ویکی عالیجناب در سایه

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

آلفا

اشتراک‌گذاری

آلفا

Alpha

آلفا - عالیجناب در سایه

نژاد

جنسیت

مونث

سن

۱۵

بستگان

مادری بی‌نام (متوفی)
بئاتریکس (احتمالا خاله)

پیشه

فرمانده دوم باغ سایه
اولین جایگاه و رهبر هفت سایه

وابسته به

اولین نمایش

جلد ۱ (لایت ناول)
چپتر ۱ (مانگا)
قسمت ۱ (انیمه)

صداپیشه

آسامی ستو

آلفا (Alpha) اولین عضو باغ سایه است و یکی از هفت سایه اصلی است. او از نوادگان «قهرمان الف» یعنی اولیویه است. پس از اینکه سایه او را از یک تسخیر اهریمنی نجات داد، آلفا زندگی خود را وقف او کرد تا فرقه دیابلوس را نابود کند. او که در جایگاه دوم گروه قرار دارد، به عنوان رهبر واقعی باغ سایه عمل می‌کند و یک افسر عملیاتی است که این سازمان را به یک ابرقدرت اقتصادی و نظامی تبدیل کرده است.

شخصیت

تنها هدف آلفا در زندگی از بین بردن فرقه دیابلوس است. او ضعیفان و «نادان‌ها» که از دنیای واقعی غافل هستند را تحقیر می‌کند. حتی او می‌تواند برای افراد تعلیم‌دیده توسط سایه نیز سرد باشد اگر آن‌ها فاقد آرمان یا جاه‌طلبی باشند. او که به عنوان مدیر باغ سایه، فردی تزلزل‌ناپذیر است که پاسخ‌ها و دستورات را ارائه می‌کند. او هفت سایه را خانواده خود نامیده است و به طور دوره‌ای به عیب‌های گذشته نگاه می‌کند و آن‌ها را به عنوان خویشاوندان خود می‌پذیرد. تصرف شیطانی نیز همدلی عمیق آلفا را تحریک می‌کند، و او تلاش داد تا حد امکان افراد را نجات دهد.

دستاوردهای این الف، احساس حقارت و بی‌کفایتی عمیقش را کاهش نداده است. مانند بسیاری از اعضای هفت سایه، آلفا نیز احساس می‌کند که سایه در قلمرویی فراتر از درک قرار دارد و حضور خودش را به عنوان یک بار مسئولیت در نظر می‌گیرد. او که از کمبودهای شخصی‌اش راضی نیست، تلاش می‌کند تا مسئولیت‌های سایه را به دوش بکشد و حتی اندکی بیشتر از اعتماد سایه را به دست آورد.

پیش‌زمینه

آلفا در دوران کودکی در یک کشور الف و به عنوان یکی از نوادگان جوان اولیویه زندگی نسبتا عادی داشت، و حتی در آن زمان با دختری که بعدا بتا نامیده شد آشنا شد. با این حال، پس از اینکه پی برده شد که این الف جوان به تصرف شیطانی مبتلا شده است، تبعید شد و مجبور به فرار از خاستگاهش شد. همانطور که این تصرف در تمام بدن او پیشرفت می‌کرد، وضعیت او رو به وخامت می‌رفت که در نهایت منجر به اسارت او توسط گروهی از راهزنان شد.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

از زمان آغاز باغ سایه، آلفا به عنوان نفر دوم در این گروه باقی مانده است و به عنوان دومین فرد قدرتمند نیز قلمداد می‌شود. او یک جنگجوی همه‌کاره است که در بسیاری از زمینه‌ها مهارت دارد، اما در موارد تخصصی هر یک از هفت سایه عقب‌تر است. تنها شکست او در برابر سایه، رهبر این سازمان بوده است. سید به عنوان گواهی بر قدرت او، از آلفا به عنوان معیاری برای تعیین توانایی حریف استفاده می‌کند و او یکی از معدود مبارزانی است که در یک درگیری واقعی از سید خون گرفته است.

  • شمشیرزنی
  • ذکاوت

جادو

آلفا ذخایر جادویی عظیمی دارد به طوری که در کودکی از سایه پیشی می‌گرفت. اینکه آیا این وضعیت در سال‌های بعد باقی مانده است یا نه مشخص نیست، اما سطح او به عنوان معیاری برای تعیین ظرفیت جادویی سطوح باغ سایه به کار گرفته می‌شود. آلفا و اپسیلون (فقط در بازی) تنها تمرین‌کنندگان عمل تطهیر هستند. او توانایی فشرده‌سازی جادو را نشان داده است که برخلاف حمله اتمی، جادو را در یک نقطه‌ای روی شمشیر متمرکز می‌کند.

تکنیک‌های خون‌آشام

چند ماه پس از تایید ارتباط خانوادگی میان خون‌آشام‌ها و تصرف‌شده، آلفا به اولین عضو از هفت سایه تبدیل شد که در تکنیک‌های خون‌آشامی مهارت داشت.

  • فرم مه: قابلیتی که کاربر را به حالت مه در می‌آورد و او را از اکثر حملات مصون می‌کند. مه به عنوان یک اندام حسی کمکی عمل می‌کند و حرکات جزئی افراد که در ابر قابل تشخیص است.در حالت مه، حملات مستقیم تنها پس از مادی‌سازی مجدد می‌توانند صورت گیرند. تبدیل سریع بین این حالت‌ها کاری دشوار است، اما غیرممکن نیست. فقدان جرم و پیوندهای بین مولکولی گازی که این توانایی دارد می‌تواند آن را مستعد پراکندگی توسط حریف کند که یک ضعف است.

سلاح و تجهیزات

دنده‌ی آلفا تجهیزاتی مبتنی بر اسلایم است که با توجه به رسانایی ۹۹ درصدی انرژی جادویی و قابلیت تغییر شکل می‌تواند در نبرد انعطاف‌پذیر باشد. سلاح اصلی او همانند سایر اعضای هفت سایه، یک کاتانا بر پایه آموزش‌های سایه است.

ضعف

فقدان مهارت‌های متفرقه: در انیمه نشان داده شد که آلفا در هر کاری که مرتبط به باغ سایه نباشد، ناتوان است. به عنوان او در نواختن پیانو وحشتناک است.

صفحات دیگر