بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

دونا بنوینتو

اشتراک‌گذاری

دونا بنوینتو

Donna Beneviento

دونا بنوینتو - رزیدنت ایول

تاریخ مرگ

۹ فوریه ۲۰۲۱

وابسته به

خانواده بنوینتو

جنسیت

مونث

صداگذاری

اندی نوریس

مدل

دنیلا ال

دونا بنوینتو (Donna Beneviento) یک انسان عروسک‌ساز جهش‌یافته بود که در کوهستانی در اروپای شرقی زندگی می‌کرد. او پس از مرگ پدر و مادرش آخرین عضو از خانواده نجیب‌زاده بنوینتو بود. او یک لباس سوگواری به تن دارد و همیشه با عروسکش آنجی دیده می‌شود و اغلب از طریق این عروسک با سایرین ارتباط برقرار می‌کند.

پیش‌زمینه

دونا در خاندان بنوینتو که یک خانواده عروسک‌ساز بود متولد شد. خانواده او برای کنترل منطقه به مدت چند نسل با خانواده‌های اشرافی دیگر دیمیترسکو، هایزنبرگ و مورو اتحاد داشت.

دونا زمانی که یک دختربچه بود به خاطر وجود یک زخم روی صورتش همیشه خودش را از دیگران پنهان می‌کرد. از این رو تنها همراه او عروسکی به نام آنجی بود که توسط پدرش برای او ساخته شده بود. وقتی پدر و مادرش درگذشتند او كاملا ارتباط خودش را با دنیای خارج قطع كرد و فقط با آنجی صحبت می‌كرد.

سرانجام او توسط مادر میراندا «به فرزندی» پذیرفته شد و مانند سه لرد دیگر به انگل کادو آلوده شد. او در نتیجه‌ی این عفونت دچار بیماری شدید روانی شد.

زمانی که ایتن وینترز توسط هایزنبرگ اسیر شد، چهار ارباب جلسه‌ای را برگزار کردند تا درباره سرنوشت ایتن بحث کنند. دونا در طول این جلسه ساکت ماند و از طریق عروسک آنجی با دیگران ارتباط برقرار کرد.

بیولوژی

دونا بنوینتو از طریق انگل کادو توانایی کنترل عروسک‌ها را دارد. این جهش علاوه بر کنترل عروسک‌ها به او امکان ترشح فرومونی را داده است که به واسطه آن می‌تواند گیاهان آلوده به موتامایست را کنترل کند. دونا می‌تواند هرکسی که گرده‌ی گیاهان آلوده را استشمام کرده باشد را دچار توهم کند. با این حال عارضه جانبی جهش یافتن او رنج بردن از یک بیماری روانی ناتوان‌کننده است.

با وجود جهش یافتن دونا اما ظاهر بدن او تفاوت زیادی با انسان عادی ندارد و تنها آبسه‌هایی روی چشم راستش رشد پیدا کرده است. از آنجایی که دونا تنها با یک قیچی توسط ایتن کشته شد، احتمالا او از لحاظ جسمی ضعیف‌ترین فرد در بین چهار ارباب است.

صفحات دیگر