هیولای بیگانه

هیولای بیگانه

هیولای بیگانه (Alien Monster) که به عمومی با نام مرکب ماهی (Squid) و توسط دولت با نام E.B.D.E شناخته می‌شود، یک موجود ژنتیکی مهندسی شده بود با تلاش‌های ادرین وایت و به منظور حفظ بشریت از هولوکاست هسته‌ای ساخته شد.

تاریخچه

پیش‌زمینه

منشا این هیولا به اولین نشست کرایم‌باسترها در سال ۱۹۶۶ بازمی‌گردد، جایی که ادرین وایت از اعتقاد قبلی خود برای حفظ دنیا ناامید شده بود؛ اعتقادی که صرفا به مبارزه با نشانه‌های منفی از جمله جنایت دلالت داشت. کمدین نیز در نشان دادن این حقیقت تلخ به ادرین تاثیرگذار بود. به این ترتیب ادرین وایت تصمیم گرفت تا به روشی دیگر دنیا را نجات دهد؛ با متحد کردن بشریت علیه یک تهدید جدید.

در سال ۱۹۷۵ وایت از ابرقهرمانی کناره‌گیری کرد و هویتش را برای دنیا آشکار کرد. او همزمان شرکت وایت را راه‌اندازی کرد تا منابع مالی مورد نیاز طرحش را تامین کند.

شرکت وایت با محصولات مختلف خود پیام‌هایی پنهان را به مردم می‌فرستاد تا آن‌ها را آماده کند. سینمای اتوپیا نیز که متعلق به وایت بود نیز بیشتر فیلم‌هایی علمی-تخیلی با موضوع هجوم بیگانگان را نمایش می‌داد. این اقدامات به جهت آماده کردن ذهن مردم برای هیولای بیگانه و در نهایت رسیدن به شرایط آرمانی وایت بود.

مرگ

در نیمه شب ۲ نوامبر ۱۹۸۵، وایت هیولای خود را به قلب شهر نیویورک تلپورت کرد. همان طور که پیش‌بینی می‌شد بخش‌های بزرگی از بدن هیولا (شاخک‌ها) در هنگام رسیدن منفجر شد، و همین موضوع باعث آسیب جدی و مرگ سریع هیولا شد. مرگ این موجود با تولید موج‌های ذهنی عظیمی همراه بود که منجر به کشتن نیمی از جمعیت شهر نیویورک و جمعیتی کوچکی از نیو جرسی شد.