بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

شینتو آمنوگوزن

اشتراک‌گذاری

شینتو آمنوگوزن

Shintō Amenogozen

شینتو آمنوگوزن - سگ‌های ولگرد بانگو

نوع

شمشیر

سازنده

شمشیرزنی مستعد و بی‌نام

اولین نمایش

چپتر ۸۶

شینتو آمنوگوزن (Shintō Amenogozen) یک کتانا است که توسط اوچی فوکوچی استفاده می‌شود. این سلاح همچنین برای قابلیتش که به کاربر اجازه‌ی برش در فضا و زمان را می‌دهد با عنوان شمشیر فضا-زمان شناخته می‌شود.

پیش‌زمینه

حداقل ۱۵۰۰ سال پیش، یک شمشیرساز با استعداد این کاتانا را ساخت و از آن تنها برای مراسم شینتو به عنوان شمشیر تشریفاتی استفاده می‌شد. فوکوچی بعدا صاحب این شمشیر شد و از آن برای نبرد استفاده کرد و به پیروزی‌های بیشماری در طول تاریخ دست پیدا کرد، که در نهایت منجر به شهرت او در حرفه نظامی به عنوان یک قهرمان افسانه‌ای در جنگ سامورایی شد.

شرح

شینتو آمنوگوزن یک کاتانای تیغه آبی است. فوکوچی هر زمان که لازم باشد می‌تواند آن را از هوا احضار کند. مانند سایر شمشیرها، شینتو آمنوگوزن نیز از فلز ساخته شده است.

شینتو آمنوگوزن مطابق با نام مستعار خود به عنوان شمشیر فضا-زمان، می‌تواند از فضا را با محدودیت حداقل ۱۲ سانتی متری برش دهد، اما فوکوچی با استفاده از توانایی خود به نام شیر آینه‌ای قادر به افزایش این محدوده است و از این رو می‌تواند به دورتر از این محدوده فضایی نفوذ کند. این شمشیر همچنین می‌تواند در طول زمان ببرد، مثل بریدن گذشته در یک بازه زمانی حداقل ده ثانیه‌ای. این قابلیت به فوکوچی اجازه می‌دهد تا آینده را «پیش بینی» کند و از حملات غافلگیرکننده آگاه باشد که این موضوع او را قادر می‌سازد تا شکست خوردن در نبرد را بازنویسی کند.

با وجود این توانایی‌های استثنایی، اما استفاده از شینتو آمنوگوزن دارای محدودیت‌هایی است که یکی از آن‌ها محدوده‌ی فضا-زمان است. به عنوان مثال، اگر هدفی از حد برش خود بسیار دور باشد، مانند یک زیردریایی که بیش از حد از عرشه کشتی پایین است، امکان بریدن فضای بین کاربر و هدف نیست. ضعف طبیعی این سلاح توانایی دستکاری فلز میچیزو تاچیهارا است که به تاچیهارا اجازه می‌دهد از نفوذ شینتو آمنوگوزن در فضا و زمان جلوگیری کند.

صفحات دیگر