بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

مارین‌ها

اشتراک‌گذاری

مارین‌ها

Marines

مارین‌ها - وان پیس

وابسته به

دریالاسار ناوگان کنونی

دریاسالارهای سابق ناوگان

دریاسالارهای کنونی

دریاسالار سابق

اولین نمایش

فصل ۳ (مانگا)
قسمت ۱ (انیمه)

تفنگداران دریایی یا مارین‌ها (Marines) نیروی نظامی دریایی دولت جهانی است که وظیفه‌ی اجرای قانون، عملیات‌های نظامی و امنیتی را بر عهده دارد. مارین‌ها در کنار شیچیبوکای و یونکو یکی از سه قدرت بزرگ است.

آن‌ها در اغلب دریاهای دنیا حاضر هستند اما تمرکز اصلی آن‌ها در گرند لاین است، جایی که به مراتب خطرناک‌تر از سایر نقاط است.

به دنبال عواقب نبرد مارین‌فورد، پایگاه عملیات‌های آن‌ها به عنوان مرکز فرماندهی مارین به دنیای جدید نقل مکان کرد.

آن‌ها به دلیل اعمال و نقش کلی که دارند به عنوان یکی از گروه‌های آنتاگونیست اصلی مجموعه وان پیس محسوب می‌شوند.

ثبت نام

روند دقیق پیوستن به تفنگداران دریایی مشخص نیست. به نظر می‌رسد که هر فرد به سادگی قادر به درخواست برای پیوستن است و باید توسط فرمانده پایگاه تایید شود.

هیچ محدودیتی در مورد جنسیت در فرآیند ثبت نام وجود ندارد. در حالی که اکثر تفنگداران دریایی مرد هستند، اما تعداد زیادی تفنگدار زن نیز وجود دارد، از جمله تسورو، گیون، هینا، تاشیگی، ایسوکا و سابقا بل مر. همچنین به نظر می‌رسد هیچ محدودیتی بر اساس ملیت وجود ندارد. حتی اگر یک پایگاه خارج از وطن فرد باشد، امکان ثبت نام وجود دارد، همانطور که کوبی در پایگاه شلز تاون ثبت نام کرد. همچنین به نظر می رسد هیچ محدودیتی در مورد نژاد نیز وجود ندارد. در حالی که اکثریت تفنگداران دریایی انسان هستند، اما همچنین غول‌ها و اعضای (غیر متعارف) قبیله لانگارم نیز به استخدام درآمده‌اند. پس از ثبت نام، به همه تفنگداران دریایی یک واحد، پست، کد دریایی و شناسه عکس اختصاص داده می‌شود که می‌تواند برای تمایز بین تفنگداران دریایی جعلی و اصلی استفاده شود.

همه افرادی که به تفنگداران دریایی می‌پیوندند این کار را با میل خود انجام نمی‌دهند. مادر کارمل یک قاچاقچی انسان بود که کودکان یتیم خانه خود را به دولت می‌فروخت تا به عنوان تفنگداران دریایی آموزش ببینند. مثال دیگر کایدو است. در مقطعی پادشاه خاستگاه کایدو او را به عضویت تفنگداران دریایی درآورد تا پادشاهی‌اش جایی در لولی داشته باشد.

در حال حاضر مشخص نیست که آیا حداقل سن برای پیوستن به تفنگداران دریایی وجود دارد یا خیر. جوانترین فرد شناخته شده که در تفنگداران دریایی کوبی ثبت نام کرده کوبی بوده است که در سن شانزده سالگی به عضویت تفنگداران درآمده است. همچنین کودکان یتیمی که کارامل قصد داشت آن‌ها را به دولت بفروشد، همگی زیر ده سال داشتند.

سیستم رتبه‌بندی

سیستم رتبه نظامی موجود در تفنگداران دریایی نسبتا ساده و مشخص است. تفنگداران دریایی را می‌توان به دو دسته اصلی تقسیم کرد: افسران و پیاده نظام. افسران در مقام رهبری قرار دارند در حالی که پیاده نظام دستورات افسران را اجرا می‌کند. یک نیروی دریایی معمولا از یک یا دو افسر و چند سرباز پیاده تشکیل می‌شود.

مارین‌ها
اسموکر و دست راستش تاشیگی

فرماندهی تفنگداران دریایی اغلب به صورت جفتی شامل یک افسر مافوق و یک نفر دوم با رتبه‌ی پایین‌تر انجام می‌شود. این مشارکت‌ها ممکن است حتی در طول ترفیعات باقی بمانند، و هر دو تفنگدار دریایی با هم در رتبه‌بندی پیشرفت کنند. اغلب افسر با رتبه بالاتر دستورات را به افراد تحت فرمان خود می‌دهد، و فرد دیگر به عنوان مشاور یا جمع‌آورنده اطلاعات عمل می‌کند.

تفنگداران دریایی با رتبه بالاتر به طور قابل توجهی قوی‌تر از تفنگداران با رتبه پایین‌تر هستند. ادمیرال‌ها به طور خاص به عنوان قدرت‌های نهایی دولت جهانی شناخته می‌شوند. افسران و نیروهای استخدام شده مستقر در ستاد نیروی دریایی به عنوان «ابر نخبگان» محسوب می‌شوند. همه رده‌های حاضر از «ستوان» در بالا معمولا در اینجا آموزش می‌بینند، البته استثناهایی وجود دارد.

به نظر می‌رسد که افسران دریایی با رتبه‌های بالاتر این اختیار را دارند که افسران دریایی درجه پایین‌تر را شکار کنند، همانطور که مشاهده شد دریاسالار گارپ در مقطعی کوبی و هلمپو را از فرمانده ریپر به فرماندهی خودش منتقل کرد.

رتبه‌های تفنگداران دریایی از بالاترین به پایین‌ترین به شرح زیر است:

افسران نیروی دریایی

 • دریابد ناوگان (Fleet Admiral)
 • دریابد (Admiral)
 • دریاسالار (Vice Admiral)
 • دریابان (Rear Admiral)
 • دریادار (Commodore )
 • کاپیتان (Captain)
 • فرمانده (Commander)
 • ستوان فرمانده (Lieutenant Commander)
 • ستوان (Lieutenant)
 • درجه ستوان جونیور (Lieutenant Junior Grade)
 • پرچمدار (Ensign)

ترفیع و تنزل رتبه

در حال حاضر مشخص نیست که استاندارد دقیق ارتقاء یک تفنگدار دریایی به رتبه بالاتر چیست. در مقطعی دیده شد که اسموکر و تاشیگی هر دو در پی شکست کروکودایل یک رتبه ارتقا یافتند.

یک تفنگدار حق دارد پیشنهاد ارتقای خود را رد کند و در رتبه فعلی باقی بماند، همانطور که گارپ دریاسالار بارها ارتقای به درجه دریابد را رد کرده است.

تفنگداران دریایی ممکن است به رتبه پایین‌تری تنزل پیدا کنند. در مقطعی فول بادی از درجه ستوان تنزل یافت تا دوستش جانگو به خاطر جنایات گذشته‌اش به عنوان دزد دریایی مورد عفو قرار گیرد.

صفحات دیگر