اسنوک

اسنوک

Snoke

اسنوک - جنگ ستارگان

خاستگاه

اکسگول

تاریخ تولد

هنگام یا بعد از ۴ ب.ن.ی

تاریخ مرگ

۳۴ ب.ن.ی

نژاد

انسان-نمای ژنتیکی

جنسیت

مذکر

وابسته به

استاد

دارث سیدیوس (پنهانی)

شاگرد

کایلو رن
حداقل یک شاگرد دیگر

اسنوک (Snoke) یک ارگانیسم مصنوعی انسان-نما و رهبر عالی محفل اول تا زمان مرگش در تاریخ ۳۴ ب.ن.ی بود. او یک بیگانه حساس به نیرو با ریشه‌های مرموز بود که با فرا گرفتن جنبه تاریک نیرو رسیدنش به قدرت را برای آسان کرد و از افسران بالا-رتبه‌ای چون فرمانده ری اسلون و ژنرال برندول هاکس پیشی گرفت و تبدیل به حاکم محفل اول شد. در دوران سلطنت او مواردی مثل توسعه یک ماشین جنگی تکنولوژیک، ایجاد یک نسل جدید از سربازان تمرین دیده برای وفاداری به رهبر عالی، و همچنین تولید خط جدیدی از نابودگرهای ستاره‌ای صورت گرفت.

اسنوک به طور مخفیانه دنیای سیت در سیاره اکسگول را اداره می‌کرد که هدفش احیای دوباره امپراتور کهکشان یعنی دارث سیدیوس بود. همین طور اسنوک بر تلاش‌هایش سیت ابدی برای ساخت بزرگترین ناوگان در تاریخ کهکشان نظارت داشت. اگرچه او آزادانه از خود اراده داشت اما هدف از موجودیت اسنوک این بود تا به عنوان یک نماینده بر محفل اول رهبری کند و همچنین کایلو رن – نوه‌ی دارث ویدر – را جذب کند. نقشه‌های اسنوک همچنین از بازیابی محفل جدای زیر نظر لوک اسکای‌واکر جلوگیری می‌کرد.

با عملیاتی شدن پایگاه استارکیلر تحت نظارت ژنرال آرمیتاژ هاکس، اسنوک قادر شد تا از این سلاح ویژه علیه هاسنین پرایم استفاده کند و پایتخت جمهوری جدید به همراه دولت آن را نابود کند. تحولات ناگهانی هاسنین منجر به یک جنگ کهکشانی شد. کایلو رن در اقدامی برای افزایش قدرت خود اقدام به کشتن استادش اسنوک کرد و به عنوان رهبر عالی جدید جایگزین او شد. بعد از مرگ اسنوک، سیدیوس خودش را به عنوان استاد حقیقی رن معرفی کرد و پیشنهاد داد تا به او در فرمانروایی به عنوان امپراتور جدید کهکشان کمک کند.