بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

جادو

اشتراک‌گذاری
جادو

جادو یا طلسم‌های جادویی توانایی‌های قوی و گاهی ذاتی هستند که شخصیت‌های خاصی (قابل بازی و غیرقابل بازی) در اکثر عناوین کسلوانیا از آن برخوردار بودند.

اطلاعات کلی

در Castlevania: Portrait of Ruin شارلوت (از نوادگان قبیله بلنادس) اولین جادوگری است که در حملات جادویی تخصص دارد و می‌تواند آسیب‌های ویرانگری را وارد کند یا تیم خود را با طلسم‌های شفابخش درمان کند. شارلوت به دلیل نسل خونی بلنادس به طور خودکار دارای قدرت جادویی است، با این حال او با مطالعه بیشتر، توانایی‌های خود را بیشتر گسترش داده است و باهوش‌تر از دو شخصیت قابل بازی دیگر بازی مذکور در نظر گرفته می‌شود.

نمونه‌ای از جادویی غیرذاتی می‌تواند جادوی دراکولا باشد، زیرا در بازی‌های قبلی کسلوانیا گفته شده است که او قدرت‌هایش را دزدیده است. با این حال، می‌توان این را هم تعبیر کرد که حملاتی که او در نبرد استفاده می‌کند ممکن است شبیه به جادو باشد.

نمونه دیگری از جادوها که در یکی از بازی‌های اولیه کسلوانیا یعنی نفرین دراکولا دیده شد توسط سایفا بلنادس اجرا شده است. او از نظر خونی یک جادوگر است و بنابراین به جادوهای قدرتمندی مانند تغییر شکل، توانایی فراخوانی آتش، یخ و برق دسترسی دارد.

همچنین در Castlevania: Dawn of Sorrow ذکر شده است که آنتاگونیست اصلی بازی یعنی سلیا فورتنر قدرت جادویی زیادی دارد. این موضوع در احضار کردن یک ماکت از قلعه دراکولا مشهود بود. همچنین او قادر است هیولاهای قدرتمندی مثل آگونی، شیطان آتش را احضار کند و آن را با یکی از نامزدهای خود (داریو بوسی) ترکیب کند.

به طور کلی، انواع و اشکال مختلفی از جادو در این مجموعه وجود دارد و بدیهی است که اکثر شخصیت‌ها توانایی‌های جادویی را به ارث برده‌اند، اما همچنین شخصیت‌هایی بوده‌اند که راه‌های دیگر به جادو دست یافته‌اند (شاید از طریق آیتم‌های جادویی و دیگر طلسم‌های تقویت‌کننده). در بازی‌ها، شخصیت‌های قابل بازی برای استفاده از جادو به MP نیاز دارند و قدرت جادوی آن‌ها با هوش یا به اختصار INT آن‌ها مشخص می‌شود.

صفحات دیگر