بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

غرش

اشتراک‌گذاری

غرش

Rumbling

غرش - حمله به تایتان

نام دیگر

زمین-لرزه

سال

۸۵۴

غرش یا لرزش (Rumbling - به ژاپنی: جیناراشی) یک رویداد فاجعه‌بار است که طی آن تایتان‌های دیوار متعلق به کارل فریتز شروع به راهپیمایی می‌کنند و تمام حیات را نابود می‌کنند. این یک عامل بازدارنده کلیدی برای مطیعان یمیر در جزیره پارادایس بود تا این که در سال ۸۵۴ ارن یگر اقدام به آزادسازی تایتان‌های دیوار کرد و به این ترتیب غرش شروع شد.

تاریخچه

در آخرین روزهای جنگ بزرگ تایتان که بین مارلی و امپراطوری الدیا صورت می‌گرفت، پادشاه کارل فریتز با استفاده از قدرت تایتان بنیان‌گذار سه دیوار را در جزیره پارادیس ایجاد کرد: دیوار ماریا، رز و شینا که هر کدام اشاره به نام سه دختر یمیر فریتز داشتند. این دیوارها از گوشت سخت شده‌ی تعداد بی‌شماری تایتان غول‌پیکر ساخته شده بود.

کارل فریتز با گردآوری بقایای امپراتوری الدیا در داخل دیوارها و بستن دروازه‌ها به دنیای خارج، یک اعلامیه نهایی صادر کرد که به دشمنان الدیا اطمینان می‌داد که اگر پارادایس مورد حمله قرار گیرد، تایتان بنیان‌گذار اقدام به آزادسازی تایتان‌های دیوار خواهد کرد تا این تایتان‌ها زمین را زیر پا له کنند. با این حال کارل فریتز به طور مخفیانه به خانواده تایبور و خانواده فریتز در سرزمین اصلی گفت که این اولتیماتوم تنها تهدیدی پوچ برای بازدارندگی است. در حقیقت، کارل فریتز «تعهد دوری از جنگ» را با تایتان بنیان‌گذار تضمین کرده بود و هیچ یک از جانشینان او از قدرت این تایتان برای تهدید دوباره‌ی جهان نمی‌توانستند استفاده کنند.

کارل فریتز امیدوار بود که تا یک قرن بعد هیچ جنگ یا تجاوزی علیه مردم داخل دیوارها صورت نگیرد. با این حال بیش از هشتاد سال پس از پایان جنگ بزرگ تایتان، مارلی که صنعت نظامی‌اش دچار بحران بود، توجه‌اش به سمت پارادایس و سوخت‌های فسیلی پنهان شده در زیر سرزمین‌های الدیایی معطوف شد. علی‌رغم این که عهد دوری از جنگ توسط مارلی و از طریق خانواده تایبور شناخته شده بود، اما تهدید پدیده غرش برای حمله کردن آن‌ها بسیار خطرناک بود. از این رو مارلی آموزش واحد جنگجو را برای یک عملیات در جزیره پارادایس آغاز کرد تا جاسوسان آن‌ها بدون تحریک پادشاه به داخل دیوارها نفوذ کنند. ماموریت آن‌ها ربودن تایتان بنیادی بود.

در سال ۸۴۵، قدرت تایتان حمله باعث شد که تا گریشا یگر خاطرات آینده خود را از پسرش ارن به ارث ببرد، و او در همان روز سقوط دیوار ماریا آشکار شد. گریشا به کلیسای خانواده ریس فرار کرد و در آنجا تحت تاثیر اراده ارن آینده اقدام به ربودن قدرت تایتان بنیادی و کشتار خانواده ریس کرد. خاطرات آینده تایتان حمله برای گریشا آشکار کرد که رویداد غرش توسط ارن شکل خواهد گرفت.

صفحات دیگر