بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

تکن ۷

اشتراک‌گذاری

تکن ۷

Tekken 7

تکن ۷ - تکن

توسعه دهنده

باندای نامکو استودیوز
آریکا (از ۲۰۲۳)

ناشر

باندای نامکو انترتیمنت

تهیه‌کننده

کاتسوهیرو هارادا

پلتفرم‌ها

آرکید
 پلی استیشن 4
 ایکس باکس وان
 رایانه شخصی (استیم)

تاریخ انتشار

۲ ژوئن ۲۰۱۷

سبک

مبارزه‌ای

حالت

تک نفره
چند نفره
آنلاین

تکن ۷ (Tekken 7) هفتمین نسخه از سری تکن و یک بازی مبارزه‌ای است که توسط باندای نامکو انترتیمنت ساخته و منتشر شده است. این بازی بر روی موتور آنریل انجین ۴ توسعه یافته است و اولین بازی این سری است که روی این موتور اجرا می‌شود. آپدیت نسخه آرکید بازی با نام «تکن ۷: قصاص سرنوشت‌ساز» منتشر شده است. از زمان انتشار است بازی تا زمان انتشار تکن ۸ چندین نسخه از آن منتشر شده است.

داستان

پس از وقایع تکن ۶، اگرچه عزازل از جین کازاما شکست خورد، اما جنگ بین میشیما زایباتسو و شرکت جی همچنان جهان را ویران می‌کرد. داستان بازی از دیدگاه خبرنگاری روایت می‌شود که همسر و پسرش در تیراندازی متقابل کشته شده است و همین باعث شده است که او شروع به نوشتن یک افشاگری در مورد میشیما زایباتسو و شرکت جی کند. نینا ویلیامز در غیاب جین، زایباتسو را رهبری می‌کند و سعی دارد مکان او را پیدا کند، اما هیهاچی میشیما از خلاء قدرت استفاده کرده است و نینا را مجبور کرده تا برای او کار کند و کنترل زیباتسو را دوباره به دست آورد. هیهاچی با کلودیو سرافینو، رئیس سازمان قدرتمند تیراندازان سیریوس معامله کرد تا به او کمک کند که پسرش، رئیس شرکت جی، کازویا میشیما را افشا کند و معتقد بود اگر ژن شیطانی کازویا فاش شود، افکار عمومی به نفع زایباتسو تغییر خواهد کرد. در همین حین کلودیو نیروی قدرتمندی را در خاور دور حس می‌کرد که به جین یا کازویا ارتباطی نداشت.

خبرنگار در مورد تاریخچه خانواده میشیما تحقیق کرد و متوجه شد که کودتای هیهاچی علیه پدرش جینپاچی و مرگ همسرش کازومی هر دو در همان سالی اتفاق افتاده است که او پسرش کازویا را به دره انداخت. در همین حین گروه اطلاعاتی سازمان ملل جین را پیدا کرد، اما او از دستگیری طفره رفت تا اینکه توسط عموی ناتنی‌اش لارس الکساندرسون نجات یافت. لارس جین را برای بهبودی به وایولت سیستمز برد، جایی که عموخوانده‌ی جین یعنی لی چائولان در آنجا موفق به تعمیر آلیسا بوسکونوویچ شده بود. خبرنگار که با لی و لارس ملاقات کرده بود، سعی داشت تا جین را در خواب بکشد، اما از این اقدام دلسرد شد چرا که لارس گفته بود تنها جین می‌تواند به این درگیری پایان دهد.

نیرویی که کلودیو قدرت آن را احساس کرده بود در واقع آکوما بود، کسی که به کازومی قول داده بود در صورت شکست کازومی، خودش هیهاچی و کازویا را بکشد، چرا که کازومی پیش‌بینی کرده بود که این دو جهان را در جنگ و ویرانی غرق خواهند کرد. او قادر به شکست دادن هیهاچی در دوجوی میشیما شد و به برج هزاره شرکت جی رفت. هیهاچی از این نبرد زنده ماند اما خود را برای عموم مرده اعلام کرد تا برنامه‌های خود را مخفیانه ادامه دهد. او سپس تصاویری از کازویای تغییر یافته را در سراسر جهان پخش کرد و از یک سلاح لیزری برای محو کردن برج هزاره استفاده کرد. کازویا از این حمله جان سالم به در برد و ماهواره پرتاب‌کننده لیزر را نابود کرد. خبرنگار از این فرصت استفاده کرد تا زایباتسو را از افشاگری خود مطلع کند، اما در کمال تعجب، هیهاچی به او پیشنهاد ملاقات حضوری داد. هیهاچی عشق خود به کازومی را بازگو کرد و اشاره کرد آن شبی که متوجه شده بود حامل ژن شیطانی است و توسط خانواده‌اش فرستاده شده است تا او را بکشد، متأسفانه مجبور شد او را برای دفاع از خود بکشد، که این اتفاق در نهایت باعث اختلاف بین قبیله های میشیما شد.

هیهاچی با مشکوک شدن به اینکه کازویا نیز حاوی ژن شیطانی است، او را از صخره ای به پایین پرت کرد و معتقد بود که زنده ماندنش ترس او را تایید می‌کند. سپس هیهاچی به آتشفشانی رفت تا نبردی نهایی با کازویا داشته باشد. کازویا که از خیانت‌های والدینش شاکی بود با او درگیر شد و سرانجام پدرش هیهاچی را در جنگ کشت و جسد او را به آتشفشان انداخت. لحظاتی بعد، آکوما ظاهر شد و به کازویا حمله کرد. نتیجه نبرد آن‌ها مشخص نشده است.

پس از آن جین بیدار شد و با لی، لارس و آلیسا دیدار کرد و قول داد که با شکست دادن پدرش کازویا، یک بار برای همیشه به این جنگ پایان دهد. گزارشگر با تأمل در تمام آموخته‌هایش، افشاگری خود را تکمیل و منتشر کرد.

صفحات دیگر