بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

کسلوانیا: نوکتورن

اشتراک‌گذاری

کسلوانیا: نوکتورن

Castlevania: Nocturne

کسلوانیا: نوکتورن - کسلوانیا

خالق

کلایو بردلی

نویسنده

کلایو بردلی

کارگردان

سم دیتس

شبکه پخش

نتفلیکس

قسمت‌ها

۸ (فصل ۱)

تاریخ انتشار

۲۸ سپتامبر ۲۰۲۳

بر اساس

Castlevania: Rondo of Blood
Castlevania: Symphony of the Night

سبک

اکشن
ماجرایی
فانتزی تاریک
درام
ترسناک

کسلوانیا: نوکتورن (Castlevania: Nocturne) یک سریال انیمیشن از نتفلیکس است. این سریال یک اسپین-آف از سریال انیمیشن کسلوانیا، بر اساس یک مجموعه بازی به همین نام است. شخصیت‌های اصلی نوکتورن ریچر بلمونت و ماریا رنارد هستند و داستان آن رویدادهای انقلاب فرانسه را روایت می‌کند. در ساخت این سریال از بازی‌های «کسلوانیا: روندوی خونین» و «کسلوانیا: سمفونی شب» الهام گرفته شده است.

فصل اول کسلوانیا: نوکتورن در تاریخ ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۳ در قالب هشت قسمت پخش شد که نظرات مثبت منتقدان را دریافت کرد.

داستان کسلوانیا: نوکتورن

یک دشمن مشترک در پلیدی

در سال ۱۷۸۳، ریچر بلمونت ۱۰ ساله در بوستون شاهد کشته شدن مادرش جولیا به دست یک خون‌آشام قدرتمند آزتک به نام اولروکس بود، کسی که جان ریچر گذشت. ریچر به فرانسه فرار کرد و در آنجا در کنار یک جادوگر سخنران به نام ترا و دخترش ماریا بزرگ شد. در سال ۱۷۹۲ و در طول انقلاب فرانسه، ماریا علیه بورژوازی اشرافی که بسیاری از آن‌ها خون‌آشام بودند، شورش کرد، و ریچر نیز میراث خاندان بلمونت یعنی شکار خون‌آشام‌ها را دنبال می‌کرد، اگرچه او قادر به استفاده از جادوی نسل خونی بلنادس نبود. شنیده می‌شد که خون آشام‌ها از یک مسیح خون‌آشام شوم صحبت می‌کنند و از این رو ریچر و ماریا این موضوع را با کشیش کلیسای شهر یعنی ابوت امانوئل در میان گذاشتند. در مقطعی آن‌ها گرفتار موجودات شب شدند که با ورود جادوگری اهل کارائیب به نام انت، و یک خواننده اپرا به نام ادوار نجات یافتند. این دو برای یافتن ریچر به فرانسه آمده بودند. در همین زمان اولروکس نیز به فرانسه رسیده بود.

ترس فراتر از کابوس

درولتا تزوئنتس به عنوان فرستاده‌ی ارزبت بتری، مسیح خون آشام وارد عمل شد تا اتحادی بین خون‌آشام‌ها و ابوت امانوئل ایجاد کند. از این موضوع پرده برداشته شد که ابوت یک آهنگر شیطان است. ابوت از انقلاب می‌ترسید و با اتحاد با نیروهای خون‌آشام به دنبال سرکوب آن بود. ترا با شنیدن خبر آمدن ارزبت اظهار کرد که در دوران جوانی خواهر کوچکترش را به خاطر این خون‌آشام از دست داده است و پس از آن از روسیه گریخته است. گروه ریچر نقشه‌ای برای حمله به اشراف خون‌آشام در کاخ‌شان تدارک دیدند، اما در حین این ماموریت وقتی انت خون‌آشامی به نام ووبلانک را دید که او و مادرش را در گذشته به بردگی گرفته بود، خشمگین شد و کنترل خود را از دست داد. از این رو آن‌ها شناسایی شدند و فرار کردند اما طول این رویداد ادوار جان خودش را از دست داد. خون‌آشام‌ها از جسد ادوار برای ایجاد یک موجود شب جدید استفاده کردند.

آزادی شیرین‌تر بود

انت در غم از دست دادن ادوار بود و گذشته خود را به یاد آورد که چطور تحت ظلم ووبلانک و با قتل مادرش قادر به بیدار کردن قدرت جادویی خود شده است، و اینکه چطور در آن دوران ادوار به او پناه داده بود. در واقع این دو مبارزان آزادی بود که به رهبری یک پیشگو به نام سیسیل فاتیمان، شورش بردگان را در سنت-دومینگو رهبری می‌کردند. در مقطعی سیسیل با دیدن تجسمی، آن‌ها را برای جستجوی ریچر به فرانسه فرستاد. در بازگشت به زمان حال، اولروکس به کلیسا رسید و شوالیه میزراک، دست راست ابوت روبرو شد. او به میزراک هشدار داد که ارزبت در نهایت اتحاد آن‌ها را تغییر خواهد داد. وقتی ماریا قصد داشت انت را به سایر انقلابیون معرفی کند تا به آن‌ها انگیزه دهد، این دیدار با یورش موجودات شب که ادوار نیز در بین‌شان بود به هم خورد. در طول این درگیری وقتی جان انت در خطر قرار گرفت، ادوارد در عوض او را نجات داد و موجودات شب را کشت و سپس به کلیسا بازگردانده شد.

وحشت‌های برآمده از زمین

گروه با این احتمال که ابوت و کلیسا با خون‌آشام‌ها هم‌گروه باشند، یک استراتژی جدید را دنبال کرد. آن‌ها با راهنمایی ترا به دخمه‌های کلیسا نفوذ کردند. درولتا از اتاق‌های آهنگری امانوئل بازدید کرد و در مورد شرایط اتحادشان بحث کرد، و این در حالی بود که اولروکس مخفیانه آن‌ها را مشاهده می‌کرد. ابوت ماشینی را برای ایجاد موجودات شب و به منظور کمک به ارزبت ساخته بود و امیدوار بود که ارزبت نقش مسیحایی خود را برای سرکوب انقلاب ایفا کند. درولتا توضیح داد که ارزبت خون الهه سخمت را نوشیده است و به تجسمی از سخمت تبدیل شده است که می‌تواند خورشید را ببلعد. ادوارد به خاطر نافرمانی‌اش توسط ابوت در دخمه‌های کلیسا حبس شد. گروه سرانجام با ابوت و درولتا روبرو شدند و ترا با توجه به ماهیت قبلی ابوت شوکه شد. درگیری بین آن‌ها شروع شد و انت مکان حبس ادوارد را پیدا کرد. اولروکس نیز خودش را نشان داد که باعث وحشت ریچر و فرار او شد. از این رو بقیه گروه نیز عقب‌نشینی کردند. انت قول داد برای آزادی ادوارد بازگردد.

نظم طبیعی

اولروکس توسط درولتا متقاعد شد تا با ارزبت متحد شود، و درولتا توضیح داد که ارزبت اکنون توانایی خدایی برای ایجاد یک خورشیدگرفتی دارد و این به خون‌آشام‌ها اجازه می‌دهد تا بر روی زمین حکومت کنند. انت که از بزدلی ریچر خشمگین بود به تنهایی ووبلانک را ردیابی کرد و قبل از کشتنش از او بازجویی کرد. ابوت در مقطعی به دیدار ترا و ماریا رفت و اتحاد خود با ارزبت را ناشی از وجود تهدید بزرگ‌تری به نام بی‌خدایی خشونت‌آمیز انقلابیون اعلام کرد. امانوئل در یک تبادل گرم با ترا خود را به عنوان پدر ماریا معرفی کرد که ماریا از این بابت شوکه و عصبانی شد. ریچر پس از فرارش با پیرمردی در میخانه مواجه شد که خود را جوست بلمونت، پدربزرگ ریچر معرفی می‌کرد.

مردان گناهکار قضاوت می‌شوند

ارزبت از راه رسید و خون‌آشام‌ها برای رسیدن مسیح‌شان جشن گرفتند. ادوار با دیگر موجودات شب ارتباطی برقرار کرد و زندگی انسانی‌شان را به آن‌ها یادآوری کرد. جوست برای ریچر توضیح داد که چگونه از فضل افتاده است و این دو با خاطراتی که از جولیا داشتند به هم پیوند خوردند. با این حال آن‌ها در مقطعی توسط عوامل فرستاده شده توسط درولتا محاصره شدند. در طول این نبرد قدرت‌های جادویی خفته‌ی ریچر بیدار شد. اولروکس تاریخچه‌ای از تجربه خود و استعمار فاتحان در آمریکا را شرح داد و اینکه چگونه یکی از عزیزانش که مردی موهیکان بود توسط جولیا کشته شد. انت با سیسیل ارتباط برقرار کرد و این مربی او را تشویق کرد تا ریچر را ببخشد و قدرت را در خودش و اجدادش بیابد. درولتا نیز در مقطعی پی برد که ماریا دختر اتبوت است.

خون تنها راه است

ارزبت و پیروانش در حال جشن بودند و او از برنامه‌های خود برای فتح اروپا و - با کمک ناخواسته اولروکس - و قاره آمریکا توضیح داد. درولتا ابوت را با فاش کردن رابطه‌اش با ماریا به دام انداخت تا او را مجبور کند وفاداری خود را به ارزبت ثابت کند. ریچر بازگشت و از انت عذرخواهی کرد و قول داد که به او کمک کند تا ادوار را نجات دهد. آن‌ها برای حمله به کلیسا برنامه‌ریزی کردند. در مقطعی اولروکس در حضور آن‌ها ظاهر شد که با خود کتاب جهنمی ابوت را آورده بود، کتابی که از آن برای ایجاد موجودات شب در دستگاهش استفاده می‌کرد. او از آن‌ها خواست تا این دستگاه را نابود کنند، زیرا فقط انسان‌ها قادر به چنین کاری بودند تا از برنامه‌های ارزابت جلوگیری شود. ماریا مخفیانه وارد کلیسا شد تا به ابوت هشدار دهد که قبل از حمله فرار کند، اما در عوض ابوت او را اسیر کرد تا با قربانی کردن دخترش خود را به ارزبت اثبات کند. ترا روی کتاب مطالعه کرد و متوجه شد که این دستگاه را نمی‌توان نابود کرد، اما می‌توان آن را به جهنم بازگرداند. میزراک که از اقدامات ابوت منزجر شده بود، به گروه اطلاع داد که جان ماریا در خطر است. آن‌ها به سمت کلیسا رفتند و در همین حین شاهد قدرت ارزبت برای ایجاد یک خورشیدگرفتگی بودند که شهر را در تاریکی فرو برد.

بلعنده نور

ارزبت به طور کامل به عنوان سخمت تجسم یافت. ابوت سعی کرد ماریا را قربانی کند، اما ترا و دیگران مانع او شدند. درولتا و عواملش از راه رسیدند و ریچر، ماریا، میزراک و اولروکس سعی کردند مقابل آن‌ها ایستادگی کنند تا ترا بتواند افسونی را برای فرستادن دستگاه به جهنم بخواند. در همین حین انت نیز به دنبال یافتن ادوار رفت. ادوارد به او گفت که آنجا را ترک کند، چرا که معتقد بود می‌تواند دیگر موجودات شب را دوباره بیدار کند. انت به ترا پیوست تا دستگاه را به سمت درگاه باز شده جهنم هل دهد، اما با ورود ارزبت افسون مختل شد. ارزبت به راحتی همه افراد را شکست داد و به دنبال تبدیل کردن ماریا به خون‌آشام بود. ترا خودش را به جای ماریا به ارزابت پیشنهاد کرد که او نیز آن را پذیرفت، چرا که ارزش ترا برای ابوت مطمئن شد. ترا از ریچر خواست تا همراه با دخترش فرار کند. ابوت متوجه شد که حتی با فداکاری ترا، ماریا یا دیگران نیز از نیروهای ارزبت در امان نخواهد بود و از این بابت درمانده بود. ترا در کمال وحشت به خون‌آشام خدمتگزار ارزبت تبدیل شد. ریچر، انت، ماریا و میزراک فرار کردند، اما درولتا به تعقیب آن‌ها پرداخت و سپس سد راهشان شد. با این حال به ناگهان آلوکارد، پسر دراکولا در صحنه حاضر شد و درولتا را کشت.

شخصیت‌ها

قسمت‌ها

شماره
عنوان
کارگردان
نویسنده
تاریخ انتشار
۱
یک دشمن مشترک در پلیدی
سم دیتس و آدام دیتس
کلایو بردلی
۲۸ سپتامبر ۲۰۲۳
۲
ترس فراتر از کابوس
سم دیتس و سارن استون
کلایو بردلی
۲۸ سپتامبر ۲۰۲۳
۳
آزادی شیرین‌تر بود
سم دیتس و تام لو
زودوا نیونی
۲۸ سپتامبر ۲۰۲۳
۴
وحشت‌های برآمده از زمین
سم دیتس و آدام دیتس
کلایو بردلی
۲۸ سپتامبر ۲۰۲۳
۵
نظم طبیعی
سم دیتس و آدام دیتس
تمی او
۲۸ سپتامبر ۲۰۲۳
۶
مردان گناهکار قضاوت می‌شوند
سم دیتس و آدام دیتس
کلایو بردلی
۲۸ سپتامبر ۲۰۲۳
۷
خون تنها راه است
سم دیتس و آدام دیتس
تستمنت
۲۸ سپتامبر ۲۰۲۳
۸
بلعنده نور
سم دیتس و آدام دیتس
کلایو بردلی
۲۸ سپتامبر ۲۰۲۳

تولید

در ۱۶ آوریل ۲۰۲۱، ددلاین گزارش داد که نتفلیکس در حال برنامه‌ریزی برای یک سریال اسپین-آف است که در دنیای کسلوانیا جریان دارد و پس از پایان سریال انیمیشن اصلی کسلوانیا رخ می‌دهد که شامل گروه بازیگران شخصیت‌های جدید است. این سریال در طول انقلاب فرانسه جریان دارد و روی شخصیت‌هایی چون ریچر بلمونت، از نوادگان ترور بلمونت و سیفا بلنادس، و ماریا رنارد تمرکز دارد. کوین کولد و کلایو بردلی مجریان برنامه و تهیه‌کنندگان اجرایی هستند که زیر نظر Kolde's Project 51 Productions فعالیت می‌کنند. همچنین تولید این انیمیشن در استودیوی پاورهاوس انیمیشن و به کارگردانی سم و آدام دیتس انجام شده است.

در ۱۰ ژوئن ۲۰۲۲، در جریان رویداد مجازی گیکد ویک نتفلیکس اعلام شد که عنوان این سریال کسلوانیا: نوکتورن است. اسامی صداپیشگان سریال نیز در ۲۷ جولای ۲۰۲۳ فاش شدند.

منبع

صفحات دیگر