اینکراد

اینکراد

Aincrad

اینکراد هنر شمشیر زنی آنلاین

VR

  • Sword Art Online
  • New ALfheim Online

تحت کنترل

کایابا آکیهیکو

اوین نمایش

جلد ۱، فصل ۱ (رمان)
قسمت ۱ (انیمه)

اینکراد (Aincrad) اولین «دنیای تحقق یافته» است که در مجموعه‌ی Sword Art Online نشان داده شد.

این اولین مکان از اولین بازی VRMMORPG یعنی Sword Art Online است. این مکان بعدها به یکی از نه قلمروی نیو الف‌هایم آنلاین و محلی برای دومین بازی گرند کوئیست تبدیل شد.

پیش‌زمینه

اینکراد دنیای Sword Art Online است که به عنوان اولین دنیای VRMMORPG در تاریخ شناخته می‌شود. اینکراد در تاریخ ۱۷ می ۲۰۲۵ در الف‌هایم آنلاین گنجانده شد.

واحد پایه پولی اینکراد کور (Cor) است.

معنا و لغت‌شناسی

نام این قلعه از عبارت An Incarnating Radius به مفهوم یک «دنیای تحقق یافته» گرفته شده است که به اختصار اینکراد (Aincrad) نامیده می‌شود. همچنین استنباط می‌شود که طراحی آن نمادی برای زمان و مکان بوده است.

جغرافیا

اینکراد یک قلعه‌ی شناور از آهن و سنگ است که شامل صد طبقه است که هر طبقه‌ی آن به سمت بالا کوچکتر می‌شود. روی هر طبقه تعدادی شهر بزرگ به همراه تعداد بی‌شماری از روستاهای کوچک، جنگل‌ها، دشت‌ها و دریاچه‌ها وجود دارد. تنها یک راه‌پله هر طبقه را به دیگری متصل می‌کند و راه‌پله‌ها بعد اتاق مربوط به باس هر طبقه قرار گرفته‌اند. دروازه‌های تلپورت بازشده‌ی هر شهر به دیگری راه دارند.

امکان بالا رفتن از محوطه‌ی بیرونی اینکراد نیز وجود دارد، اما تلاش برای گذر از یک طبقه با یک سد مسدود خواهد شد و یک خطای تصویری را به همراه دارد.

هیولاها

هیولاهای گوناگون و منحصر به فردی در هر طبقه و در هر سیاه چال اینکراد وجود دارد. آن‌ها منبع اصلی درآمد بیشتر بازیکنان هستند و نابودی آن‌ها آتم‌ها و مقداری کور را برای بازیکنان به ارمغان خواهد آورد. هیولاها اغلب بعد از کشته شدن با گذشت زمان دوباره ظاهر می‌شوند.