ویکی Devil May Cry

ورجیل (Vergil)

اشتراک‌گذاری

ورجیل

Vergil

ورجیل (Vergil) - Devil May Cry

عنوان‌ها

قاتل تاریک
پسر اسپاردا
شوالیه سیاه
فرشته تاریکی

نام‌های مستعار

نلو آنجلو

گونه

دورگه

بستگان

اوا (مادر)
دانته (برادر دوقلوی جوان‌تر)
نیرو (پسر)
V (نیمه‌ی انسانی)
یوریزن (نیمه‌ی شیطانی)

ورجیل (Vergil) فرزند بزرگ دوقلوهای اسپاردا است که از رابطه یک انسان به اِوا و یک شیطان به نام اسپاردا متولد شده است. او آنتاگونیست تکرار شده در مجموعه Devil May Cry است، به طوری که در DMC 3: Dante's Awakening ضد قهرمان اصلی داستان (همچنین شخصیتی قابل بازی در نسخه ویژه بازی) و در DMC 5 آنتاگونیست نهایی بازی بوده است.

ورجیل و برادرش دانته در زمان کودکی و پس از مرگ مادرشان مسیری جداگانه را در پیش گرفتند. ورجیل انسانیت خود را انکار کرد و به سمت میراث شیطانی خود رفت. او در این راه مقابل برادرش قرار گرفت که انسایت را پذیرفته بود و اوایل میراث شیطانی خود را نفی می‌کرد. تمام هدف ورجیل در مسیری که در آن قدم گذاشته بود دستیابی به قدرت پدرش اسپاردا بود، چیزی که برای رسیدن به آن حاضر به انجام هر کاری بود.

او پس از یک رویارویی مبهم با مونداس که در پایان مخفی Devil May Cry 3 نشان داده شد به تباهی کشیده شد و تبدیل به یک فرشته‌ی تاریکی به نام نلو آنجلو شد. بعد از چندین درگیری در سراسر بازی او در نهایت توسط دانته شکست خورد.

ورجیل بعدها به عنوان یک شخصیت قابل بازی در Devil May Cry 4: Special Edition حضور پیدا کرد و یک کمپین داستانی مخصوص به خود را در بازی داشت. این کمپین مربوط به چند دهه قبل از رویدادهای نسخه چهارم و مدتی قبل از نسخه سوم بود که جزئیات اقدامات او در شهر فورتونا را روایت می‌کرد.

سال‌ها بعد، در Devil May Cry 5 مشخص شد که نلو آنجلو (ورجیل) از آخرین رویارویی خود با دانته جان سالم به در برده است و حالا از کنترل مونداس آزاد شده است، اما این این اتفاقات باعث تضیعف شدن او شده است. در واقع فرد ناشناسی که در ابتدای داستان DMC 5 اقدام به گرفتن یاماتو و قطع کردن Devil Bringer از بدن نیرو کرد، ورجیل بوده است. او در این مقطع به دو جنبه‌ی انسانی و شیطانی تجزیه شد که اولی در قالب شخصیتی به نام V، و دومی در قالب شیطانی به نام یوریزن نمایان شدند. او در انتهای داستان با ادغام این دو جنبه دوباره شکل اولیه خود را پیدا کرد و مقابل دانته و نیرو قرار گرفت. همچنین این موضوع برای نیرو آشکار شد که ورجیل پدر واقعی‌اش بوده است.

صفحات دیگر