ویکی وان پیس

مدز

اشتراک‌گذاری

مدز

MADS

مدز - وان پیس

پیشه

دانشمندان

اولین نمایش

چپتر ۱۰۶۸

مدز (MADS) که همچنین با نام آزمایشگاهی برای صلح شناخته می‌شود، یک موسسه تحقیقات علمی غیرقانونی به رهبری وگاپانک بود که حداقل ۲۴ سال پیش فعال بود.

در حال حاضر تلاشی برای احیای دوباره این گروه در قالب نئو مدز انجام می‌شود که تحت فرماندهی اعضای سابق مدز یعنی وینسموک جاج و سزار کلاون صورت می‌گیرد.

شرح

آزمایشگاه MADS در واقع یک کشتی بخار بزرگ بود که در دریاها در حال حرکت بود و خود را به عنوان «آزمایشگاهی تحقیقاتی برای صلح» معرفی می‌کرد. این آزمایشگاه از پرچم سفیدی استفاده می‌کرد که روی آن عبارت «PACIFIST» (صلح‌طلب) نوشته شده بود. همچنین روی بدنه کشتی عبارت‌های "MADS" و "ارائه شده توسط LU FELD" دیده می‌شد.

علیرغم هدف اعلام شده این موسسه که صلح بود، سه نفر از اعضای اصلی آن یعنی کویین، جاج و سزار در واقع در حال توسعه سلاح‌های کشتار جمعی بودند، در حالی که مدیر آن یعنی وگاپانک تنها کسی بود که محصولاتی را برای ترویج صلح اختراع می‌کرد. یکی از برجسته‌ترین دستاوردهای MADS کشف عامل اصل و نسبی است که با عنوان «الگوهای خود حیات» نیز شناخته می‌شود. به واسطه‌ی این عامل، امکان کلون‌سازی موجودات انسانی فراهم شد و اولین تلاش موفقیت‌آمیز آن نیز منجر به تولید استاسی شد.

این گروه به اندازه‌ای قابل توجه بودند که دولت جهانی از وجودشان احساس خطر کرد که منجر به آزار و اذیت و در نهایت انحلال این گروه شد.

اعضا

وابستگان

دو فلد
استاسی
صفحات دیگر