بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

بلوتر

اشتراک‌گذاری

بلوتر

Bloater

بلوتر - The Last of Us

نام دیگر

مبتلا شده سطح چهار

نمایش‌ها

The Last of Us
The Last of Us Part II

بلوترها (Bloaters) چهارمین، نادرترین و خطرناک‌ترین سطح از افراد مبتلا شده هستند. سال‌ها طول می‌کشد تا فرد مبتلا شده به عفونت مغزی کوردیسپس به این مرحله برسد.

خصوصیات

بلوترها به شدت تحت تاثیر قارچ‌ها قرار گرفته‌اند و بدن‌شان پوشیده از قارچ است که همانند زره برایشان عمل می‌کند. از این رو پوست آنها درای تکه‌های بزرگی از بافت فلس-مانند است که در تاریکی می‌درخشد. کیسه‌های میکوتوکسین کل بدن آن‌ها را در بر گرفته است به دلیل این پوشش محافظ، آن‌ها می توانند در برابر ضربات متعدد سلاح هایی مانند شاتگان و تفنگ شکاری مقاومت کنند و از بین بردن آن‌ها بسیار سخت است.

بلوترها بسیار تهاجمی هستند، اما نسبتا آهسته حرکت می‌کنند و ناهماهنگ هستند. از این رو آن‌ها نسبت به سایر مبتلایان قابل پیش‌بینی‌تر هستند. بلوترها مانند کلیکرها، با استفاده از پژواک برای یافتن و به دام انداختن قربانی عمل می‌کنند. از آنجایی که قارچ صورت آن‌ها را به طور کامل تغییر داده و آن‌ها را کور کرده است، پژواک در آن‌ها نسبت به کلیکرها از دقت کمتری برخوردار است. صدای کلیک آن‌ها بسیار عمیق‌تر از کلیکرها است.

اگر یک بلوتر فردی را بگیرد، فک او را با قدرت بی‌رحمانه از هم جدا می‌کند، یا سر فرد را می‌گیرد و می‌کوبد، یا او را به زمین می‌چسباند و بی‌رحمانه بدنش را می‌کوبد، یا گردنش را می‌گیرد و با خم کردن ستون فقراتش را می‌شکند. در صورت گرفته شدن توسط بلوتر، بازیکن راهی برای فرار از آن ندارد. بلوترها کیسه‌های میکوتوکسین را پرتاب می‌کنند که در اثر ضربه منفجر می‌شود و هدفش پاشیدن سم است. میکوتوکسین به مرور زمان به بازیکن آسیب می‌رساند.

بلوترها مانند سایر مبتلا شدگان در برابر آتش آسیب‌پذیر هستند، و سلاح‌های آتش‌زا برای مقابله با آن‌ها ایده‌آل است. وقتی یک بلوتر شعله‌ور می‌شود، به طور وحشیانه‌ای خود را به اطراف می‌زند تا شعله‌های آتش را خاموش کند. زره آن‌ها نیز در اثر آتش سوخته و شکننده خواهد شد و در این صورت آن‌ها را در برابر سلاح‌های کم قدرت آسیب‌پذیر می‌کند. با وجود این ضعف‌ها اما همچنان سلاح‌های مبتنی بر آتش مانند شعله افکن‌ها یا کوکتل مولوتف هنوز نیاز به استفاده متعدد دارند تا یک بلوتر را از پای درآورند.

صفحات دیگر