ویکی وان پیس

مرفولک

اشتراک‌گذاری

مرفولک

Merfolk

مرفولک - وان پیس

خصوصیات

دم ماهی-شکل

اولین نمایش

چپتر ۱۹۵
قسمت ۳۰۶

مرفولک (Merfolk) یکی از دو نژاد اصلی ساکن دریا هستند (دیگری فیش-من است). هر دو نژاد توسط شوالیه بزرگ دریا یعنی پادشاه نپتون اداره می‌شوند.

بیولوژی

آن‌ها قادر به تولید مثل با انسان هستند، زیرا کوکورو یک شوهر انسان و پسری از او داشت. با این حال همانطور که در مورد نوه او، چیمنی که تنها یک نسل پس از این آمیختگی بود، ادامه‌ی زاد و ولد با انسان ممکن است منجر به از بین رفتن تقریبا تمام ویژگی‌های مرفولک شود. با وجود از دست دادن ویژگی‌های مرفولک، آن‌ها همچنان توانایی خود در شنا کردن را حفظ می‌کنند. بر اساس «مفهوم گونه‌های بیولوژیکی» این واقعیت که همه آنها می‌توانند با هم ترکیب شوند به این معنی است که مرفولک، فیش-من و انسان همه متعلق به یک گونه واحد دارند. آن‌ها همچنین گروه‌های خونی مشابهی دارند و انتقال خون بین آن‌ها کاملا قابل دوام است. مرفولک‌ها بر خلاف فیش-من‌ها، به غیر از صدف از گوشت یا هر نوع ماهی مصرف نمی‌کنند، بنابراین در درجه اول آن‌ها گیاهخوار هستند. مشخص نیست که این یک عمل بیولوژیکی یا فرهنگی است.

پری‌های دریایی از کمر به پایین دم ماهی دارند، اما معمولا از کمر به بالا کاملا انسانی هستند. از طرف دیگر دریامردان که گونه مذکر مرفولک هستند از کمر به بالا شبیه فیش-من‌ها هستند.

پاپاگ توضیح داده است که مرفولک‌ها (پری‌های دریایی و دریامردها) می‌تواند با فیش-من‌ها زاد و ولد کنند. مرفولک‌های زیادی وجود دارند که دارای ویژگی‌های فیزیکی هستند که معمولا مختص فیش-من‌ها است، مانند دست‌های تاردار و نیش‌ها. علاوه بر این، فیش-من‌ها نیز گاهی می‌توانند قدرت‌هایی را که معمولا مختص مرفولک‌ها هستند، نشان دهند، مانند توانایی جینبه در برقراری ارتباط با کوسه‌های نهنگ.

حتی با وجود اینکه مرفولک و فیش-من‌ها از نظر مورفولوژیکی بسیار مشابه هستند، اما فرم اولیه‌ی (مرفولک یا فیش-من بودن)، زیرگونه (نوع ماهی)، و ظاهرشان ممکن است به شدت متفاوت باشد. دلیل آن این است که آن‌ها هنوز ژن‌های اجداد خود را با جزئیات زیاد حفظ کرده‌اند.

هنگامی که یک مرفولک ماده سی ساله شود، دم او به دو قسمت تقسیم می‌شود که این به آن‌ها توانایی راه رفتن را می‌دهد که گویی پا دارند. با این حال این موضوع در مورد همتایان نر آن‌ها صدق نمی‌کند. دم آن‌ها حتی بعد از سی سالگی هم نمی‌شکند. به طور عجیبی، در انیمه، چندین عضو از ارتش نپتون با دم نمایش داده شدند و همیشه با دوپا ظاهر می‌شدند.