ویکی Death Stranding

Death Stranding

اشتراک‌گذاری

دث استرندینگ

Death Stranding

Death Stranding - Death Stranding

توسعه‌دهنده

Kojima Productions

ناشر

Sony Interactive Entertainment (پلی‌استیشن 4)
505 Games (مایکروسافت ویندوز)

کارگردان

هیدئو کوجیما

تهیه‌کننده

هیدئو کوجیما
کنیچیرو امایزومی

طراح

هیدئو کوجیما

نویسنده

هیدئو کوجیما
هیتوری نوجیما

آهنگساز

لودویگ فورسل

موتور

دسیما

پلتفرم‌ها

پلی‌استیشن 4، مایکروسافت ویندوز

تاریخ انتشار

۸ نوامبر ۲۰۱۹ (PS4)
نیمه‌ی اول ۲۰۲۰ (PC)

سبک

اکشن، Strand

حالت‌ها

تک-نفره، چند نفره

Death Stranding یک بازی ویدیویی اکشن، ساخته‌ی کوجیما وروداکشنز است که توسط سونی اینتراکتیو انترتیمنت برای کنسول پلی‌استیشن 4 شده، و توسط 505 Games برای پلتفرم ویندوز منتشر شده است. داستان بازی Death Stranding پیرامون ماموری به نام سم است که پس از رویدادهایی فراطبیعی و مرموز سعی دارد طی سفری برای حفظ بشریت تلاش کند.

این بازی توسط هیدئو کوجیما کارگردانی شده، و اولین بازی او و استودیواش بعد از ترک شرکت کونامی در جولای ۲۰۱۵ محسوب می‌شود. Death Stranding اولین بار به طور رسمی در مراسم E3 سونی در سال ۲۰۱۶ معرفی شد. این بازی در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۱۹ برای پلی‌استیشن 4 عرضه شد و ۱۴ جولای ۲۰۲۰ برای مایکروسافت ویندوز منتشر شد.

داستان بازی Death Stranding

کلیات

بازی در ایالات متحده جریان دارد و رئیس جمهور آن زنی مسن به نام بریجت است. رویدادهایی فرا طبیعی در دنیا اتفاق افتاده و این رویدادها باعث شده تا موجوداتی مرموز از دنیایی دیگر در دنیا ظاهر شوند. جوامع از هم دور شده‌اند و ایالات متحده تمامیت خود را از دست داده است.

سم شخصیت محوری داستان Death Stranding و پسر رئیس جمهور است. مادر سم یعنی بریجت از قبل طرحی را در سر داشت تا به وسیله‌ی آن ایالات متحده را دوباره یکپارچه کند. در این طرح قرار بود جوامع دوباره به شبکه‌ای تحت عنوان شبکه کایرال بپیوندند و از این طریق شهرهای متحده آمریکا (UCA) شکل بگیرد. بریجت پیش از مرگش این ماموریت را به سم محول کرد و سم نیز به این منظور به عنوان یک مامور تحویل در یک  آژانس دولتی به نام بریجز مشغول به فعالیت شد.

پیش از این خواهر سم یعنی آملی این مسئولیت را بر عهده داشت، کسی به عنوان جانشین رئیس جمهور دانسته می‌شد. با این حال آملی در حین یک سفر به غرب توسط یک گروه تروریستی تحت عنوان Homo Demens ربوده شد. او همچنان قادر به برقراری ارتباط تصویری با بریجز بود و سم و سایر افراد را در جریان اتفاقات می‌گذاشت. سم حالا مسئولیت نجات دادن آملی را نیز بر عهده دارد.

لیست اپیزودها

روایت داستان بازی در قالب ۱۴ قسمت یا اپیزود انجام می‌شود. اپیزود سوم بازی با فاصله طولانی‌ترین قسمت بازی است و حدود ۱۰ ساعت را به خود اختصاص داده است. اپیزود دوم نیز حدود ۶ ساعت زمان دارد. اپیزودهای پایانی (از ۹ به بعد) بسیار کوتاه‌تر هستند و برخی کمتر از یک ساعت دارند. در کل بخش داستانی بازی نزدیک به ۴۰ ساعت است. یک اپیزود پانزدهم نیز در بازی وجود دارد که در واقع یک فصل داستانی نیست و صرفا شما را به جستجوی دنیای بازی و تکمیل ماموریت‌های باقی مانده دعوت می‌کند.

 • مقدمه: پورتر - سم در هنگام رخداد یک تایم‌فال (باران) در غاری پناه می‌گیرد و با زنی به نام فراجیل دیدار می‌کند که دارای سطح بالایی از DOOM است. سم طی یک حادثه کشته می‌شود اما به دلیل دارا بودن سطحی از DOOM دوباره به زندگی بازمی‌گردد. او همچنین یک BB را از فردی به نام ایگور تحویل می‌گیرد که در هنگام اتصال به آن شاهد فلش‌بک‌هایی از یک مرد مرموز می‌شود.
 • اپیزود ۱: بریجت - سم پیش از مرگ مادرش با او که رئیس جمهور آمریکا است دیدار می‌کند، و مادرش از او می‌خواهد که در برنامه‌ی UCA همکاری کند.
 • اپیزود ۲: آملی - خواهر سم یعنی آملی توسط یک گروه تروریستی اسیر شده اما قادر به برقراری ارتباط است. سم برای اولین بار با هیگز روبرو می‌شود و این فرد که از سطح بالایی از DOOM بهرمند است یک کچر (یک نوع BT) را برای مقابله با سم احضار می‌کند.
 • اپیزود ۳: فراجیل - سم محموله‌ای تحت عنوان «بسته فراجیل» را برای انتقال به مکانی دریافت می‌کند. سم باید در مورد این بسته با فراجیل صحبت کند، چرا که این محموله یک بمب است و هیگز پشت انتقال آن است. سم از پیش‌زمینه‌ی داستانی بین هیگز و فراجیل آگاه می‌شود.
 • اپیزود ۴: آنگر - یک طوفان باعث انتقال سم به یک فضازمان دیگر می‌شود. او در آنجا با همان فرد مرموز فلش‌بک‌ها یعنی کلیفورد آنگر روبرو می‌شود و باید با او سربازانش مبارزه کند.
 • اپیزود ۵: ماما - سم با پیش‌زمینه‌ی داستانی ماما، بچه‌ی او و خواهر او یعنی لاکنی آشنا می‌شود. برای راضی شدن لاکنی برای همکاری در زمینه برنامه UCA ماما را از بچه‌اش جدا می‌شود تا سم او را پیش خواهرش ببرد. این موضوع باعث مرگ ماما می‌شود.
 • اپیزود ۶: ددمن - BB سم دچار مشکلی می‌شود و این مشکل توسط ددمن به اطلاع سم می‌رسد. در واقع BB شروع به خود-آگاهی کرده و همانند یک بچه‌ی واقعی در حال رشد است، و به همین خاطر ددمن برای مدتی ‌BB را از سم جدا می‌کند تا خاطرات آن را پاک کند.
 • اپیزود ۷: کلیفورد - یک طوفان دیگر سم و ددمن را به یک فضازمان دیگر یعنی زمان جنگ جهانی دوم منتقل می‌کند، جایی که سم دوباره با کلیفورد آنگر روبرو می‌شود.
 • اپیزود ۸: هارتمن - سم با پیش‌زمینه داستانی هارتمن آشنا می‌شود. همچنین توضیحاتی در مورد موجودیت‌های انقراض (EE) ارائه می‌شود و این تئوری مطرح می‌شود که رئیس جمهور بریجت یک EE است. از طرفی هیگز نیز اشاره می‌کند که آملی هم یک EE است و دلیل ربوده شدن او همین موضوع است.
 • اپیزود ۹: هیگز - سم باری دیگر با هیگز روبرو می‌شود. آن‌ها هر دو به نحوی به ساحل منتقل می‌شوند و در آنجا یک نبرد نهایی بین آن‌ها شکل می‌گیرد که سم پیروز می‌شود. سم به شکلی غیرمنتظره در ساحل شاهد رویارویی رئیس جمهور بریجت با دای-هاردمن می‌شود، که دای-هاردمن به روی بریجت اسلحه کشیده است. در همین حین کلیفورد نیز در محل حاضر می‌شود و پیگیر BB خود می‌شود. آملی به طور ناگهانی سم را به درون اقیانوس هل می‌دهد.
 • اپیزود ۱۰: دای-هاردمن
 • اپیزود ۱۱: کلیفورد آنگر - سم طی طوفانی دیگر به مقطع زمانی دیگر یعنی جنگ ویتنام منتقل می‌شود. آنگر نیز در آنجا حاضر است و همچنان به دنبال BB خود است. مشخص می‌شود که آنگر در گذشته گیر کرده است. سم BB خود را به آنگر می‌دهد اما آنگر که مردد به نظر می‌رسید فورا آن را سم برمی‌گرداند و سم در آغوش می‌گیرد.
 • اپیزود ۱۲: بریجز - طبق گفته‌های دای-هاردمن آملی هرگز به طور مستقیم دیده نشده است و او همیشه در قالب یک هولوگرام دیده شده است. هیچ کس نمی‌داند که او چه کسی است و کجاست. دای-هاردمن همچنین افشا می‌کند که بنا بر اسنادی بریجت هیچ بچه‌ای ندارد. او در واقع نمی‌تواند دختری به نام آملی و پسری به نام سم داشته باشد.
 • اپیزود ۱۳: سم استرند - سم و آملی روی ساحل دیدار می‌کنند. آملی توضیح می‌دهد که او و بریجت یک فرد و یک موجودیت انقراض هستند. پدیده‌ی Death Stranding آغاز شده است و آملی در نهایت تصمیم می‌گیرد برای جلوگیری از انقراض بشریت، خود را قربانی کند.
 • اپیزود ۱۴: لو - دای-هاردمن به رئیس جمهور جدید UCA تبدیل می‌شود. ددمن خبری بدی می‌آورد: این که BB عملکردی ندارد و ظاهرا مرده است. سم برای آخرین بار به BB متصل می‌شود و تمام گذشته‌ی مربوط به آنگر و همسرش را می‌بیند. سم BB را که دختری به نام لو است از محفظه‌اش خارج می‌کند. با این که هیچ علائم حیاتی در بچه دیده نمی‌شد اما سم قادر به بازیابی او می‌شود. در صحنه‌ی پایانی نام کامل بچه با عنوان «لوئیز» ذکر می شود و این موضوع افشا می‌کند که این دختر هیچ ارتباطی با BB دیده شده در فلش‌بک‌ها نداشته است.
 • اپیزود ۱۵: فردا در دستان توست

شرح جزئیات کلیدی داستان

در داستان بازی Death Stranding ما شاهد یک جهان منحصر به فرد و جدید هستیم، یک جهان پاد-آرمانی که دنیای مردگان (BTها) و دنیای زنده با یکدیگر همپوشانی دارند. یک سری رویدادهای بارانی که با عنوان تایم‌فال شناخته می‌شوند باعث ظاهر شدن BTها در دنیای زنده شده‌اند. اگر فردی توسط BTها خورده شود، آن‌ها طی رویدادی به نام voidout منفجر می‌شوند. این انفجار بزرگ ناشی از ترکیب ماده (بدن افراد) و ضد-ماده (BTها) است. با مرگ افراد، روح افراد به سواحل (Beaches) یا همان دنیای پس از مرگ منتقل می‌شود. بچه‌ای که سم آن را حمل می‌کند به او کمک می‌کند تا با دنیای پس از مرگ ارتباط برقرار کند و روح مردگان یا همان BTها را مشاهده کند.

مواردی در داستان بازی Death Stranding وجود دارند که ممکن است بازیکن را گمراه یا به عبارتی فریب دهند:

در اپیزود دوم نشان داده شد که آملی (خواهر سم) توسط یک گروه تروریستی تحت عنوان Homo Demens، به رهبری هیگز اسیر شده است. این در حالی است که اصلا شخصی به نام آملی وجود ندارد. هیچ کس تاکنون او را از نزدیک ندیده است و او تنها در قالب یک هولوگرام دیده شده است. در اپیزود اول ما مشاهده کردیم که رئیس جمهور بریجت در حال مرگ است و خود را مادر سم خطاب می‌کند. این هم یک دروغ است! بریجت در واقع پس از مرگ پدر و مادر اصلی سم او را پرورش داده و تنها دلیلش هم این بوده که سم اولین بچه‌ی آزمایشی BB بوده است. بریجت خودش هرگز هیچ فرزندی نداشته است.

بریجت و آملی در واقع یک فرد هستند. آن‌ها موجودیت انقراض (EE) هستند. همان طور که در اپیزود ۱۳ گفته شد، بریجت در سن ۲۰ سالگی مرده است. روح او به ساحل (دنیای پس از مرگ) منتقل شده و جسم او در دنیای زنده باقی مانده است. از آن جایی که بریجت یک EE است، دارای یک بند ناف ویژه تحت عنوان رشته (Strand) است که به او اجازه می‌دهد با دنیای مردگان متصل باشد. در دنیای مردگان او ظاهری جوان همانند زمان مرگش در ۲۰ سالگی دارد. در دنیای واقعی او رئیس جمهور آمریکا است و در هر زمان قادر است بین این دو دنیا پرش کند. به این ترتیب او دختری به نام آملی ندارد، بلکه آملی خود اوست.

بریجت یا آملی یا موجودیت انقراض در واقع در دنیای DS نقشی همانند یک خدا دارد. او قادر به کنترل زندگی، مرگ، دنیای پس از مرگ، و زمان و فضا است. او می‌تواند افراد را به زندگی بازگرداند (موضوعی که صحنه‌ی انتهایی بازی پس از مرگ تصادفی بچه دیده شد)، همچنین قادر است به افراد قدرت دهد (هیگز)، و قادر است به عنوان رئیس جمهور در دنیای واقعی و به عنوان آملی در دنیای پس از مرگ به هر کسی فرمان دهد. او به دلیل این که یک موجودیت انقراض است می‌تواند هر وقت که بخواهد به تمام زندگی روی زمین پایان دهد. به این ترتیب وقتی سم به سختی در تلاش است تا خواهر خود را نجات دهد، این موجودیت در واقع به عنوان رئیس جمهور به تروریست‌ها دستور می‌دهد.

در اپیزود ۱ او در فرم بریجت از سم درخواست کرد تا شبکه کایرال را بازسازی کند، و همین طور در اپیزود دوم او در فرم آملی در نقش دختری پریشان سم را به سمت این کار سوق می‌دهد.

در اپیزود ۱۳ آملی افشا کرد که هدف اصلی‌اش از گسترش این شبکه صرفا به منظور نقشه‌ی انقراض بشریت بوده است و سم در این میان تنها یک عروسک خیمه شب بازی بوده است. با این حال اتفاقات رخ داده در اپیزودهای ۲ تا ۱۳ هیچ اهمیت در پایان داستان Death Stranding ندارد، چرا که آملی/بریجت تصمیم خود را برای نابودی بشریت عوض می‌کند.

حقه‌ی دیگر موجود در بازی، فلش‌بک‌هایی هستند که سم در هنگام اتصال با بچه آن‌ها را مشاهده می‌کند. در این فلش‌بک‌ها ما مردی مرموز به نام کلیفورد آنگر را می‌بینیم که باور می‌شود پدر بچه‌ای است که سم آن را حمل می‌کند. ابتدا باور بر این است که این خاطرات مربوط به بچه است، چرا که در زمان اتصال به سم ما شاهد این خاطرات هستیم. اما در حقیقت این خاطرات خود سم هستند. او پسر آنگر است و بچه‌ای که ما در فلش‌بک‌ها می‌بینیم خود سم است. در واقع متصل شدن به بچه به سم کمک می‌کند تا خاطرات خود را زمانی که در یک پاد بوده به یاد آورد. او اولین BB و یک نمونه‌ی اولیه آزمایشی است. آن بچه‌ای که سم آن را حمل می‌کند تنها یکی از BBهای موجود است و مورد خاصی در مورد آن وجود ندارد. این BB یک دختر است که سم در پایان داستان Death Stranding نام او را لوئیز می‌گذارد. BB حاضر در فلش‌بک‌ها یک پسر است که در لحاظ پایانی داستان و در اپیزود ۱۴ افشا می‌شود.

پایان داستان Death Stranding

در اپیزود ۱۳، سم در ساحل با آملی ملاقات می‌کند. این موضوع افشا می‌شود که او یک موجودیت انقراض است که و همزمان رهبر تروریست‌ها و رئیس جمهور آمریکا است. در این مقطع او همچنین از نقشه‌ی انقراض خود برای پایان دادن به بشریت پرده برمی‌دارد.

او ظاهرا باور دارد که این موضوع سرنوشت او است، اما خودش انتخاب نکرده که یک موجودیت انقراض باشد. او انتخاب شده است اما هرگز آن را نخواسته است. همین موضوع عاملی می‌شود تا او تصمیم بگیرد ساحل خودش را از سایر ساحل‌ها جدا کند و خودش را قربانی کند. وقتی او تلاش داشت تا سم را از ساحل خود دور کند، یک انفجار عظیم روی ساحل ایجاد شد. در نهایت انقراض اتفاق نیفتاد چون سم موفق به تغییر ذهنیت او شده بود.

در اپیزود ۱۴ ارتباط میان سم، BB و کلیفورد آنگر مشخص شد. تمام فلش‌بک‌های آنگر در قالب یک صحنه‌ی کامل نشان داده می‌شود. همسر کلیفورد یعنی لیسا در زمان بارداری مرگ مغزی شده است. پس از این اتفاق کلیفورد موافقت کرد تا بچه‌ی در حال پروش از رحم همسرش خارج شود و به عنوان موضوع آزمایشی مورد استفاده قرار گیرد. به این ترتیب آزمایشات BB آغاز شد. او دوست نداشت بچه‌اش در یک پاد گذاشته شود و در محلی همراه با همسر مرگ مغزی شده‌اش حبس شود. به همین خاطر او سعی کرد به همراه بچه‌اش فرار کند اما گرفتار شد. دای-هارمن (کسی که قبلا در جنگ‌ها کنار آنگر می‌جنگید) توسط رئیس جمهور دستور گرفت تا به او شلیک کند.

در واقع سطح DOOM (قابلیت‌های فراطبیعی) سم و بازگشت او از مرگ نیز از همین آزمایشات نشات گرفته است. رئیس جمهور بریجت خودش سم را بزرگ کرد و تلقین کرد که او پسر خودش است اما در واقع تمام زندگی سم دروغی بیش نبوده است. سم در صحنه‌ی پایانی، بچه‌ای که در تمام داستان آن را حمل کرده را از پاد خارج کرد و به او نام لوئیز را داد. این دختربچه همانند خود سم دارای قابلیت‌های فراطبیعی است و سم او را بزرگ خواهد کرد.

گیم‌پلی

تمام کردن بخش داستانی بازی همراه با تمام صحنه‌های سینمایی آن - که شامل ۷ ساعت است - چیزی بین ۳۵ تا ۴۵ ساعت به طول خواهد انجامید.

Death Stranding در یک جهان باز جریان دارد و از منظر دوربین سوم-شخص و گاهی دوربین اول-شخص نمایش داده می‌شود. بازیکن در نقش یک مامور تحویل به نام سم وظیفه دارد ضمن حمل و نقل محموله‌ها در جهان بازی بر موانع مختلف محیطی با استفاده از تجهیزات خود عبور کند، و با دشمنان مختلف روبرو شود. این موارد در روند اصلی داستان بازی Death Stranding و همین طور ماموریت‌های جانبی بازی وجود دارد. بازی در ایالات متحده جریان دارد و دنیای گسترده‌ی Death Stranding شامل محیط‌های اعم از چمنزارهای سرسبز و جنگل‌ها، کوه های کوهستانی پوشیده از برف و مناطق خشک و خالی است که همه به طور کامل مورد قابل کاوش هستند.

قبل از شروع هر سفر، بازیکن قادر است میزان بار مورد حمل، تجهیزات محافظت شخصی، تجهیزات مربوط به پیمایش و سلاح‌ها را انتخاب کند. پیمایش (Traversal) یکی از عناصر اصلی گیم‌پلی Death Stranding است که نیاز به برنامه‌ای جهت مکان‌نگاری مسیر، اسکن محیط، در نظر گرفتن محموله‌ی مورد حمل به منظور پایداری بیشتر سم دارد. سم از زره یا پوششی استفاده می‌کند که به او اجازه‌ی حمل بارهای سنگین را می‌دهد، یا او را قادر می‌کند تا خیلی سریع‌تر حرکت کند و به طور قابل توجهی بلندتر از حالت طبیعی پرش کند. بارهای سنگین را می‌توان بین سم و دو حامل شناور تقسیم کرد. در هنگام نبرد، ممکن است محموله‌ها انداخته شوند تا حرکت کردن برای سم آسان‌تر شود و پس از رفع تهدید دوباره بارگیری شوند. علاوه بر این، بازیکن باید سیستم‌هایی مانند سلامتی، استقامت، یکپارچگی محموله، دوام تجهیزات و مصرف نیرو و وضعیت روانی بچه‌ی بریج را مدیریت کند. سم می‌تواند در جای خود استراحت کند و سلامتی و استقامت از دست رفته را بهبود ببخشد، یا بچه‌ی بریج را آرام کند و رابطه خود را با این نوزاد افزایش دهد.

اگرچه بازیکنان برای مقابله با دشمنان سلاح‌های سرد و گرم را در اختیار دارند، اما بازیکن به خشونت مرگبار علیه دشمنان ترغیب نمی‌شود. بازیکنان قادرند از سلاح‌های خود برای ناتوان کردن یا مهار دشمنان یا تلاش برای دور زدن کامل آنها استفاده کنند. بازیکن با دویدن، پریدن، قدم زدن و یا با استفاده از وسایل نقلیه قادر به حرکت در جهان بازی است. همچنین در هنگام رویارویی با تهدید دشمنان، بازیکن می‌تواند از حرکت نشسته و پنهان شدن در نواحی مختلف استفاده کند. پس از مرگ سم، بازیکن قادر است با جستجو آیتم‌های از دست رفته را بازیابی کند. تغییرات بازیکن در دنیای بازی - به خصوص Voidoutها - پایدار هستند و حتی پس از مرگ در دنیای بازی بازیکن باقی می‌مانند.

چند-نفره

بخش چند نفره ناهمزمان بازی که با عنوان Social Strand System شناخته می‌شود، به بازیکنان آنلاین سراسر جهان این امکان را می‌دهد تا به طور غیرمستقیم در طول سفر به یکدیگر کمک کنند. جاده‌ها، پل‌ها و خانه‌های امن در این سیستم می‌تواند ساخته شود و بازیکنان ممکن است در ساخت این سازه‌ها نقش داشته باشند. مسیرهایی که سایر بازیکنان در این سیستم اجتماعی طی کرده‌اند ممکن است توسط بازیکن دیگر مشاهده شود و برای رسیدن به مقاصدی پیموده شود. بازیکن قادر است در طول سفرهای خود از سازه‌ها، وسایل نقلیه، تجهیزات و نشانه‌های سایر بازیکنان بهره بگیرد. همچنین بازیکن در صورت مفید واقع شدن این کمک‌ها می‌تواند با پسند کردن یا لایک کردن از بازیکنان دیگر تشکر کند. برای بازیکنان PS4 نیازی به اشتراک پلی‌استیشن پلاس برای دسترسی به ویژگی‌های این سیستم مورد نیاز نیست و گفته شده که این ویژگی‌ها اختیاری هستند.

توسعه

توسعه‌ی Death Stranding به دنبال شکل‌گیری دوباره Kojima Productions در دسامبر ۲۰۱۵ آغاز شد. این بازی در سال ۲۰۱۷ به توسعه کامل رسید. کوجیما اعلام کرد که در بازی‌های قبلی خود مجبور به سازش بوده است تا آن‌ها را به نتیجه برساند اما در مورد Death Stranding او اظهار کرده است که دیگر نیازی به سازش نبوده است. کوجیما بازی خود را یک «چیز کاملا جدید که کسی تاکنون ندیده» توصیف کرده است.

کوجیما اظهار داشته که Death Stranding صرفا در یک سبک خاص بازی قرار نمی‌گیرد، بلکه بیشتر یک سبک جدید از بازی است و این سبک را strand  نامیده است. او در مورد بازی پیشین خود یعنی Metal Gear و سبک آن نیز گفته است که این مجموعه در ابتدای تولد خود، صرفا یک بازی اکشن تلقی می‌شد، چرا که در آن زمان تصور نمی‌شد سبک مخفی‌کاری وجود داشته باشد. اما به تدریج عناصر مخفی‌کاری منحصر به فرد آن درک شد، و در نهایت سبک مخفی‌کاری شناخته شد.

مفهوم

تمام عناصر بازی، از داستان آن گرفته تا گیم پلی آن پیرامون یک ایده‌ی اتحاد یا اتصال است. کوجیما معتقد است که انسان‌ها بین خود دیوارهایی ساخته‌اند و به انزوا عادت کرده‌اند. او امیدوار است که در بازی Death Stranding بازیکنان به توافق برسند تا با سایر بازیکنان در سراسر جهان پیوندهای جدیدی برقرار کنند و اهمیت ایجاد روابط جدید با دیگران را درک می کنند.

به گفته‌ی کوجیما در اکثر بازی‌های اکشن رابطه‌ی بازیکنان فیزیکی و به واسطه‌ی «چماق‌هایی» چون شمشیر، اسلحه، مشت، لگد و دیگر ارتباطات فیزیکی است. «چماق» استعاره‌ای از اولین اختراع بشر است. كوجیما قصد دارد با استفاده از دومین اختراع بشر یعنی «طناب» مردم را به هم گره بزند. با وجود تاکید بیشتر بر روی «طناب»، اما بازی Death Stranding همچنان از «چماق» در پیوستگی با «طناب» استفاده می‌کند.

تصاویر

داستان بازی Death Stranding

داستان بازی Death Stranding

داستان بازی Death Stranding

ویدیوها

منابع

صفحات دیگر