ادگار یاکوبی

ادگار یاکوبی

Edgar Jacobi

ادگار یاکوبی - Watchmen

مرگ

۲۱ اکتبر ۱۹۸۵

دلیل مرگ

تیر خوردن سر توسط ادرین وایت

نام مستعار

  • مالک اعجاب‌انگیز
  • ادگار ویلیام وان
  • ادگار ویلیام برایت

بازیگر

مت فرور

ادگار ویلیام یاکوبی (Edgar William Jacobi) که همچنین با عنوان مولاک اعجاب‌انگیز (Moloch the Mystic) شناخته می‌شود، یک ابرشرور بازنشسته بود. او دشمن برجسته مینت‌من و پس از دوران مینت‌من دشمن دکتر منهتن و کمدین بود.

پیشینه

ادگار با یک نقص فیزیکی به دنیا آمد. او صورتی لاغر و زشت و گوش‌هایی تیز داشت که او را شبیه به یک گابلین می‌کرد. او هرگز عشقی از والدینش دریافت نکرد و آن‌ها تنها غذا و لباس او را فراهم می‌کردند. ادگار در یک روستای کوچک به مدرسه می‌رفت و در آنجا توسط سایر دانش‌آموزان مورد آزاد قرار می‌گرفت. ادی همانند هر فرد دیگری می‌خواست که کسی او را بپذیرد و برایش ارزش قائل شود. او زمانی نسبت به دختری به نام ماری علاقه پیدا کرد و وقتی برای او هدیه‌ای فرستاد ماری او را پس زد.

زمانی که یک کارناوال در روستای ادی در حال برگزاری بود، او با دزدیدن پول از پدرش به دیدن این کارناوال رفت و تمام پول خود را خرج تماشای پنج برنامه فانتاستیکوی جادوگر کرد. او جادو را به چشم یک راه فرار از زندگی سیاه خود می‌دید و بعد از پایان برنامه به فانتاستیکو اصرار کرد تا به او ترفندهایش را آموزش دهد. پس از آن ادی با تردستی‌های خود موفق شد توجه هم‌مدرسه‌ای‌هایش را جلب کند و بالاخره پذیرفته شود.