ایشیکی کوروساکی

ایشیکی کوروساکی

Isshin Kurosaki

ایشیکی کوروساکی - بلیچ

نژاد

تاریخ تولد

۱۰ دسامبر

وابسته به

کیلنیک کوروساکی
انجمن روح، گوتی ۱۳ (قبلا)

مقام

دکتر کلینیک (جراح)
کاپیتان لشکر دهم (قبلا)
رئیس شاخه‌ای از قبیله شیبا (قبلا)

دسته

لشکر دهم (قبلا)

شریک

رانگیکو ماتسوموتو (قبلا)

بستگان

ماساکی کوروساکی (همسر)
ایچیگو کوروساکی (پسر)
یوزو کوروساکی (دختر)
کارین کوروساکی (دختر)
اوریهیمه اینوئه (عروس)
کازوی کوروساکی (نوه)

آموزش در

آکادمی شینو

شیگای

انگتسو

ایشیکی کوروساکی (Isshin Kurosaki) که قبلا با عنوان ایشین شیبا شناخته می‌شد، کاپیتان سابق لشکر دهم، همسر ماساکی کوروساکی، پدر ایچیگو، کارین، و یوزو است. او رئیس سابق شاخه‌ای از قبیله شیبا و رئیس کنونی خانواده کوروساکی است.

تاریخچه

ایشین زمانی یک کاپیتان شینیگامی بود که لشکر دهم را فرماندهی می‌کرد. او در مقطعی طی رویارویایی با انگتسو، روح زانپاکوتوی خود اقدام به یادگیر سایگو نو گتسوگا تنشو کرد. این که او در یادگیری این تکنیک موفق بوده یا نه مشخص نیست.

بیست سال بعد در مقطعی هیتسوگایا مرگ چند شینیگامی در شهر ناروکی را گزارش داد و ایشین تصمیم گرفت به تنهایی به تحقیق در این باره برود.

او در هنگام گشت‌زنی حضور چیزی را حس کرد و کمی بعد با یک هالو تحت عنوان وایت روبرو شد. ایشین زانپاکوتوی خود را برای حمله به این موجود آزاد کرد اما قبل از این که بخواهد به آن حمله کند از پشت توسط سوسوکه آیزن ضربه خورد.

او که می‌دانست این ضربه از طرف هالو نبوده شروع به صدا زدن شینیگامی پنهان شده کرد. ایشین با ادامه‌ی حملات هالو مجبور به موضع تدافعی شد. او به یک انفجار موفق به قطع کردن یکی از بازوهای هالو شد. با این وجود هالو همچنان به حملات خود ادامه داد و ایشین را زمین‌گیر کرد. قبل از این که هالو بتواند ضربه‌ی مرگبار خود را وارد کند دختری مبارزه را قطع کرد.

ایشین شاهد شکست خوردن هالو توسط آن دختر بود و وقتی خود-تخریبی هالو شروع شد ایشین آن دختر را نجات داد. بعد از آن او و مساساکی کوروساکی خود را به یکدیگر معرفی کردند و ایشین نسبت به ماساکی علاقه پیدا کرد.

بعدها ایشین در مقطعی تصمیم گرفت تا بدون مجور به دنیای انسانی بازگردد. او در آنجا ریوکن ایشیدا را از دست یک هالو نجات داد. بعد از یک احوال پرسی عادی با ریوکن مشخص شد که ماساکی در وضعیت مناسبی است و عجیب‌تر آن که ریوکن دلیل رنج کشیدن او بود. این موضوع باعث ایجاد تنش بین ریوکن و ایشین شد که در نهایت با ورود کیسوکه اوراهارا به صحنه درگیری پایان پیدا کرد. کیسوکه توضیح داد که می‌داند چطور ماساکی را نجات دهد.

اوراهارا در فروشگاه خود در مورد هالوسازی برای ایشین و ریوکن توضیح داد. او راه حلی را برای آن مطرح کرد که ایشین قبول کرد قدرت‌های شینیگامی خود را برای نجات ماساکی فدا کند. به این ترتیب او وارد دنیای درونی ماساکی شد تا با هالو مقابله کند. ایشین بعد از نجات دادن او مجبور شد در دنیای انسانی بماند. او با کمک اوراهارا قادر به سازگار شدن با این دنیا جدید شد و یک کلینیک را افتتاح کرد.

ایشین با ماساکی ازدواج کرد و آن‌ها سه بچه به نام‌ها ایچیگو، کارین و یوزو را به دنیا آوردند. زمانی که ایچیگو نه ساله بود، ماساکی توسط یک هالو به نام گرند فیشر کشته شد.