بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

کراس گیلد

اشتراک‌گذاری

کراس گیلد

Cross Guild

کراس گیلد - وان پیس

جایزه شکار

حداقل ۸٬۸۴۸٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی

اولین نمایش

چپتر ۱۰۵۶

انجمن کراس یا کراس گیلد (Cross Guild) یک سازمان قدرتمند است که توسط سه عضو سابق شیچیبوکای یعنی باگی، کروکودایل، و دراکیول میهاوک بنیان شده است. باگی به طور تصادفی و با تفاسیر اشتباه خدمه‌اش، ریاست این سازمان را غصب کرد و اکنون به‌عنوان فیگور رهبر این سازمان عمل می‌کند. این موضوع باعث شد تا دولت جهانی او را به عنوان یکی از چهار امپراتور جدید به رسمیت بشناسد.

شرح

پس از اینکه سیستم شیچیبوکای با رای اکثریت نشست لولی منحل شد، باگی و میهاوک باری دیگر به یک تبهکار تبدیل شدند. کروکودایل نیز با دیدن این فرصت با میهاوک مشارکت کرد و تاسیس کراس گیلد را پیشنهاد کرد. کروکودایل به منظور تامین بودجه تشکیل این سازمان جدید به سراغ باگی رفت تا بدهی هنگفت که از او طلب داشت را بگیرد. باگی از آنجایی که قادر به بازپرداخت بدهی خود نبود، پیشنهاد داد تا از شهرتش به عنوان و باگیز دلیوری برای تبلیغات رایگان استفاده کند.

کراس گیلد
درگیری کروکودایل و میهاوک با باگی به خاطر وضعیت «رهبری» او در انجمن

با این حال کارکنان باگی که کاملا شیفته شهرت او شده بودند، به اشتباه فکر می‌کردند که کروکودایل به باگی وفادار است و به این ترتیب یک بروشور را ساختند که روی آن باگی به عنوان مهمترین عضو این انجمن معرفی شده بود. قبل از اینکه باگی بتواند بروشور را بررسی کند، آن‌ها آن را در سراسر جهان توزیع کردند. در نتیجه، دولت جهانی باگی را به عنوان رهبر اشتباه گرفت و او را یکی از چهار امپراتور جدید خطاب کرد. کروکودایل و میهاوک از این کار بسیار ناراضی بودند و باگی را وحشیانه مورد ضرب و شتم قرار دادند، اما میهاوک در نهایت پیشنهاد کرد از باگی به عنوان یک فیگور رهبر استفاده کند تا از توجه دولت جهانی به خودش و کروکودایل کم شود.

کراس گیلد
پوسترهای تحت تعقیبی که توسط انجمن کراس منتشر شده است.

انجمن کراس می‌تواند از قدرت جنگی و نفوذ سیاسی خود برای صدور جوایز برای تفنگداران دریایی استفاده کند. در نتیجه تفنگداران دریایی نه تنها باید نگران حملات دزدان دریایی باشند بلکه مورد هدف غیرنظامیان و شکارچیان جایزه‌بگیر قرار می‌گرفتند. با توجه به محبوبیت این گروه، آن‌ها از بسیاری سازمان‌های زیرزمینی کمک مالی دریافت کرده‌اند.

اعضا

رهبران

اعضای دیگر

  • داز بونز
  • گالدینو
  • آلویدا
  • ریچی
  • کاباجی
  • یک عضو دیگر

متحدان و وابستگان

  • باگیز دلیوری
صفحات دیگر