ویکی تکن

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

تکن ۵

اشتراک‌گذاری

تکن ۵

Tekken 5

تکن ۵ - تکن

توسعه دهنده

نامکو

ناشر

نامکو

تهیه‌کننده

هاجیمه ناکاتانی

پلتفرم‌ها

آرکید
پلی‌استیشن 2

تاریخ انتشار

۲۴ فوریه ۲۰۰۵

سبک

مبارزه‌ای

حالت

تک نفره
چند نفره

تکن ۵ (Tekken 5) پنجمین قسمت اصلی از سری بازی‌های مبارزه‌ای تکن است که برای اولین بار در ۱۵ نوامبر ۲۰۰۴ برای دستگاه‌های آرکید منتشر شد و در ۲۴ فوریه ۲۰۰۵ برای کنسول خانگی پلی‌استیشن 2 در دسترس قرار گرفت. پس از آن یک آپدیت به نام «تکن ۵: رستاخیز تاریک» منتشر شد. گیم پلی بازی تکن ۵ از همان فرمول قبلی که در تکن ۳ دیده شده بود پیروی می‌کند و ویژگی‌های خاصی که در تکن ۴ معرفی شده بود را نیز شامل می‌شود. همچنین نسخه خانگی تکن ۵ دارای گزینه‌های شخصی سازی شخصیت‌های جدید و یک مینی به نام Devil Within است. دنباله‌ی این بازی یعنی تکن ۶ برای نسل بعدی کنسول‌ها منتشر شد.

داستان

 تورنمنت چهارم پادشاه مشت آهنین با رویارویی بین سه نسل از خانواده میشیما یعنی هیهاچی میشیما، کازویا میشیما و جین کازاما در هون-مارو به پایان رسید. جین در نهایت پدربزرگ و پدرش را شکست داد و در فرم شیطانی خود از معبد گریخت.

کمی بعد، درست زمانی که هیهاچی و کازویا به خود آمدند، تعداد زیادی ربات جک-۴ که توسط شرکت جی مستقر شده بودند، از دیوارهای هون-مارو پایان آمدند و حمله کردند. کازویا و هیهاچی به عنوان یک تیم شروع به مبارزه با روبات‌ها کردند. در طول این نبرد، کازویا پس از خیانت کردن به هیهاچی و پرتاب کردن او به سمت روبات‌ها فرار کرد. در حالی که هیهاچی گرفتار شده بود، روبات‌ها با خود-تخریبی هون-مارو را نابود کردند. یک شخصیت مرموز تحت نام ریون شاهد این صحنه از صخره‌ای در آن نزدیکی تماشا بود. او از طریق یک تماس گزارش داد که: «هیهاچی میشیما مرده است.»

 در همین حین، ژن شیطانی جین کازاما باعث شد که او کنترل خود را از دست بدهد. او مدت کوتاهی پس از فرار از هون-مارو در یک جنگل ویران شده از خواب بیدار شد. او متوجه شد که شکل شیطانی او باعث تخریب شده است. جین به یاکوشیما برگشت، اما با کابوس‌هایی مواجه شد که ژن شیطان او را تحریک می‌کرد. او که می‌دانست با این شرایط نمی‌تواند ادامه دهد، تلاش کرد تا شر را در ریشه‌اش نابود کند.

 تورنمنت پنجم پادشاه مشت آهنین توسط میشیما زایباتسو شروع شد. از آنجایی که هیهاچی میشیما مرده بود، برای شرکت‌کنندگان مشخص نبود که چه کسی این مسابقه را آغاز کرده است.

جین وارد مسابقات شد و به دور نهایی رسید، جایی که با پدربزرگ پدرش یعنی جینپاچی میشیما روبرو شد. جینپاچی ۴۴ سال پیش توسط هیهاچی در زیر هون-مارو زندانی شده بود و توسط یک موجودیتی بدخواه تسخیر شده بود. جینپاچی سرانجام زمانی که روبات‌های جک-۴ هان-مارو را نابود کرد، از زندان آزاد شد. اکنون موجودی مرموز در حال مصرف ذهن جینپاچی بود. جینپاچی این مسابقات را با این امید آغاز کرده بود تا فرد قدرتمندی او را بکشد و به وحشت این موجودیت پایان دهد. گفته می‌شود که این موجودیت بر ژن شیطانی جین تأثیر گذاشته است و باعث ایجاد شری درون او شده است.

جین قادر به شکست دادن جینپاچی شد و او را محو کرد. اکنون جین مالک میشیما زایبوتسو شده بود. او تاج و تخت را به دست گرفت و لبخندی شوم بر لب داشت که اشاره به رویدادهای بعدی داشت.

صفحات دیگر