ویکی ویچر

ادیرن (Aedirn)

اشتراک‌گذاری

ادیرن

Aedirn

ادیرن (Aedirn) - ویچر

نوع حکومت

سلطنت ارثی

وضعیت

پادشاهی

حاکم

سلطنت ادیرنی

پایتخت

ونگربرگ

ادیرن (Aedirn) که نامش از یکی از ملکه‌های این قلمرو گرفته شده، یکی از چهار قلمرو است که از غرب به تمریا و کوهستان ماهاکم و از شرق به هوستان فایری و بلو ختم می‌شود. این قلمرو با قلمروی کدون بر سر سرزمینی تحت نام لورمارک یا ادیرن بالایی نزاع دارد. این سرزمین‌ها برای قرن‌ها مورد اختلاف بوده است.

در این قلمرو بیزاری نسبت به دیگر نژادها به خصوص الف‌ها همچنان وجود دارد. بقایای الف‌ها هنوز در جنگل‌های متراکم و دره‌های کوستانی ساکن هستند. نسبت به الف‌ها وضعیت دورف‌ها در این قلمرو بهتر است و بسیاری از آن‌ها در ادیرن بالایی در نزدیکی خاستگاهشان یعنی کوستهان ماهاکم زندگی می‌کنند.

ادیرن یک کشور زراعتی و مملو از پشته و تپه است. و به دلیل وضعیت آب و هوایی محصولات کشاورزی خوب به بار می‌آیند، به خصوص در شرق این قلمرو و ناحیه‌ای که با عنوان دره‌ی گل‌ها شناخته می‌شود. صنعت نیز در این قلمرو به خوبی توسعه یافته است. ادیرن بالایی مواد معدنی بسیاری از جمله زغال سنگ و فلزات را در خود جای داده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند. در ادیرن پایینی مکان‌های مربوط به ذوب آهن و کوره‌های آهنگری زیادی وجود دارد. ونگربرگ، پایتخت این قلمرو و الدرسبرگ بیشتر به خاطر تولیدات پشمی و منسوجات شناخته می‌شوند.