رزیدنت ایول

برایان آیرونز

اشتراک‌گذاری

برایان آیرونز

Brian Irons

برایان آیرونز رزیدنت ایول

تاریخ تولد

۶ ژوئن ۱۹۴۲

تاریخ مرگ

۲۹ سپتامبر ۱۹۹۸

ملیت

آمریکایی

پیشه

رئیس پلیس اداره پلیس راکون

اولین نمایش

Resident Evil 2 (سال ۱۹۹۸)

برایان آیرونز (Brian Irons) یک افسر پلیس در راکون سیتی بود که در سال ۱۹۹۸ به عنوان آخرین رئیس پلیس خدمت می‌کرد.

او دارای فساد مالی بود و از شرکت آمبرلا رشوه دریافت می‌کرد تا اطلاعات پژوهش‌های آن‌ها مخفی بماند. او در هنگام حادثه تخریب شهر راکون سیتی توسط دکتر ویلیام برکین کشته شد.

بیوگرافی

اوایل زندگی

آیرونز زمانی که در دانشگاه مشغول تحصیل بود به علت اتهام به تجاوز به دو دانشجوی دیگر تحت معاینه روانپزشکی قرار گرفت. با این حال این اقدامات او به خاطر عملکرد تحصیلی عالی او مورد پیگیری قرار نگرفت.

رئیس پلیس

آیرونز وقتی به مقام ریاست اداره پلیس راکون سیتی رسید، شروع به گرفتن رشوه از دکتر ویلیام برکین کرد تا پژوهش‌های مرتبط به سلاح‌های بیولوژیکی آمبرلا در این ناحیه پنهان بماند. آیرونز در مقطعی نیز در پرورشگاه راکون سیتی مسئولیت پیدا کرد، جایی که بچه‌ها توسط آمبرلا مورد آزمایش قرار می‌گرفتند.

در ماه می سال ۱۹۹۸ ویروس-تی آزمایشگاه آرکلی را آلوده کرد و تعدادی سگ و زامبی از آنجا فرار کردند. این اتفاق باعث شد تا مسافران و اهالی نزدیک به این آزمایشگاه شکار زامبی‌ها شوند. پس از این ماجرا آیرونز به جلسه‌ای اضطراری دعوت شد و این در حالی بود که آمبرلا قادر به متوقف کردن شیوع ویروس نبود.

در روز نهم جولای اداره پلیس راکون سیتی جاده‌های منتهی به کوهستان آرکلی را مسدود کرد. آمبرلا خیلی زود متوجه شد که آیرونز دیگر نمی‌تواند در مقابل استارز برای ارسال گروه جستجو ایستادگی کند و گروهی در روز ۲۳ جولای به جنگل راکون فرستاده شدند. دو روز بعد تمام تیم ارسالی براوو به جز ربکا چمبرز دچار تلفات شدند. آمبرلا انتظار داشت که طبق سناریوی آن‌ها تحت عنوان روز-ایکس تمام اعضای استارز از بین بروند. برکین باری دیگر به آیرونز فشار آورد تا استارز را آرام نگه دارد و یک تیم پلیس مسئول نظارت بر آن‌ها شد.

در سپتامبر ۱۹۹۸، برکین به آیرونز در مورد یک عملیات برای ربودن ویروس-جی توسط ماموران آمبرلا هشدار داد. در مقطعی بین ماه‌های آگوست و سپتامبر، آیرونز ظاهرا اقدام به قتل هشت زن در سنین ۱۸ تا ۲۳ سال کرد.

حادثه تخریب راکون سیتی

داستان Resident Evil 2 Remake

در روز ۲۳ سپتامبر، خبر شیوع ویروس-تی در مخازن آب شهری به آیرونز رسید. او با شنیدن این اخبار از لحاظ روانی کاملا به هم ریخت. او که باور داشت خودش نیز آلوده شده است، شروع به دادن دستوراتی گیج‌کننده به افسران پلیس کرد تا مطمئن شود همه همراه او در این ناحیه خواهند مرد.

زمانی که مایکل وارن، شهردار شهر و رشوه‌بگیر آمبرلا از شهر فرار کرد، آیرونز اقدام به شکار و ربودن دختر او یعنی کاترین وارن کرد. او سرانجام آن دختر را در شب ۲۹ سپتامبر به قتل رساند و قصد داشت بدن او را در پرورشگاه شهر کالبدشکافی کند. بعد از آن ماجرا آیرونز در پارکینگ اداره پلیس راکون سیتی با کلر ردفیلد و شری برکین روبرو شد. او به شری دستور داد تا دستان کلر را ببندد و شری را نیز با خود به پرورشگاه برد. آیرونز مدتی بعد از طریق یک تماس تلفنی به کلر هشدار داد تا به دیدار او برود و آویز شری که در پارکینگ افتاده بود را با خود بیاورد.

آیرونز در نقطه‌ای متوجه شد که شری قصد فرار از پرورشگاه را دارد. او به دنبال شری افتاد اما بعد از مقداری تعقیب و گریز شری یک شیشه‌ی اسید را روی صورت آیرونز ریخت و بخشی از صورت او از بین رفت. در نهایت آیرونز در اتاق خود موفق به گیر انداختن شری شد اما در همین لحظه دکتر برکین جهش یافته در محل حضور پیدا کرد و با جای دادن یک جنین G در حلق آیرونز محل را ترک کرد. زمانی که کلر خود را به پرورشگاه رساند آیرونز به مقابل او آمد و گفت گفت که همه‌ی این اتفاقات به خاطر دیر آمدن او است و سپس جنین درون بدن آیرونز از سینه‌ی او خارج شد و به این ترتیب او کشته شد.