ویکی وان پیس

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

کوجا

اشتراک‌گذاری

کوجا

Kuja

کوجا - وان پیس

خصوصیات

زن بودن تمام اعضا

خاستگاه

آمازون لیلی

اولین نمایش

چپتر ۵۱۴
قسمت ۴۰۸

کوجا (Kuja) قبیله‌ای از مبارزان زن هستند که ساکن جزیره آمازون لیلی هستند. ظاهرا تا پیش از حضور لوفی در این جزیره، اکثر آن‌ها قبلا هیچ مردی را ندیده بودند.

بیولوژی

گفته شده است که زنانی که آمازون لیلی را ترک می‌کنند، گاهی اوقات باردار برمی‌گردند. موضوع عجیب در مورد آن‌ها این است که همیشه بچه‌هایشان دختر است.

ظاهرا ملکه‌های قبیله می‌توانند به یک بیماری معروف به نام «بیماری عشق» مبتلا شوند. این بیماری به این شکل است که ملکه شیفته‌ی مردی می‌شود، اما این عشق را به دلیل آداب و رسوم قبیله‌اش سرکوب می‌کند که اغلب به مرگ منجر می‌شود.

در غیر این صورت، آن‌ها از نظر بیولوژیکی با زنان عادی یکسان هستند، اگرچه به طور ضمنی درک شهودی بهتری از هاکی دارند.

تاریخچه

قبیله کوجا شهر خود را در مرکز دهانه بزرگ جزیره خود ساخت و از این چشم انداز برای امنیت استفاده خود کرد. کوجا برای «نسل‌ها» (تاریخ دقیق ناشناخته) در این ناحیه بوده و بسیاری از فرهنگ و اعتقادات آن‌ها در طول این مدت به دلیل انزوا بدون تغییر باقی مانده است. آن‌ها ظاهرا یک خدمه دزدان دریایی دارند، اگرچه معلوم نیست خدمه آن از چه مدتی وجود داشته است. آن‌ها از این خدمه برای حمله به دیگران در دنیای خارج و گرفتن منابع آن‌ها استفاده می‌کنند. در طول قرن‌ها، ملکه‌های آن‌ها با مردانی از دنیای بیرون تماس می‌گرفتند اما طعمه «بیماری عشق» می‌شدند و می‌مردند. با این حال امپراتور گلوریوسا توانست با خروج از وطن خود به دنبال عشقش برود، که این منجر به تبعید او شد. پس از تبعید گلوریوسا، این قبیله توسط امپراتور شاکویاکو اداره شد. او نیز همانند گلوریوسا تسلیم این بیماری شد، اما توانست زنده بماند و تاج و تخت و موقعیت خود به عنوان کاپیتان دزد دریایی کوجا را رها کرد تا با معشوقه‌ی خود، سیلور ریلی در دنیای خارج زندگی کند.

هانکوک پس از فرار از بردگی، همراه با امپراتور سابق تبعیدی یعنی گلوریوسا به سرزمین خود باگشت. اگرچه گلوریوسا به دلیل خروج از جزیره مورد عفو قرار گرفت، اما به تبعید و زندگی دور از شهر اصلی ادامه داد. هانکوک برای پوشاندن بردگی و میوه شیطانی خود و خواهرانش به دروغ روی گفت و  ۱۱ سال قبل از شروع داستان اصلی تبدیل به امپراتور این قبیله شد. پس از یک حمله از طرف دزدان دریایی کوجا، پاداش ۸۰٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی برای شکار آن‌ها در نظر گرفته شد. هانکوک برای محافظت از سرزمینش با دولت جهانی قراردادی بست اما بهای آن این بود که تمام اعضای قبیله کوجا از آن پس به عنوان «دزدان دریایی» طبقه‌بندی می‌شدند.

صفحات دیگر