد میدگار می‌دانند. او با پشتکار خود تلاش می‌کند تا انتظارات پدرش و مردمش را به عنوان نماد امید، محافظت، قدرت و پیروزی حفظ کند. با این حال، در طول رویدادهای داستان این انتظارات فراوان باعث وخیم شدن وضعیت روانی آیریس شد.

آیریس علیرغم اینکه یک شاهزاده است، فاقد مهارت‌های سیاسی و رهبری برای مدیریت سازمان خود یعنی محفل کریمسون است. او اعتراف کرده است که خواهرش الکسیا باهوش‌تر از او است. از این رو می‌توان استنباط کرد که آیریس دارای عقده حقارت جزئی است، اما همچنان به بهبود مهارت‌های خود ادامه داده است. گاهی اوقات، لجبازی آیریس از سر غرورش او را باز می‌دارد تا موجودات دیگر قدرتمند در جهان ببیند. مثلا در مقطعی او توانایی‌های خود برای شکست دادن سایه را بیش از حد ارزیابی کرد.

پس از ظهور باغ سایه و هر حادثه‌ی خاصی که رخ می‌داد، آیریس احساس ناکافی و بی‌فایده بودن می‌کرد زیرا نمی‌توانست از نظر سیاسی یا فیزیکی کار زیادی انجام دهد. او احساس کرد که باید ارزش خود را ثابت کند و خود را در جشنواره بوشین نشان دهد. با این حال، ترکیب شکست او در برابر موندین مان (سایه)، توقعات بالای مردمش و اتفاقات قبلی باعث شد تا او از نظر روحی در هم بشکند. باخت آیریس به سایه باعث شد که او میل شدیدی برای انتقام و وسواسی قوی‌تر پیدا کند. متأسفانه این خواسته‌ها باعث شد که او از نظر روحی ناپایدار و عبوس شود. بعد از سقوط فرقه دیابلوس او شخصا متوجه شد که باغ سایه قدرتمند و بانفوذ است.

قدرت ها و توانایی ها

آیریس به عنوان قوی‌ترین شمشیرزن در پادشاهی میدگار شناخته می‌شو، کسی که قبل از فارغ التحصیلی دانشجوی برتر آکادمی سلطنتی طلسم بود. با این حال، او اعتراف کرده است که مهارت‌هایش به هیچ وجه به سطح شخصیت‌های افسانه‌ای مثل سایه و بئاتریکس نمی‌رسد.

  • قدرت‌های فیزیکی ابرانسانی
    • سرعت ابرانسانی
  • شمشیرزنی

جادو

به عنوان عضوی از دودمان سلطنتی میدگار، آیریس دارای کمیت و کیفیت باورنکردنی از جادو است، حتی بدون اینکه نفرین دیابولوس را دریافت کرده باشد. آیریس در جادوی خود کنترل متوسطی دارد و می‌تواند هنگام مبارزه از آن به طور تهاجمی استفاده کند. او همچنین می‌تواند از آن برای تقویت بدن خود برای تحمل یا مقاومت در برابر آسیب‌های سنگین بهره بگیرد، و حتی زخم‌های خود را در طول زمان ترمیم کند، اگرچه این فرآیند ممکن است با درد همراه باشد.

بسته به نوع سلاحی که او در دست دارد می‌تواند جادوی بیشتری را به نفع خود آزاد کند. با این حال، با وجود پرستیژ جادوی خود، او بیشتر بر قدرت ضربات خود تمرکز دارد تا اینکه انرژی را پالایش کند. جادوی او شکل شعله یا آتش دارد که این تصویر آتشین با شخصیت تند او نیز مطابقت دارد.

تجهیزات

در انیمه، آیریس از یک شمشیر پهن استفاده می‌کند. در رسانه‌های دیگر او فقط از یک شمشیر با اندازه معمولی استفاده می‌کند، اما این شمشیرهای فلزی معمولی هستند و فقط می‌توانند ۲۰ تا ۳۰ درصد از قدرت جادویی او را استفاده کنند. بنابراین این شمشیر می‌تواند خیلی زود توسط خود او شکسته شود، چرا که تحمل جادوی خالص او را ندارد. از این رو او دائما به دنبال شمشیر جدیدی می‌گردد.

آیریس میدگار
استفاده از شمشیر جادو برای اولین بار در تقابل با سایه

شمشیر مقدس: یک شمشیر جادویی و سازه باستانی که زمانی توسط یکی از سه قهرمان یعنی فریا استفاده می‌شد تا پادشاه شیطان دیابولوس را شکست دهد. از شمشیر فلز خاصی به نام میتریل ساخته شده است که شکسته شدن آن بسیار سخت است. این شمشیر همچنین قادر است ۳۵ تا ۵۰ درصد از قدرت جادویی کاربر خود را هدایت کند. کتیبه‌های جادویی حک شده روی این تیغه مانع از آن می‌شود که کسی به جز نوادگان قهرمان بتوانند از آن استفاده کنند.

تکنیک‌های ویژه

  • برش سریع
  • انفجار قدرت: هنگامی که او بیش از حد عصبانی می‌شود، یا در برابر چیزی یا کسی با نفرت زیادی دارد، می‌تواند قدرت جادویی فوق‌العاده‌ای را که او را احاطه کرده است را آزاد کند. در عین حال، این امر حملات انفجاری او را در ازای از دست دادن توانایی در استدلال و بی‌پروا شدن تقویت می‌کند.
  • شمشیر منفجرشونده: آیریس این توانایی را دارد که جادوی خود را به شمشیر خود هدایت کند و یک حمله قدرتمند را در قالب یک انفجار شعله‌ور انجام دهد. او فقط یک بار می‌تواند این حمله را انجام دهد زیرا شمشیری که از آن استفاده می‌کند از بین می‌رود، با این حال حدس زده می‌شود شمشیر مقدس بتواند در برابر آن مقاومت کند.
  • فلش سریع
  • راه رفتن روی آب
آیریس میدگار
انفجار شمشیر آیریس

ضعف

آیریس با وجود تمام نقاط قوتش در مهارت رزمی، اما یک نقطه ضعف مهلک دارد که هوش او است. در حالی که او اصلا یک احمق نیست اما فردی دمدمی مزاج است و مستعد آن است که احساساتش بر او تاثیر بگذارند و باعث شوند تا تصمیمات بدی بگیرد. او همچنین یک قضاوت‌کننده ضعیف است که به راحتی دستکاری می‌شود.

صفحات دیگر