دن دریبرگ

دن دریبرگ

Dan Dreiberg

دن دریبرگ - Watchmen

تولد

۱۸ سپتامبر ۱۹۴۵

نام مستعار

  • نایت آول
  • سم هالیس

پیشه

  • نویسنده علمی
  • خودخوانده
  • مدیرعامل مرلین‌کورپ

وابسته به

بستگان

  • ویلیام دریبرگ (پدر)
  • ویکتوریا دریبرگ (مادر)

بازیگر

پاتریک ویلسون

دنیل دریبرگ (Dan Dreiberg) ملقب به نایت آول دوم، فردی متکی بر ابراز و فنون جادویی است که این موضوع او را از سایر همتایانش متمایز کرده است. تمام گجت‌ها و لباس‌های او بر اساس طرح جغد ساخته شده‌اند. او از یک وسیله‌ی نقلیه قابل پرواز به نام «آول‌شیپ» یا «آرچی» (گرفته شده از نام جغد مرلین در شمشیر در سنگ) استفاده می‌کند که با انواع دستگاه‌های هجومی و تدافعی مجهز است.

پیشینه

دن در ۱۸ سپتامبر سال ۱۹۴۵ به دنیا آمد. پدر او یک بانکدار بود. دن فردی درونگرا بود و علاقه‌مند به الکترونیک، ابداعات و قهرمانش نایت آول از گروه مینت‌من بود. داستان‌های مورد علاقه‌ی او افسانه‌ی پگاسوس و فرش پرنده بود، و او محسور ایده‌ی پرواز بود. دن در کنار مهندسی در مورد پرنده‌شناسی و هوانوردی نیز مطالعاتی داشت.

در سال ۱۹۶۲، دن در مقطعی با مجهز کردن کردن ماشین جغدی خود به یک دستگاه شنود که خودش آن را اختراع کرده بود، آول نایت را تا رسیدن به غار جغد دنبال کرد. او با گذاشتن یادداشتی از نایت آول درخواست کرد تا او را به عنوان زیردست بپذیرد. دن در بازگشت به خانه، یک بار دیگر شاهد آزار رساندن پدرش به مادرش بود. با این حال پدر او دچار یک حمله قلبی شد و دن و مادرش زحمت تماس گرفتن با بیمارستان را به خود ندادند. با وجود این که پدر دن از پسرش به خاطر این که راه او را به عنوان یک بانکدار طی نکرده دلسرد بود اما ارث هنگفتی را برای او به جا گذاشته بود که دنیل می‌توانست با آن ابزارهای قهرمانی خود را طراحی کند و بسازد.

زمانی که میسون از مبارزه علیه جنایت کناره‌گیری کرد و یک فروشگاه تعمیر خودرو را باز کرد، دنیل با نوشتن نامه‌ای از او اجازه گرفت تا نام نایت آول دوم را برای خود برگزیند. به این ترتیب او در سال ۱۹۶۲ تبدیل به نایت آول دوم شد.