ویکی دفتر مرگ

شینیگامی

اشتراک‌گذاری

شینیگامی

Shinigami

شینیگامی - دفتر مرگ

اولین نمایش

چپتر ۱ (مانگا)
قسمت ۱ (انیمه)

شینیگامی (Shinigami) یک نوع خدای مرگ ژاپنی است. در مجموعه دفتر مرگ آن‌ها نژادی از بُعدی دیگر هستند که با کشتن انسان‌ها و گرفتن جان آن‌ها بقای خود را حفظ می‌کنند. شینیگامی‌ها مسئول تمام مرگ‌های انسان‌ها نیستند و یک انسان ممکن است بدون دخالت شینیگامی بمیرد اما یک شینیگامی می‌تواند زودتر جان آن‌ها را بگیرد و عمر خود را افزایش دهد.

اطلاعات کلی

ظاهر

شینیگامی‌ها در ظاهر تفاوت بسیاری با یکدیگر دارند، و بدن آن‌ها هیچ شباهتی به استاندارد بدن یک زمینی ندارد.

اگرچه برخی از شینیگامی‌ها به ظاهر فاقد هر گونه اندام برای برداشتن اشیا هستند، اما همه آن‌ها قادر به نوشتن و استفاده از دفترهای مرگ خود هستند.

همچنین آن‌ها با استفاده از بال‌هایی قادر به پرواز کردن، به ویژه در جهان انسان هستند. زمانی که بال‌های آن‌ها در حال استفاده نیست، این بال‌ها جمع می‌شوند.

ذات و توانایی‌ها

شینیگامی‌ها هر یک دارای شخصیت منحصر به فرد و سطحی از هوش هستند. هر شینیگامی زبان نوشتاری خود را دارد، و برخی از حروف استفاده می‌کنند و برخی از تصاویر. تاکشی اوباتا، نویسنده مانگا فرض را بر این گرفته است که همه شینیگامی‌ها قادر به درک زبان‌های یکدیگر هستند. برخی از شینیگامی‌ها همچنین می‌توانند به زبان‌های زمینی صحبت کنند، بخوانند و بنویسند.

کار اصلی آن‌ها این است که انسان‌هایی را پیدا کنند که بتوانند با نوشتن نام آن‌ها در دفتر مرگ جان‌شان را بگیرند. یک شینیگامی همچنین امکان این را دارد که انسانی را از مرگ نجات دهد؛ با این حال هدف یک شینگامی، پایان دادن به زندگی است. هر شینيگامی که بر خلاف این روند حرکت کند خواهد مرد. در بیشتر موارد شینیگامی‌ها زندگی بسیار مبهم و بی‌معنی دارند. همان طور که توسط ریوک اشاره شده است، تنها دلیل حیات شینیگامی زنده ماندن با گرفتن جان انسان‌ها است، زیرا حتی آن‌ها از مرگ می‌ترسند. وقتی یک شینیگامی بمیرد به خاکستر تبدیل خواهد شد و طول عمر باقی مانده‌اش به انسانی داده می‌شود که نجات پیدا کرده است. اگر یک شینیگامی به گرفتن جان انسان‌ها ادامه دهد می‌تواند برای همیشه زنده بماند.

یک شینیگامی ممکن است مرد یا زن باشد. آن‌ها مجاز به داشتن روابط جنسی با انسان‌ها یا همتایان خود نیستند. آن‌ها همچنین قادر به تکثیر نیستند. با وجود این، یک شینیگامی همچنان ممکن است احساسات خود به جنس مخالف را داشته باشد. علاوه بر این، انسان‌ها به راحتی نمی‌توانند مذکر یا مونث بودن شینیگامی را تشخیص دهند، اگر چه خودشان به طور ذاتی جنسیت یکدیگر را می‌دانند.

چشم شینیگامی و دفتر مرگ

اصلی ترین چیزی که در همه شینیگامی‌ها مشترک است، دفتر مرگ آن‌ها است. این دفتر به آن‌ها اجازه می‌دهد پیش از زمان موعود به زندگی انسان‌ها پایان دهند و عمر باقی مانده انسان را به خود اضافه کنند. به این ترتیب، یک شینگامی می‌تواند حیات خود را به طور نامحدود تمدید کند. برای کمک به این روند، آن‌ها دارای چشمانی هستند که از طریق آن می‌توانند با دیدن چهره‌ی قربانی، نام و عمر او را مشاهده کنند. آن‌ها همچنین قادر هستند چشمان شینگامی خود را به انسان بدهند و در عوض نیمی از عمر باقی مانده انسان را دریافت کنند.

همه شینگامی‌ها باید حداقل یک دفتر مرگ داشته باشند و این ضرورتی برای ادامه‌ی زندگی آن‌ها است. هنگامی که یک دفتر مرگ به دنیای انسانی انداخته می‌شود، انسان‌های یابنده‌ی آن قادر هستند به وسیله این دفتر دیگران را بکشند. اگر دفتر مرگ یک شینیگامی به دنیای انسانی برسد و انسانی آن را بردارد، شینگامی صاحب دفتر باید تا زمان مرگ یا بازگرداندن دفتر در کنار آن انسان بماند.

سیستم رتبه‌بندی

شینیگامی‌ها از بالا به پایین رتبه‌بندی می‌شوند، و پایین‌ترین سطح در واقع برترین محسوب می‌شود. پادشاه شینیگامی دارای رتبه‌ای ناشناخته و فراتر از تمام آن‌ها است.

در حالی که این سیستم از اعداد تشکیل شده است و تمام شینیگامی‌ها دارای یک رتبه متفاوت هستند، به نظر می‌رسد که در در چپتر پایلت یک سیستم رتبه‌بندی متفاوت وجود دارد، به طوری که در آن از حروف استفاده شده و امکان رتبه‌ی مشترک بین آن‌ها وجود دارد.

با وجود این، رتبه تاثیری آنچنانی برای یک شینیگامی در قلمروی آن‌ها ندارد و تنها شینیگامی‌های برتر تمایل به نزدیک شدن به پادشاه مرگ را دارند.

صفحات دیگر