بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

دمپایر

اشتراک‌گذاری
دمپایر
آلوکارد، شناخته شده‌ترین دمپایر در مجموعه کسلوانیا

یک دمپایر (Dhampir) فرزند خون‌آشام و انسان است، و تمام نقاط قوت یک خون‌آشام را دارد و ممکن است برخی از نقاط ضعف آن‌ها را به جز تشنگی خون داشته باشد.

پیش‌زمینه

طبق روایات، دمپایرها برای جوامع خرافاتی بسیار مفید بودند، زیرا به عنوان یک نیمه-خون‌آشام قادر بودند تا خون‌آشام‌های دیگر را تشخیص دهند، حتی اگر نامرئی باشند یا به حیوان تبدیل شده باشند. یک شهر می‌تواند با پرداخت هزینه‌ای یک دمپایر را استخدام کند تا یک خون‌آشام را پیدا کند و بکشد. اغلب اوقات، دمپایرها می‌توانند با خون‌آشام‌ها صحبت کنند و آن‌ها را متقاعد کنند که آنجا را ترک کنند. برخی از آن‌ها از اصل و نسب خون‌آشامی خود ناراضی بوده‌اند و مانند شکارچیان انسان عمل می‌کردند و به کشتن خون‌آشام‌های دردسرساز می‌پرداختند. چنین دمپایرهایی ممکن است به گروه‌های شکارچی برای ردیابی خون‌آشام‌ها بپیوندند. به طور معمول شکارچیان انسانی از داشتن عضو دمپایر که هم جاودانه است و اطلاعات داخلی زیادی دارد خوشنود می‌شوند.

در مجموعه کسلوانیا

دمپایرها دارای تمام نقاط قوت خون‌آشام‌ها هستند و تعداد کمی از نقاط ضعف خون‌آشام‌ها را دارند یا هیچ نقطه ضعفی ندارند. آن‌ها همچنین دارای حواس قوی، به ویژه حس بویایی هستند و می‌توانند منشا قبیله خود را به سادگی با بوی خون تعیین کنند.

دمپایرها برخلاف خون‌آشام‌ها اگر در برابر نور خورشید مصون نباشند حداقل در برابر این نور مقاوم هستند. این موضوع در مورد آلوکارد کاملا مشهود بوده است.

برخی منابع نشان می‌دهند که تشنگی خون برای کودکان دمپایر ادامه نمی‌یابد. با این حال، در افسانه‌های کسلوانیا اشاره شده است که دمپایرها نیز از مصرف خون سود می‌برند.

یک دمپایر نمی‌تواند یک انسان را به دمپایر تبدیل کند و آن‌ها قدرت مناسبی برای تکمیل فرآیند تبدیل ندارند. با این حال، در درام رادیویی Castlevania: Nocturne of Recollection گفته شده است که آلوکارد از خون دوستش لیودمیل تغذیه کرده است تا جان خود را نجات دهد و از این طریق به یک خون‌آشام تمام عیار تبدیل کرده است. با این حال، این رویداد مبهم رها شده است.

صفحات دیگر