ویکی رزیدنت ایول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

شری برکین

اشتراک‌گذاری

شری برکین

Sherry Birkin

شری برکین رزیدنت ایول

تاریخ تولد

حدود ۱۹۸۶

نژاد/ملیت

قفقازی/آمریکایی

پیشه

مامور دولت ایالات متحده (آژانس نامشخص) (۲۰۰۹ - ۲۰۱۲)
مامور DSO (از ۲۰۱۲)

نوع خون

O

اولین نمایش

Resident Evil 2 (سال ۱۹۹۸)

شری برکین (Sherry Birkin) یک مامور فدرال آمریکایی وابسته به دسته‌ی عملیات‌های امنیتی است.

او در کودکی به دنبال مرگ والیدنش در حادثه تخریب راکون سیتی تحت بازداشت و حفاظت قرار گرفت، و در نتیجه‌ی همین اتفاقات آلوده به ویروس-جی شد که قابلیت‌های بازسازی را برای او به ارمغان آورد.

بیوگرافی

اوایل زندگی

شری در حوالی سال ۱۹۸۶ به عنوان فرزند دو دکتر به نام ویلیام و آنت برکین متولد شد. پدر و مادر او به عنوان ویروس‌شناس در پژوهش ویروس-تی در آزمایشگاه آرکلی آمبرلا فعالیت می‌کردند. رابطه‌ی شری با پدر و مادرش به دلیل مشغله‌ی زیاد آن‌ها تنش‌زا بود اما شری همچنان آن‌ها را دوست داشت. در زمانی که شری دانش‌آموز مدرسه ابتدایی راکون ایست بود، والدین او مشغول پژوهش روی پروژه‌ی ویروس-جی بودند، پژوهشی که به باور آن‌ها می‌توانست نژاد انشان را بهبود دهد.

حادثه راکون سیتی و بازداشت

داستان Resident Evil 2 Remake

در شب ۲۲ سپتامر، سرویس امنیتی آمبرلا به آزمایشگاهی نفوذ کرد و با قصد دستیابی به نمونه‌های گلگتا به پدر شری تیراندازی شد. پدر او با تزریق یک نمونه‌ی باقی مانده به خودش تبدیل به هیولایی تحت نام G شد، او در همین حین ویروس-تی را به فاضلاب رها کرد. این موضوع باعث شد تا ویروس در آب آشامیدنی شهر بخش شود و ده‌ها هزار نفر جهش یابند. این شیوع وضعیت شهر به یک باره دگرگون کرد و دپارتمان پلیس و آتش‌نشانی راکون سعی کردند با شرایط مقابله کنند.

چند روز بعد شری به پیشنهاد مادرش در خانه پنهان شده بود. او سعی کرد برای کمک به پلس یا مادرش تماس بگیرد اما هیچ کدام پاسخی به تماس او ندادند. شری که از حضور زامبی‌ها در همه جا وحشت‌زده بود بر خلاف گفته‌ی مادرش خانه را ترک کرد تا خود را به ایستگاه پلیس برساند.

او برای مدتی در ساختمانی پنهان شده بود. در شب ۲۹ سپتامبر شری با کلر ردفیلد دیدار کرد و به تدریج به اعتماد پیدا کرد و آن‌ها همراه با هم در جستجوی راه فرار بودند. آن‌ها در پارکینگ زیرزمینی ایستگاه پلیس با چیف آیرونز روبرو شدند و شری توسط او ربوده شد. آیرونز در واقع به آویز گردن شری نیاز داشت اما شری این آویز را بدون این که آیرونز متوجه شود به کلر داده بود. شری در پرورشگاه راکون سیتی به گروگان گرفته شد. در حالی که آیرونز سعی داشت آویز را از چنگ کلر درآورد، شری موفق به فرار از اتاقش شد. وقتی آیرونز از این موضوع مطلع شد به تعقیب او در پرورشگاه افتاد. در نقطه‌ای که آیرونز به او نزدیک شد شری یک بطری اسید را به صورت او ریخت و در نهایت پدر شری یعنی G از راه رسید و یک جنین را درون حلق آیرون فرو کرد و سپس محل را ترک کرد. مدت کوتاهی بعد شری توسط کلر ردفیلد نجات داده شد. در همین حین یک بچه‌ی تخم‌ریزی شده‌ی G نیز از بدن آیرونز خارج شد.

صفحات دیگر