بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

ریوسی شیدو

اشتراک‌گذاری

ریوسی شیدو

Ryusei Shido

ریوسی شیدو - بلو لاک

ژاپنی

士道 龍聖

نام مستعار

حشره
جوکر

جنسیت

مذکر

سن

۱۸

تاریخ تولد

۷ جولای

پیشه

دانش‌آموز
بازیکن فوتبال

وابسته به

رتبه بلو لاک

۱۶
۳
۲
۱۱۱

تیم

پارس اکس جن
تیم A (قبلا)
تیم بلو لاک (قبلا)
تیم سفید (قبلا)

پست

فوروارد

اولین نمایش

چپتر ۸۸

ریوسی شیدو (Ryusei Shido) یکی از مدعیان پروژه بلو لاک است که در حال حاضر برای تیم پاریس اکس جن فرانسه بازی می‌کند.

شیدو بر خلاف اکثر مهاجمان، رویای مشخصی برای تبدیل شدن به بهترین مهاجم جهان ندارد، بلکه بیشتر به دنبال لذت بردن از زندگی با فوتبال است. از بین ۳۰۰ مهاجم اصلی انتخاب شده برای پروژه بلو لاک، شیدو یک کاندیدای ایده‌آل برای مهاجمی مد نظر ایگو بود. پس از بازی مقابل تیم زیر ۲۰ سال ژاپن، شیدو به عنوان یکی از بازیکنان برتر بلو لاک معرفی شد.

شخصیت

شیدو یکی از بازیکنان عجیب و غریب بلو لاک است که تمایل زیادی به خشونت یا درگیری‌های فیزیکی دارد. فوتبال برای شیدو مثل یک ورزش عادی لذت‌بخش نیست، بلکه یک پدیده بیولوژیکی است که به او احساس کامل بودن می‌دهد. به گفته شیدو، همه می‌خواهند ژن‌های خود را منتقل کنند و اثر خود را در جهان به جای بگذارند. گلزنی روش شیدو برای انجام این کار است و تنها تمرکز او این است. او از بازی کردن فوتبال در سطح بالا با سایر بازیکنان برتر هیجان‌زده می‌شود.

او را می‌توان نقطه مقابل رین ایتوشی دانست، چرا که او در فوتبالش کاملا خودکفا و غریزی است. یکی از ویژگی‌های قابل توجه شیدو، تمایل او به خشونت برای رسیدن به آنچه می‌خواهد است، و او اغلب تمایلی به همکاری با افراد ندارد. به نظر می‌رسد که او کاملا از رفتار خود آگاه و راضی است و تنها زمانی پشیمان می‌شود که پیش از حد خشونت به خرج داده و باعث صدمه افراد شده است.

سائه ایتوشی فردی تاثیرگذار روی او است و کسی است که او را به سطوح بالاتر سوق می‌دهد. هنگامی که او از بلو لاک و نظارت سائه آزاد شد، به نظر می‌رسید که حتی خشن‌تر شده است. این موضوع باعث مشاجره‌های مکرر او با اعضای تیم زیر ۲۰ سال ژاپن به ویژه بازیکن برتر آن یعنی شوتو سندو شد.

توانایی‌ها

نوع

شکارچی گل: شکارچیان گل مهاجمانی هستند که در محوطه شش قدم یا محوطه جریمه منتظر ارسال پاس یا از دست رفتن توپ هستند و برای گلزنی هجوم می‌برند. «شکار کردن» به این واقعیت اشاره دارد که آن‌ها اغلب از کوچکترین موقعیت‌ها گل می‌سازند و به عبارتی گل می‌دزدند. شکارچیان گل معمولا به عنوان مهاجم مرکزی یا مهاجم دوم بازی می‌کنند.

مهارت‌ها

تکنیک برتر فوتبال: شیدو به همراه رین ایتوشی یکی از دو بازیکن بلو لاک است که آمار سطح بالایی دارد. در دوره گزینش سوم، او به طور متوسط ۲ گل در هر بازی به ثمر رساند که بالاترین گل در بین بازیکنان بعد از رین بود. تسلط فیزیکی، کنترل توپ، قدرت و دقت ضربات او تنها با تعداد انگشت شماری از بازیکنان رقابت می‌کند. اگرچه رین را می‌توان مشابه او توصیف کرد، اما چیزی که این دو را از هم جدا می‌کند، اعتماد شیدو به گلزنی به شکل انفرادی است، و حتی در صورت مختل شدن شرایط، او درگیری فیزیکی ایجاد می‌کند، در حالی که رین با محیط خود برای گلزنی ترکیب می‌شود. مهارت و اعتماد به نفس شیدو به قدری بالا است که سائه، نابغه دنیای حرفه‌ای او را شناسایی کرد و از او خواست تا به تیم زیر ۲۰ سال ژاپن بپیوندد. با راهنمایی سائه، شیدو توانست سطح بازی خود را به سطوح جدیدی ارتقا دهد.

آگاهی فضایی شدید: توانایی اصلی شیدو درک فضایی به شدت بالای اوست. برخلاف سایر انواع آگاهی فضایی که موقعیت‌ها و سلاح‌های بازیکن را در نظر می‌گیرند، آگاهی فضایی شیدو همیشه به سمت هدف تنظیم می‌شود. این کلید توانایی کامل او در گلزنی در محوطه جریمه است، زیرا شیدو می‌تواند هر زمان که در محوطه جریمه است، گل را ببیند.

غالب از لحاظ فیزیکی: شیدو از نظر فیزیکی قوی‌ترین و مسلط‌ترین بازیکن بلو لاک است. قدرت بدنی او به تنهایی کافی است تا تقریبا جمجمه گوریمو ایگاراشی را خرد کند و رنسوکه کونیگامی، یکی دیگر از بازیکنان برتر از لحاظ بدنی را به عقب براند. شیدو قادر است دفاع حریف خود را دور بزند، و به طور مداوم از توانایی فیزیکی خود استفاده می‌کند.

ریفلکس: شیدو بدون اینکه فکر کند و به طور غریزی موقعیت خود و حریفش را در نظر بگیرد و از سلاح‌های خود برای یک شوت ایده‌آل استفاده کند. ریفلکس‌ها و سرعتش به او این توانایی را می‌دهد که سریعتر از دیگران به هر نقطه از زمین برسد و توانایی طبیعی او برای استفاده بهینه از تمام اعضای بدنش به او اجازه می‌دهد تا شاهکارهای فیزیکی و باورنکردنی را انجام دهد. این غرایز بی‌رقیب شیدو باعث شده است تا او به یک گلزن قدرتمند در محوطه جریمه و اطراف آن تبدیل شود.

شوت درایو: یک شوت دقیق و قدرتمند که معمولا از فاصله زده می‌شود و به عنوان روش اصلی گلزنی شیدو عمل می‌کند. شیدو می‌تواند از موقعیت‌های مختلف یک درایو شات را انجام دهد، چه این موقعیت‌ها مطلوب و چه نامطلوب باشد. شیدو می‌تواند با استفاده از هیکل عالی و ریفلکس فوق‌العاده‌اش برای ایجاد شرایط به منظور شوت‌زنی استفاده کند.

حالت جریان: جریان، همانطور که توسط ایگو توصیف شده است، حالت «غوطه‌وری کامل» یا «بودن در منطقه» است. این یک حالت روانی است که در آن فرد به طور کامل متمرکز است و انرژی بالایی دارد و از این غوطه‌وری لذت می‌برد.

ریوسی در اواسط مسابقه زیر ۲۰ سال ژاپن با الهام گرفتن از پاس‌هایی که از سائه دریافت کرد و تحت فشار خط دفاعی بلو لاک ایلون وارد حالت جریان شد. در این حالت توانایی‌های فیزیکی و ادراکی او به حداکثر رسید و او یک سوپرگل را به ثمر رساند.

صفحات دیگر