بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

استیربیورن (Styrbjorn)

اشتراک‌گذاری

استیربیورن

Styrbjorn

استیربیورن (Styrbjorn) - Assassin’s Creed

دوره فعالیت

اواسط قرن نهم

نژاد

انسان

خانواده

سیگورد (پسر)
ایوور (دخترخوانده)

وابسته به

استیربیورن (Styrbjorn) پادشاه وایکینگ‌های استاوانگر، و پدر سیگورد استیربیورسون و ایوور بود.

بیوگرافی

استیربیورن پسر اولاف، یک جارل (فرمانده نروژی) در استاوانگر بود. او پس از مرگ اولاف سلطنت منطقه را به دست گرفت. بعد از این که بچه‌ای به نام ایوور در سن نه سالگی پدر و مادرش را از دست داد، استیربیورن او را به فرزندخواندگی قبول کرد و او را در کنار دیگر فرزندش یعنی سیگورد بزرگ کرد.

وقتی که ایوور بزرگ شد، در مقطعی آن‌ها به همراه دوستانشان تورا و دگ به خانه بازگشتند تا مانع حمله‌ای از کیوتوه کورل به روستای روگالند شوند، چرا که امیدوار بودند با نجات این دهکده، مردم آنجا را به بیعت با پدرشان متقاعد کنند. با این حال، استیربیورن اقدام ایوور در آوردن یک زن برده که متعلق به کیوتوه بود را نادرست خواند و باور داشت که حضور این زن باعث مرگ و بدبختی می‌شود.

در مقطعی دیگر، استیربیورن شایسته دانست تا پادشاهی خود را که قرار بود در اختیار سیگورد قرار بگیرد، بدون اطلاع یا رضایت او به هارالد فیرهیر، یک رقیب برای سلطنت نروژ بدهد. این موضوع باعث یک تفرقه میان پدر و پسر شد، و  سیگورد که طی سفر دو ساله خود به قسطنطنیه آموزه‌هایی را از بسیم فرا گرفته بود، تصمیم گرفت تا به همراه ایوور و سایر افراد قبیله ریون، نروژ را ترک کند و در جستجوی سرزمین‌های بهتری در نزدیکی انگلستان برود.

نمایش‌ها

صفحات دیگر