ویکی Death Stranding

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

آملی (Amelie)

اشتراک‌گذاری

آملی

Amelie

آملی (Amelie) Death Stranding

نام‌های دیگر

  • سامانتا آمریکا استرند
  • موجودیت انقراض
  • ریجت استرند

جنسیت

مونث

بازیگر

لیدسی واگنر (مدل)
امیلی اوبرایان (صدا)

سامانتا آمریکا استرند (Samantha America Strand) ملقب به آملی جانشین مادرش بریجت استرند و رئیس جمهور بعدی شهرهای متحده بود.

داستان

به خاطر حضور او روی ساحل، بدن آملی پیر نمی‌شود و ظاهر او جوان باقی مانده است.

آملی به واسطه‌ی میراث مادر خود، سفری را آغاز کرد با این هدف که پیام اتحاد خود را به جوامع بازمانده در سراسر آمریکا برساند و بسیاری از آن‌ها را نیز متقاعد کرد تا به UCA بپیوندند و به شبکه کایرال وصل شوند. تیم اعزامی او به دنبال بازماندگان بود و آملی با قابلیت‌های فراطبیعی خود از این تیم محافظت می‌کرد. این قابلیت‌ها شامل پیش بینی موقعیت دهانه‌ها و قلمروهای BT بود. سه سال پس از شروع این سفر، آملی و تیمش به Edge Knot City رسیدند، جایی که تیم او از بین رفت و آملی نیز توسط گروه تروریستی Homo Demens اسیر شد. از آن پس آملی به عنوان یک مزیت سیاسی علیه UCA در این شهر نگهداری شد، اگرچه او اجازه استفاده از امکانات Edge Knot City و ارتباط با متحدان UCA خود در Capital Knot City را داشت.

دای-هاردمن و آملی خواهان این بودند که سم کاری که آملی شروع کرده را به پایان برساند و آملی را نیز از Edge Knot City نجات دهد. در صورت بازگشت موفقیت‌آمیز آملی، او به عنوان رئیس جمهور شهرهای متحده نقش‌آفرینی خواهد کرد تا چشم انداز مادرش از کشور را محقق کند.

با پیشروی داستان بازی Death Stranding هویت واقعی آملی مشخص شد. در واقع آملی و بریجت یک فرد، و یک موجودیت انقراض بودند که قصد نابودی بشریت را داشتند. بنا بر گفته‌ی آملی او در واقع در ۲۰ سالگی مرده است و جسم او در قالب بریجت در دنیا باقی مانده و روح او به ساحل رفته است. آملی در دنیای زنده هرگز به صورت فیزیکی دیده نشده و تنها در قالب هولوگرام مشاهده شده است. اگرچه هدف او انقراض بشریت بود اما از آنجا که او خودش سرنوشتش را انتخاب نکرده بود پس از گفتگویی با سم تصمیم گرفت تا خود را قربانی کند و مانع انقراض جمعی ششم شود.

صفحات دیگر