ویکی جنگ ستارگان

گروگو (Grogu)

اشتراک‌گذاری

گروگو

Grogu

گروگو (Grogu) - جنگ ستارگان

تولد

جنسیت

مذکر

قبلیه

قبیله مادهورن

وابسته به

فرقه جدای
مندلورین‌ها

گروگو (Grogu) که همچنین با عنوان بیبی یودا (Baby Yoda) شناخته می‌شود، یک مندلورین حساس به نیرو و هم-نژاد با یودا، استاد بزرگ جدای و استاد یادل است. گروگو در حوالی تاریخ ۴۱ ق.ن.ی به دنیا آمد و در دوران جمهوری جدید در یک قرارگاه از مزدوران نیکتو روی سیاره آروالا-۷ نگهداری می‌شد. وقتی او یک نوزاد در سن پنجاه سالگی بود، فردی وابسته به امپراتوری یک جایزه‌بگیر مندلورین به نام دین جارین را استخدام کرد تا این بچه را برای او بیاورد.

با این حال جارین پس از تحویل دادن بچه از کار خود پشیمان شد و او را از تاسیسات امپراتوری نجات داد. جارین و گروگو برای مقطعی خود را پنهان کردند اما جارین به امید حفظ امنیت بچه به نوارو بازگشت تا با امپراتوری‌ها مقابله کند. در این فرآیند بچه تبدیل به یک مندلورین، و عضوی از قبیله تازه تاسیس جارین شد.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

گروگو قادر به کنترل انرژی معنوی نیرو است و یکی از نمودهای قابل توجه آن استفاده از جابجایی اجسام در هوا است. با این حال او در زمان استفاده از قدرت خود از لحاظ ذهنی فشار بالایی را تحمل می‌کند و پس از آن برای ساعاتی بی‌هوش می‌شود. او همچنین در زمان عصبانیت نیز قادر به استفاده از نیرو است. گروگو در مقطعی قابلیت التیام دادن جراحات شدید را نیز نشان داد و حتی قادر به درمان مسمومیت با لمس کردن بود.