ویکی تکن

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

میشیما زایباتسو

اشتراک‌گذاری

میشیما زایباتسو

Mishima Zaibatsu

میشیما زایباتسو - تکن

نام دیگر

گروه مالی میشیما

زمان بنیان

پیش از تکن ۱ (پیش از جنگ جهانی دوم)

مقر

ژاپن

رهبر

هیهاچی میشیما (TK1، TK3، TK4 و TK7)
جینپاچی میشیما (پیش از TK1 و TK5)

محصول

سلاح (در ابتدا)
طیف وسیعی از محصولات مختلف

زیرشاخه‌ها

صنایع میشیما
نیروی تکن
مدرسه پلی‌تکنیک میشیما

میشیما زایباتسو (Mishima Zaibatsu) که به طور تقریبی به عنوان گروه مالی میشیما ترجمه شده است، یک شرکت چند ملیتی بزرگ در جهان و مجموعه تکن است.

میشیما زایباتسو در اصل توسط جینپاچی میشیما و در طول جنگ جهانی دوم تاسیس شد که در صنعت تسلیحات سرمایه گذاری کرد و قدرت خود را افزایش داد تا اینکه پس از جنگ، جینپاچی از روند این شرکت در ترویج خشونت پشیمان شد. اندازه‌ی زایباتسو پس از جنگ به طور قابل توجهی کاهش یافت، زیرا جینپاچی به جای آن روی رشد دوجوی خود تمرکز کرد. جینپاچی این شرکت به خاطر کودتای پسرش هیهاچی میشیما از دست داد. جینپاچی پس از تلاش برای بازپس‌گیری شرکت از پسرش، توسط هیهاچی زندانی شد و از دنیای تجارت کنار رفت(این همان سالی بود که کازومی میشیما کشته شد و کازویا سپس از صخره به پایین پرتاب شد). پس از آن هیهاچی این شرکت را به مدت ۴۰ سال اداره کرد.

در این مدت، این سازمان به بزرگترین توسعه دهنده تجهیزات نظامی در جهان تبدیل شد. شرکت‌هایی که در این سندیکا گرد هم آمده بودند شامل امپراتوری مالی میشیما، گروه مزدور معروف به تکن فورس و صنایع میشیما بودند. این گروه همچنین دارای حداقل یک مدرسه به نام مدرسه پلی‌تکنیک میشیما است که به عنوان نهادی برای آموزش خصوصی تکن فورس عمل می‌کند. میشیما زایباتسو حامی اصلی مسابقات پادشاه مشت آهنین است، رویدادی که محور اصلی بازی‌های تکن است. علاوه بر جایزه مالی، مالکیت کل شرکت میشیما زایباتسو نیز اغلب به عنوان جایزه به برنده این مسابقات ارائه می‌شود. اگرچه این موضوع در بازی بیان نشده است اما تقریبا هر برنده کنترل زایباتسو را به دست آورده است. در مواردی، مالکیت این شرکت فقط به کسانی که در خانواده میشیما هستند ارائه می‌شود.

صفحات دیگر