هودد جاستیس

هودد جاستیس

Hooded Justice 

هودد جاستیس - Watchmen

نام مستعار

هودد جاستیس

بازیگر

  • گلن انیس (فیلم)
  • شاین جکسون (سریال)

هودد جاستیس (Hooded Justice) با هویت واقعی ویل ریوز، اولین فرد ماسک‌زده و کسی بود که روی نایت آول و سایر قهرمان‌های اولیه تاثیرگذار بود. او صورتش را با یک روپوش می‌پوشاند و لباسش با طناب دار مزین شده بود. همچنین او عضو گروه مینت‌من بود.

با وجود این که مطبوعات و بسیاری از مردم باور داشتند که او با همتای خودش یعنی سیلک اسپکتر رابطه دارد (تا حدی که لوری جاسپچک فکر می‌کرد هود جاستیس پدرش است) اما چنان چیزی واقعیت نداشت.

او تنها خودخوانده‌ای است که سرنوشت نهایی‌اش هرگز به طور کامل مشخص نشده است. گفته شده او کشته شده است اما این موضوع ثابت نشده است.

پیشینه

در پاییز سال ۱۹۳۸ یک اقدام تجاوز و سرقت در کوئین صورت گرفت و زوجی که از تئاتر به خانه بازمی‌گشتند توسط یک باند سه نفره مورد حمله قرار گرفتند. این باند با دخالت یک شخص ماسک‌دار متوقف شدند و توسط آن فرد به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفتند، به طوری که در بیمارستان بستری شدند.

هفته‌ی بعد در تاریخ ۱۳ اکتبر، یک سوپرمارکت مورد سرقت مسلحانه قرار گرفت و باری دیگر همان فرد ماسک‌دار در آنجا حضور پیدا کرد و رئیس گروه سارق را به شدت مورد ضرب و شتم قرار داد به طوری که سایر افراد گروه تسلیم شدند. شاهدان این ماجرا فرد دخالت‌کننده را یک مرد بلند قد و با اندامی همانند یک کشتی‌گیر توصیف کردند که نقابی سیاه بر صورت داشت و طنابی به گردنش آویزان بود. مطبوعات جزئیات این حادثه را در مقاله‌ای با تیتر «هودد جاستیس» منتشر کردند و این نام برای سال‌ها روی او باقی ماند.