ویکی جنگ ستارگان

دین جارین

اشتراک‌گذاری

دین جارین

Din Djarin

دین جارین - جنگ ستارگان

تاریخ تولد

قبل از ۱۹ ق.ن.ی

نژاد

انسان

جنسیت

مذکر

قبیله

قبیله مادهورن

وابسته به

مندلورین‌ها
- قبیله
انجمن جایزه‌بگیران

دین جارین (Din Djarin) که بیشتر با عنوان مندلورین یا به طور خلاصه مندو شناخته می‌شود، یک انسان مندلورین بود که در دوران جمهوری جدید به عنوان یک جایزه‌بگیر فعالیت می‌کرد. او غریبه‌ای بود که گذشته‌اش برای سایرین مرموز بود و همیشه با زره مندلورین و کلاه‌خود بسکار خود دیده می‌شد. او در کودکی و در دوران جمهوری یتیم شد و توسط جنگجویان مندلورین پرورش یافت و سرانجام به عنوان یک جنگجو در سیاره نوارو به قبیله پیوست. جارین یک مرد سرسخت و کم حرف بود که تبدیل به یک شکارچی مهیب شد.

بعد از سقوط امپراتوری کهکشانی، جارین به عنوان عضوی از انجمن شکارچیان اعتباری برای خود به دست آورد. او با فضاپیمای شخصی خودش به نام ریزور کرست به سراسر قلمروهای حلقه بیرونی کهکشان سفر می‌کرد و به جمع‌آوری جایزه می‌پرداخت. او در حوالی تاریخ ۹ ب.ن.ی توسط یک مشتری متعلق به بقایای امپراتوری استخدام شد تا در قبال دریافت پاداشی قابل توجه به سیاره آروالا-۷ برود و یک دارایی با ارزش را بیاورد. او در طول این ماموریت با یک آگنات به نام کوییل دیدار کرد و به کمک او به سمت دارایی مورد نظر هدایت شد. جارین در مسیر خود با یک جایزه‌بگیر دروید به نام آی‌جی-۱۱ روبرو شد و این دو وارد ساختمانی شدند که توسط مزدوران نگهبانی می‌شد، جایی همان دارایی در آن نگهداری می‌شد. آن‌ها پس از مشاهده‌ی دارایی متوجه شدند که این در حقیقت یک بچه حساس به نیرو است که متعلق به همان نژاد یودا، استاد اعظم جدای است. جارین که وظیفه داشت این بچه را زنده بازگرداند، به آی‌جی-۱۱ که قصد کشتن بچه را داشت شلیک کرد.

جارین در زمانی در سیاره آروالا-۷ حضور داشت متوجه توانایی‌های خارق‌العاده بچه شد. او بچه را به مشتری بازگرداند و پاداش خود را دریافت کرد، با این حال این مندلورین در همین زمان کوتاه یک پیوند احساسی نسبت به بچه پیدا کرده بود. به خاطر سرنوشتی که در انتظار این بچه بود او احساس پشیمانی می‌کرد و از این رو او به تاسیساتی که بچه در آنجا نگهداری می‌شد رفت و نوزاد را از مقر امپراتوری‌ها نجات داد. او سپس با کمک قبیله موفق به دفع انجمن شکارچیان شد. این دو ماجراجویی‌های مختلفی را در سطح کهکشان آغاز کردند و پیوند نزدیک‌تری با هم پیدا کردند.

در مقطعی یک مامور انجمن به نام گریف کارگا با جارین تماس گرفت و سعی کرد رابطه‌ی جارین با انجمن را ترمیم کند. این مامور انجمن در قبال برداشته شدن جایزه‌ی بچه، پیشنهاد همکاری با جارین در بیرون راندن امپراتوری‌ها را مطرح کرد، امپراتوری‌هایی که شهر نوارو را در کنترل خود داشتند. جارین متحدان خود شامل دون، کوییل، و آی‌جی-۱۱ بازنویسی شده را جمع کرد و در شهر نوارو با کارگا دیدار کرد. او و متحدانش وارد شهر شدند و با امپراتوری‌ها که تحت رهبری ماف گیدیون بودند جنگیدند، اما وقتی با نیروهای سنگین دشمن روبرو شدند اقدام به عقب‌نشینی به مخفیگاه قبیله کردند. در آنجا یک مندلورین به نام آرمورر که هنوز پس از نقل مکان مخفیگاه قبیله در آنجا باقی مانده بود، به جارین گفت که بچه را به مردم خودش بازگرداند و این که جارین قبیله‌ی خودش را بسازد. جارین پس از مقابله با گیدیون و امپراتوری‌های باقی مانده، به همراه نوزاد سیاره را ترک کرد و جستجوی خود برای یافتن هم-نژادان بچه را آغاز کرد.