بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

درجه

اشتراک‌گذاری
درجه

درجه (Rank) یک سیستم از انجمن آزاد است که برای اندازه‌گیری میزان قدرت و خطر هیولاها، ماجراجوها، و سایر گروه‌ها ایجاد شده است.

پیش‌زمینه

هیولاها و ماجراجویان از F تا A درجه‌بندی می‌شوند. ممکن است توان هیولاها از حد میانی یک درجه بالاتر یا پایین‌تر باشند و از این رو یک نماد + یا - ضمیمه‌ی رتبه‌شان می‌شود. پیش از ایجاد شکل پیشرفته‌ی سیستم درجه‌بندی، یوکی کاگورازاکا، استاد بزرگ این سیستم را با چهار درجه ایجاد کرد:

تازه‌کار -> مبتدی -> میانی -> پیشرفته

در سیستم درجه‌بندی جدید سه مورد تازه‌کار، مبتدی، میانی با E, F, D جایگزین شدند و مورد پیشرفته خودش به سه بخش C, B, A تقسیم شد.

با این سیستم جدید گروه‌های ماجراجو باید بر اساس درجه خود به شکار هیولاها می‌پرداختند. برای نمونه اگر ماجراجویان قصد شکار یک هیولای B+ را دارند، باید چند ماجراجوی درجه B+ (حداکثر ۳ نفر) به انجام این شکار بپردازند. اگر ۱۰ ماجراجو با درجه B به شکار یک هیولا با درجه B+ بپردازند، حتی در صورت موفقیت حتما تلفات خواهند داشت.

سطح‌های مهم

درجه‌های زیادی برای دسته‌بندی موجودات وجود دارد اما چهار دسته مهم و قوی‌ترین آن‌ها به شرح زیر است:

  • درجه A که همچنین با نام کلاس مخاطره شناخته می‌شود، می‌تواند باعث آسیب گسترده‌ای به یک شهر یا منطقه شود. این درجه شامل A، A+ و A- می‌شود.
  • درجه A ویژه که همچنین با نام کلاس فلاکت شناخته می‌شود، می‌تواند دولت یک ملت را سرنگون کند. این سطح اغلب در اختیار شیطان‌ها و ماجین‌های سطح-بالا قرار دارد.
  • درجه S که همچنین با نام کلاس مصیبت شناخته می‌شود، اغلب مربوط به اربابان شیطانی است و ملت‌های کوچک هیچ شانسی در برابر آن‌ها ندارند. ملت‌های بزرگ‌تر نیز برای مقابله با آن باید تمام منابع خود را گسترش دهند.
  • درجه S ویژه که همچنین با نام کلاس فاجعه شناخته می‌شود، اختصاص به برخی اربابان شیطانی و همچنین اژدهایان حقیقی دارد. برای مقابله با چنین تهدیدی باید همکاری بین‌المللی صورت گیرد.
صفحات دیگر